Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród niby nowoczesny ale... 10:56, 14 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Magda70 napisał(a)
Werbena, trzinniki KF ,kulki grabowe i dereń








Madzia ja jestem tradycyjnie urzeczona!
Twoja grabowa zrobiła już swoje w moim ogrodzie

Stipa na ścieżce wygląda świetnie Na mojej niestety wysiewa się tylko jakaś brzydka szeroka trawa - chwaścior taki...

O werbenie długo myślałam i właśnie podsunęłaś mi miejscówkę
Jak ona super wyglada z KF! I z tamtej strony domu nawet wysiewanie nie będzie mi przeszkadzać.
Muszę popytać o siewki.

Reasumując jest cudnie! Bardzo podoba ni się Twój podział na ogród reprezentacyjny i warzywny.
Dwa światy
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 10:53, 14 lip 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Ogród pod lasem 10:52, 14 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
No dobra, to ja może zapodam fotorelację Wybaczcie za powtarzające się miejsca, ale nie sposób obojętnie przejść albo wybrać jedno bardziej reprezentacyjne. Niestety nie chodziłam jakoś metodycznie, więc zdjęcia są raz stąd, raz stamtąd

Zaczniemy od ścieżki prowadzącej od frontu domu do ogrodu. Wszechobecne dojrzałe brzozy pięknie się bielą i tworzą takie monolity wśród bujnych nasadzeń, które po prostu kipią z rabat i wyrastają ponad normy




Obok tego miejsca robiąca wrażenie rododendronowa wielka masa


u Izy ścieżki meandrują wokół rabat i w miarę spaceru ukazują się nowe nasadzenia. Wszechobecne hakonki robią mega robotę

Kwiaty we włosach 10:50, 14 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Witaj Elu, teraz jest dobra pora bo nie ma takich upałów, został mi jeszcze migdałek
do przycięcia.

Donice, doniczki.







Liliowo i kolorowo:) 10:24, 14 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Danusiu ja też walczę o przetrwanie rabat, trawnika nie podlewam. Mój jest w troszkę lepszym stanie, ale też już szeleści. Rabaty podlewam co 3 godziny, tak żeby woda zdążyła do studni nalecieć ze źródła. O roślinki widać, że bardo dbasz, bo pięknie kwitną i wyglądają zdrowo. Ogród też pewnie pięknie pachnie bo floksy i lilie to ogrodowe perfumy. Po niedzieli będę miała kolejną dostawę cebul liliowych i kolejne rośliny do podlewania, ale jak kwitną i pachną to odwdzięczają się za wszystkie trudy.


Najgorsze jest to Dorotko, ze u mnie dalej nie bylo deszczu a wszedzie wokol juz podlało, jeżeli dzis nic nie podleje to w najbliżyszym dwoch tygodniach nie widać deszczu a zapowiadają juz wysokie temperatury no i jak rano byly chmury i nadzieja to teraz już słonko wyszło echh. Pachną floksy bardzo bo mam ich dużo i w kilku miejscach ale i tez maciejke. Musze podpytac o lilie u Ciebie bo masz piekne tez tyle kiedys miałam a ten rok bieda, mysle, ze zjadly mi je gryzonie. Kwiaty hortensji tez mniejsze bo wody-deszczu im brakuje.
Cynie posadziłam do takich wiader, żeby ich gryzonie nie zjadły, mam tez kilka w gruncie ale te jeszcze nie kwitną.





Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 10:10, 14 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Taki oto widoczek z pozycji leżącej na trawniku



Ogród pod akacjami 10:10, 14 lip 2019


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Do góry
Witam.



Pozdrawiam.
Maria J.
Działka prawie w Borach Tucholskich 10:09, 14 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry





Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 09:53, 14 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Izzy napisał(a)
Witam, nie wiem czy to jest właściwe miejsce na moje pytanie. Chciałabym prosić o opinię - w sprawie projektu to za dużo powiedziane taki ogólny rzut na działkę. Chciałabym powoli likwidować zbyt duży trawnik i nie wiem jak się za to zabrać.

Tam gdzie planuję warzywnik rosną już 3 wiśnie i jedna gruszka. W lewym dolnym roku działki zostawione miejsce pod przyszły garaż. Obok tarasu rosną 3 sosny czarne- nie wiem, może też powinny być wciągnięte w rabatę????
Prosżę o opinie..


Proporcje rabat wyglądają nieźle. Ja bym dodała rabaty przy trasie i gdzieś wokół domu. Czy warzywnik nie za wielki? Chociaż... drzewka są, to pewnie ok.
Rozpoznawanie chorób i szkodników 09:47, 14 lip 2019

Dołączył: 14 lip 2019
Posty: 1
Do góry
Witam. Cały mój trawnik oraz teren wokół domu posiada liczne malutkie dziurki. Zauważyłam że popołudniami robią je takie oto robaczki. Co to może być?
Moje ukochane miejsce na ziemi 09:27, 14 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Do góry
Milka napisał(a)

Każdy ma takie chwile, miną. Ochłodzi się, ogród podleje, coś tam zrobisz i już. Nie zamartwiaj się, nie warto. A ogród musi też sobie sam radzić, bo inaczej nas wykończy i gdzie tu przyjemność. Wspaniałe spotkanie za tobą, podziwiałam ogrom ogrodu, nasadzeń i zadbania, cudnie masz, buziaki



Irenko bardzo Ci dziękuję za to, że zaglądasz za dobre słowo także

Podejście do ogrodu się zmieniło jakiś czas temu. Chciałam mieć elegancko tzn zawsze wycackane poprzycinane i zero chwastów

Ale tak się nie da !
Przy 32 arach jedna osoba musiałaby na okrągło tyrać.
Tak tyrać bo to nie jest praca. Trzeba przecież jeszcze podlewać bo sucho okropnie a nie mam nawadniania. Coś padnie to trzeba wykopać inne dosadzić zmienić itp.

Kocham mój ogród taki jaki jest bo jest mój jedyny niepowtarzalny


Zaczynają jeżówki.



Ogród z czereśnią 09:09, 14 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
anna_g napisał(a)





No slodka jest Wierze, ze ciezko fotke zrobic, pewnie wiecznie w ruchu jest

Uwielbiam rosliny po deszczu.
Moja ostoja 09:06, 14 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Moja hodowla niebieskiej hortensji ogrodowej, odpornej, z ogrodów babć

Kolejne sadzonki innej, równie pięknej, w kolorze malinowym są w trakcie ukorzeniania.

Hortensja Limelight przed rozkwitem


Ogród Muszelki 09:05, 14 lip 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry








Ogród Muszelki 08:54, 14 lip 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
A my w tym roku również doczekaliśmy się w ogródku ptasiego przychówku. Mamy dzieci: wróbelków, kowalików, kosów i synogarlic. Dziś rano sfotografowałam młode sierpówki z rodzicami.








Ogród Muszelki 08:46, 14 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Muszelka napisał(a)
Tydzień temu, po upałach, ścięłam zmarnowane skwarem kwiaty róż. 'Albericht' to silne bestie, natychmiast rozpoczęły nowe tłoczenie. Zdjęcia z wczorajszego wieczoru.












Ale piękne ujęcie, tak soczyście
Przedogródek pod dębem 08:43, 14 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Waclaw napisał(a)
Obiecałem pokazać co kupiłem w Otmuchowie. Teraz realizuję.
Skromne te zakupy ale staram się aby je ograniczyć.

Jakie tam skromne, świetne zakupy u mnie lało solidnie, pochmurno i chyba dalej będzie padać
Dehner Blumenpark 08:42, 14 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Dehner Blumenpark 08:39, 14 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Dehner Blumenpark 08:36, 14 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
jak juz na rozowo..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies