Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Betka 07:25, 15 cze 2019


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Sylwia ale u ciebie kwiatow!! Pięknie! łąka kwiatowa cudo brzozy już podrosly no pięknie po prostu twój ogród żyje kompie się w kolorach, oczu oderwać się nie da!
Napisałaś u mnie ze może w końcu się poznamy czy będziesz na spotkaniu na Lubelszczyźnie? Pozdrawiam kochana i uważaj na upały! Dają popalić! Buziaki
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Urszulla 09:07, 15 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)

doczytałam, brałam pod uwagę , ale juz mam wzdłuż rowu po całości w zeszłym sezonie posadzone, wzdłuż ogrodzenia prrzy wejsciu na przeciw tej nowej donicy z balii, teraz były zalane właśnie, średnio się zbierają zwłaszcza te niższe, no i mam rabatę liliowcową za oczkiem tą najstarsząNie wystarczy?
Aaaa jeszcze mam liliowce z sadźcami konoiastymi, liliami i trojeścią przy warzywniku...


Ja bym te dwie oatatnie połączyła razem i przeniosła na boisko
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 09:33, 15 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
MariuszG napisał(a)
Hejo wpisuję się, żeby dać znać że Was odwiedzam.

Wasz ogród chyba byłby niemałą atrakcją turystyczną dla okolic Krakowa, gdybyście kiedyś zdecydowali się go otworzyć dla szerszej publiczności . Oczywiście, jeśli moglibyście pozwolić sobie na to czasowo i chcielibyście tego. Tak tylko gdybam sobie, bo jestem pod ogromnym wrażeniem, jak dajecie fizycznie radę podołać takiemu ogromowi pracy. Wielki szacunek dla Was .

Czytam, że masz problem z poskrzypkiem. Przepraszam za to, że proponuję chemię, ale ja u siebie nie poradziłem ze ściąganiem larw z lilii w moim ogrodzie, a co dopiero tutaj. Poskrzypka skutecznie zwalczyłem jednym opryskiem mospilanem.

Pozdrawiam serdecznie

Szkoda mi pszczół co przylatują z pasieki sasiada, a lilie mam poutykane między innymi bylinami, nie da sie opryskac samej lilii
Ale dzięki i miło, że zagladasz, ja ostatnio nie wyrabaiam wszędzie, ale staram się
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:35, 15 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Betka napisał(a)
Sylwia ale u ciebie kwiatow!! Pięknie! łąka kwiatowa cudo brzozy już podrosly no pięknie po prostu twój ogród żyje kompie się w kolorach, oczu oderwać się nie da!
Napisałaś u mnie ze może w końcu się poznamy czy będziesz na spotkaniu na Lubelszczyźnie? Pozdrawiam kochana i uważaj na upały! Dają popalić! Buziaki

U Anpi?Tam bedę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:38, 15 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Urszulla napisał(a)


Ja bym te dwie oatatnie połączyła razem i przeniosła na boisko

Ula znasz mnie ja nie przesadzam roślin jeśli nie ma wyższej konieczności, przyzwyczajam się do tego co jest i potem mi trudno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 09:43, 15 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
sylwia_slomczewska napisał(a)




Nagapić sie nie mogę , ja ci to wszystko pięknie kwitnie.
Pięknie tam masz.
Komary odpuściły ??
U mnie nie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 09:59, 15 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula znasz mnie ja nie przesadzam roślin jeśli nie ma wyższej konieczności, przyzwyczajam się do tego co jest i potem mi trudno


Spoko tak tylko gadamy.... Ja z tych co próbują rozwiązać problemowe rzeczy, może też mam takie spojrzenie bo u mnie nie wszystko chce rosnąć i czasami muszę z roślinami łazić zanim znajdą dogodne warunki,więc przesadzam.
Marzą mi się naparstnice i ciągle ich nie mam tzn jakieś dwie mam od zeszłego roku ale rosną myślałam że w tym roku zakwitną. Wiesz....bo u mnie teren pod byliny a nie kwiatki i walczę z naturą. Ostróżki jednoroczne od Ciebie z nasion wysiały się w ilości 3 szt komedia
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 10:00, 15 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
anabuko1 napisał(a)

Nagapić sie nie mogę , ja ci to wszystko pięknie kwitnie.
Pięknie tam masz.
Komary odpuściły ??
U mnie nie.

Nie odpuszczaja, a wręcz coraz gorzej jest bym powiedziała Czytam, że w Waszych stronach też, czyli repelenty trzeba zabrać ze sobą by wysiedzieć?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:03, 15 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Urszulla napisał(a)


Spoko tak tylko gadamy.... Ja z tych co próbują rozwiązać problemowe rzeczy, może też mam takie spojrzenie bo u mnie nie wszystko chce rosnąć i czasami muszę z roślinami łazić zanim znajdą dogodne warunki,więc przesadzam.
Marzą mi się naparstnice i ciągle ich nie mam tzn jakieś dwie mam od zeszłego roku ale rosną myślałam że w tym roku zakwitną. Wiesz....bo u mnie teren pod byliny a nie kwiatki i walczę z naturą. Ostróżki jednoroczne od Ciebie z nasion wysiały się w ilości 3 szt komedia
Naparstnice kwitną w drugim roku od wysiewu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
karlos 11:17, 15 cze 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ten rok jest wybitnie różany, zimy nie było, wiosna obfita w deszcz i teraz ciepło....ba goraco, róże kochają


Pan Chyży ma inne zdanie na ten temat, ja zresztą też

Zimy nie było, a kiedy róże wystartowały, przyszły w nocy mrozy 5-6 przez kilka dni i wszystko ścięły, potem szusa, potem zimno i deszczowo, choróbska się przyplątały, a teraz pali ogień że płatki ścina
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies