Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Borde Hill Garden - Anglia 15:52, 28 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Nasza wizyta w tym ogrodzie była końcem czerwca 2019 roku, więc w podobnym terminie jak Miry. Można porównać co się zmieniło. Na pewno rzeźby.





Przerwa na kawę... 15:49, 28 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
inka74 napisał(a)
tak. To jest Acropolis. Ona fajnie zmienia barwę - od takiego intensywnego różu do beżu.

Maxim u mnie jest amarantowy. Taki intensywny róż, odrobinę ciemniejszy. Ale nie czerwony. Zewnętrzna strona płatków srebrzysta. Na pierwszym zdjęciu on jest ten bardziej po prawo, niższy choć już teraz osiągnął że 140 cm. Po lewo jest Soul.


A tu w zbliżeniu


Dzieki! Jak sie zbiore zdjeciowo to pokaze ten moj. To na pewno nie byl amarant, a czerwien. O dziwo, dzis oba kwiaty stracily po polowie kwiatu, bo przekwitaja, i faktycznie to jest to taki amarant, czy tam ciemny roz.
Soul tez mam, ale nie zamierza na razie kwitnac
Fajnie kolorystycznie wyszla ta rabata!
Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę 15:45, 28 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
Zagajanka napisał(a)



Na trochę węcej zdjęć i relację z mojego ogrodu zapraszam do strony Tomka Szostaka Z Ogrodem na TY, który ostatnio mnie odwiedził. O różach para słów jest w drugiej części relacji.




Super, fajnie zobaczyc ogrod z innej strony.
Przy okazji znalazlam jeszcze Irenkowy.

Janko, czy baronowa Stefka moze miec czerwonawe paki?
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 15:31, 28 cze 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Anusia napisał(a)
Wtorek 18.06.2019 godz.5:30










Aniu cudne fotki jak obrazy Rewelacja.
Rozpoznawanie chorób i szkodników 15:28, 28 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2018
Posty: 33
Do góry
Witam, jakiś grzyb mi zaatakował młodą jabłonkę ( na wiosnę sadzona) jabłoń to Sawa która teoretycznie jest odporna na parcha.
Ale liście wyglądają tak.






Niektóre są z czarnymi kropkami



Były mszyce, ale biedronki się nimi zajęły.
Podmiejski ogródek 15:26, 28 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
makadamia napisał(a)


I właśnie dlatego nie chciałam kupować jarzmianek przez neta, jak zwykle robię zakupy: już wcześniej czytałam, że dziewczyny czasem narzekają na kolor jarzmianek i chciałam się przekonać naocznie, jak on wygląda.
Na liście miałam jeszcze odmianę abbey road, która na zdjęciu mi się podobała, a na żywo nie za bardzo i w końcu ją zostawiłam. Romy akurat nie było, a szkoda, bo to jedna z bardziej polecanych odmian.

Ta white giant to chyba bardziej z wysokości jest giant. Nie zauważyłam jakiejś dramatycznej różnicy w wielkości kwiatu w porównaniu do innych jarzmianek stojących obok. Może są ciut większe, ale niewiele.
Kolor zdecydowanie nie jest czysto biały, tylko taki ... maślany? I jeszcze z ciemnymi kropkami w środku. Mnie akurat taki właśnie bardziej pasuje niż czysta biel.



Dizeki Asia. Tyle ze ja Rome kupilam nie przez neta,a zwyczajnie, tyle ze akurat byla w fazie kwitnaco-przkwitajacej w pelni rozkwitu nadal mi sie podoba, nie lubie tylko tego okresu przed.
Astrantie w ogole maja taki trudniejszy do okreslenia, zmienny kolor Maslany tez by mi pasowal Jak wielkosc kwiatu w normie, to w ogole super. Jakos nie zawsze lubie te rosliny selekcjonowane w celu uzyskania jak najwiekszego kwiatu
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 15:00, 28 cze 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5946
Do góry
Johanka77 napisał(a)
[


A mnie zauroczyło to zdjęcie...lawenda ze śmiałkami czy jaka to trawa? Niebo obłędne,ale ja do takich widoków przyzwyczajona
Przerabianie ogródka pod swój gust 14:56, 28 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Moze ktos mi powie, co zjada moja pysznoglowke?




Na jezowce to samo. Szkodnikow nie widac.

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 14:43, 28 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Aniu kregoslup juz nie boli hurra

jajecznica





i lilie od Basi narazie kwitna takie

Nowoczesny ogród ze skarpami 14:37, 28 cze 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1891
Do góry
Tutaj moje id:


Twoje ewidentnie wyglądają jak evergold
Mój mały ogródeczek :) 14:36, 28 cze 2019


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6022
Do góry
Kwoki i pisklęta hahaha
Mirkowy ogród (początki) 14:34, 28 cze 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Dominika fajnie że zajrzałaś do mnie. Wnusia już w domu jest i dziekuje za pozdrowienia.

Trzcinniki są fajne szybko na masie przybierają ale łapią rdzę. Wiosną najszybciej startują, warto je mieć.

Tu Rozplenica Hameln i z tyłu miskanty a za miskantami brzozy.

Ogród do odnowy 14:23, 28 cze 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Do góry
Gosiek33 napisał(a)

czy ktoś miał szkodnika na jeżówkach, który tak załatwił łodyżki?


Gosia, stawiam na tego jegomościa , u mnie tak załatwił kilka jarzmianek i słoneczniki...

Gosiek33 napisał(a)

a drugi drań podgryzł pęd aminka


...a tu stawiam na mrówki, wczoraj w tan sposób "odpadły" mi trzy kępki bodziszków korzeniastych.
Z cicha podczytuję i podziwiam
Thuja "Aureospicata" 14:06, 28 cze 2019


Dołączył: 29 kwi 2018
Posty: 13
Do góry
Witam
Thuja posadzona od dwóch tygodni.
Sadziła firma ziemia wymieniona.
Prosze o wskazówki co do pielęgnacji.
Podlewam co 2-3 dni do korzenia, nie zraszam, dosyć obficie.
Od poniedziałku powinnam już raz w tygodniu podlewać?
Raz a dobrze.
Prosze o info
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:47, 28 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
Iwonka napisał(a)
Fajne to zdjęcie - taki ogrodowy pociąg... do roślin

Dziękujemy za fantastyczne spotkanie, z Wami zawsze jest wesoło

Iwonko z Taką ekipą ludzi konie można kraść to ja się cieszę, że przyjechaliście, Jesteście superowi
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 13:27, 28 cze 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
W ogródku niezbyt wiele się dzieje. Przejdę i wyrwę jakiś chwast [wkurza mnie bo od sasiada przechodzi ten pnacy chwast co ma liście jak serca [
Powój polny], a kwiaty jak trąbki] i co wszystko owija. Oprócz mleczu to druga zakała od sąsiada. Chyba wolę mlecz.

znasz coś skutecznego na Powój polny? bo ruszanie ziemi jest trudne bo od ogrodzenia mam pełno nasadzonych roślin.

Róże już przekwitają. Liliowce miały za mało słonca i nie kwitną, jedynie ten co przesadziłam w bardziej nasłonecznione miejsce wczoraj zaczął. Kwiaty dorodne



W sobotni wieczór pojechaliśmy odwiedzić ogrody różane. Koleżance bardzo się spodobało, a do opieki nad dzieckiem wziełam chłopaka . Się zdziwił że aż tyle róż istnieje. A jest tego tam 30tyś! Oczywiście niektóre sadzone grupami się powtarzają. W sumie przez 2 lata ten ogród się nie zmienił zbytnio. Róże trzymają w ryzach i te co były małe to są nadal małe. Spacer bez komarów [nawet nas nie smarowałam] jest super w takim otoczeniu, tymbardziej że wstęp wolny.


Czubajkowy Ogród 13:19, 28 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Doranma napisał(a)


Gdyby tak posadzić je gdzieś razem w jeden szpaler - było by wow!


Świetny łuk na róże ... i jeszcze ta latarenka.. jak wisienka na torcie
Tajemniczy Ogród 12:52, 28 cze 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Tawułki podpatrzone u Anulki są wspaniałe - kolor głęboki, zdrowe liście, pięknie się rozrastają. Jesienią będę dzielić. Lub mnożyć, jak kto woli
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 12:47, 28 cze 2019
Do góry
popcorn napisał(a)
Postepy SOM! strasznie malutki ten domek


Witam się u ciebie, podglądam od czasu do czasu. Bardzo ci współczuję wszystkiego co cię spotkało ostatnimi czasy, ale po burzy zawsze wychodzi słońce

Dużo pracy przed tobą, też przerabiałam budowę i nie chciałabym się cofnąć do tego etapu, serio to nie zazdroszczę.
Fajne to, że będziesz mogła zrobić ogród od początku tak jak lubisz, bez późniejszego wiecznego przesadzania, bo wiedzę masz na pewno większą niż wcześniej.

Trzymam za ciebie kciuki.

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 12:46, 28 cze 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Zana napisał(a)


Hi, hi to tak jak u mnie z tymi zdjęciami.
Zestawienie pomarańczowej jeżówki ze stipą superowe. Jaka to odmiana?
Coraz przychylniejszym okiem patrzę na pomarańczowy kolor.

Wyszło przez przypadek jak wszystko czasami się uda czasami nie
To taka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies