Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogrodowe marzenie Mrokasi 09:28, 15 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21532
Do góry
No to wrzucam fotę:
Widok z góry, z okna dachowego .


I widok z parteru - to będę widziała z tarasu


Działka ma wzdłuż drogi długość 26m, szerokość to 24-27m bo jest w trapezie.
Priorytet - przesłonić widok na te domy. Myślę o zagajniku (może brzozowym) w narożniku.
Tam gdzie droga jest południe, po lewej wschód, po prawej zachód. Praktycznie cały dzień patelnia. To zacienienie na drugim zdjęciu pochodzi od akacji rosnących w rogu tuż przy granicy działek - chcemy je usunąć. Ten busz w prawym rogu przy ścianie domu w granicy to lilaki.
Moja działka na Dębowym Lesie 09:21, 15 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Moja działka na Dębowym Lesie 09:20, 15 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu przycisnelam podwójnie na pierwszy wpis.
Miałam gradobicie wczoraj później padało więc się cieszę.
W Wawie parę kropel spadło a u mnie na wsi ulewa na całego.

Nie podlewalam dzisiaj ale jest mimo wszystko sucho. Sprawdzałam ok 7 cm mokra gleba. Więc krzaki się specjalnie deszczem nie napoily.



Deszcz to fajnie, Ale gradobicie nie chce.
Szkód ci nie narobiło ??
Dobrze trochę tego deszczu.Ale fakt sucho dalej.U mnie tak samo.
Lilie

Moja działka na Dębowym Lesie 09:14, 15 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu co tu dużo pisać pięknie. Jak długo masz lilie czy każdego roku dokupujesz. Tak prawdę mówiąc tej wiosny kupiłam kilka sztuk na próbę w Lidlu. Coś tam wzeszło. Mam jedną drzewiasta od kilku lat jeszcze jej nie widziałam jak kwitnie zawsze jestem na wyjeździe. Może w tym roku bo widzę już tuż tuż się rozwinie.
Kupiłam też kilka drzewiastych w tym roku i widzę, że już się rozwijają ale są niższe.

Może kupię w tym roku więcej. Nie chcę za wiele wszystkiego kupować bo się nie wyrabiam z tym moim ogrodem. Dzisiaj sądziłam żurawki i obcinalam róże, jsluwce i inne przekwitle. Mam stosy badziewia schnie wszystko.

Elu, lilie mam już kilka lat. Owszem na jakieś jeszcze się skusze i cos dokupię. Ale to 2 czy 3 już w roku.
Drzewiaste są piękne i cudnie pachną.
Zawsze te co są posadzone w danym roku są niższe i maja mniej kwiatów.
Ja po przekwitnięciu przycinam łodyżki nisko. Sporo już mi się rozmnożyło.
Znam to znam. Ogród wymaga dużo pracy od nas. Ale i daje dużo satysfakcji.
Dalie
Liliowce … podobne ,,,ale każdy inny
W samym słońcu 09:06, 15 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
sarenka napisał(a)
Nie wiem i kogo, ale u paru dziewczyn widziałam ciemne żurawki, takie spore- nie takie drobne- poszukuje ich nazwy

Może chodzi o takie jak ma April u siebie, tylko nazwą nie posłużę..

Ogród pod lasem 09:01, 15 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry


dobra, koniec, bo już sama nie wiem, co wrzuciłam, a co nie
Jurajski Ogród 09:00, 15 lip 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10750
Do góry
Izo, bardzo mi miło, że zaglądasz do mnie

Basiu, dziękuję, miło, że ogród się podoba, choć przez tę suszę stracił nieco na urodzie.

Irenko, jakoś ta susza mocno mnie zniechęciła do robienia fotek, ale wczoraj udało mi się zrobić w deszczu i po nim:

widać po murawie, jak susza dała się we znaki...










Ogród pod lasem 08:59, 15 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Ogród pod lasem 08:57, 15 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Ogród pod lasem 08:55, 15 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Ogród pod lasem 08:53, 15 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Ogród pod lasem 08:52, 15 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Ogród pod lasem 08:50, 15 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Ogród pod lasem 08:49, 15 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Ogród pod lasem 08:47, 15 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry


Wybacz Jola, ale tak ładnie wkomponowałaś się w zdjęcie, że Cię nie mogłam pominąć
Ogród pod lasem 08:46, 15 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
O rany, ja też w sobotę wieczorem padłam na pysk
Ale się działo, co?

Mnie niestety technika ostatnio nie lubi: w domu komp mi padł, dlatego dopiero dziś się pojawiam i to tylko przelotem, a do tego aparat mi się sypie. Innego wytłumaczenia na to, że połowa fotek kompletnie nieostra nie ma.

No ale coś tam wygrzebałam, więc pokazuję - tym razem bez komentarza i nie po kolei, bo czas mnie goni (a jeszcze muszę u siebie nowe zdjęcia z ogrodu Kwartecika wrzucić), a poza tym ogród Izy wszystkie znacie

Iza - ogród przygotowany na błysk! Mam nadzieję, że w niedzielę odpoczęłaś




Ogrodowy song 07:57, 15 lip 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Do góry
frezja napisał(a)


Koty to mają charrrrrakterki. Jeden z młodych samczyk już nie da się wodzić za nos..3 dniowy był, jak na mnie fuknął

Oto indywidualność




Ale słodziak .
Dehner Blumenpark 07:41, 15 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Haniu Edytko, Miro to jeszcze nie koniec wycieczki


Przerwa na kawę... 07:27, 15 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
inka74 napisał(a)
Z rabaty wyleciała biała serduszka. Wszędzie piszą, że ginie po przekwitnięciu. Moja robi się 3 razy większa.

Zdjęci po ciemku robione zostawiam.



Z serduszką mam tak samo, a w tym roku tak sucho, że paskudnie wygląda, zaczynam ciąć pojedyncze pędy

Tajemniczo podświetlony ogród wygląda
Przerwa na kawę... 07:21, 15 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Rabata po zmianach za dnia


I boczna uspokojona kolorystycznie - w sumie taki przechowalnik.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies