Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Anda 06:57, 11 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Acha, czyli skoro kwiaty duże to i cięcie będzie mocne. W takim razie miejsca powinno być wystarczająco dużo

Te drzewka są raczej duże. Wg mnie takie jedno duże by tam pasowało. Dlaczego chcesz małe?

Róże sadzone z doniczek można w czerwcu zasilić nawozem do róż. Obornik granulowany najlepiej sypać po wierzchu i przegrabić z ziemią, a nie do dołka. Na dnie dołka jest mniej bakterii, które go przerobią na nawóz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 07:26, 11 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, dzięki

Dlaczego nie chcę dużego drzewa? Bo się obawiamy, że wielkie drzewo, w czasie wielkiej wichury przewróci się na nasz dom a że silne wichury są coraz częstsze to stąd nasze wątpliwości
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 08:29, 11 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Wiesz co, to przejdź sie po wątku Hani Gruszki i po wątku Agani. Pooglądaj zdjęcia. Zwłaszcza Agania jest drzewną specjalistką, może u niej znajdziesz jakieś interesujące odmiany

Tu jest parę już dojrzałych ogrodów na forum. Warto do nich zajrzeć i się poinspirować zdjęciami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
polinka 10:22, 11 cze 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Megi, cięty grab nie da za dużego cienia. Trzeba by puścić go w naturalneh formie ale wtedy wielkie rosną.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
sarenka 19:39, 12 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Polinka, no właśnie. Dla mnie drzewa to taka czarna magia

Ewa- poszukam tych wątków

Dziś były inne plany, do Toszki miałam jechać a tu lipa, auto się zbuntowało. I do tego ból głowy od 10 godzin przynajmniej wiem, że żyje w ten upał
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 06:26, 14 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Co się odwlecze to nie uciecze
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 14:03, 14 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka poza środa to cały przyszły tydzień mam nadzieję, że któryś dzień wypali


I różyczka- piękna i pachnąca
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:26, 15 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam taki cudowny chwast za siatka, ekspansywny jak nie wiem co jest szansa żeby to opanować?

Czy ta siatka cieniująca coś pomoże na takie chwast i na Inne chwast też?
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 09:31, 15 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ten chwast to pnącze, winobluszcz. Roczny przyrost to kilka metrów. Trzeba wyciąć, zlokalizować korzenie i starannie wykopać. Nie będzie łatwo. Siewki będą pojawiać się kilka lat i trzeba na bieżąco wyrywać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 15:10, 15 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gorzej że to rośnie na nieużytku w mega kleszczowej krainie...raczej nikt tam nie wejdzie, więc czeka mnie wyrywanie tego co przechodzi.
Najlepsze jest to, że sąsiad za płotem ma to luzem puszczone...
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies