Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja "Aureospicata"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja "Aureospicata"

Lipka 13:54, 19 kwi 2019

Dołączył: 20 sie 2018
Posty: 12
Gardenarium 12:17, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
dzika_roza napisał(a)
co teraz powinnam zrobić z tujami posadzonymi w zeszłym roku? nawieźć, przyciąć?


A co chcesz z nich uzyskać? Lity szczelny zywopłot czy masz posadzone rzadko i mają rosnąć swobodnie. To istotne, ja nie wiem co masz robić, bo nie wiem jak to wszystko wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dzika_roza 14:02, 23 kwi 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
chciałabym uzyskac zwarty zywoplot
to zdjecia z lipca zeszlego roku, teraz wyglada podobnie
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 19:18, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tnij w pionie i w poziomie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dzika_roza 21:03, 23 kwi 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Duzo? Czy tak kontrolnie tylko?
Nawiezc w maju?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
mercii 09:23, 26 kwi 2019

Dołączył: 26 kwi 2019
Posty: 4
Dzień dobry
W zeszłym roku zasadziłem na swojej działce ok 150 tui aureospicata. Sadzonki nie były najlepszej jakości. Miałem dostęp tylko do takich niestety w tamtym momencie.
Zakupione od emerytowanego fastynata tych tui, który zajmuje się tym hobbystycznie.

Połowa nawet nieźle się przyjęła. Część uschła. Jeszcze jedna część trzyma się jednak widać wyraźnie różnicę w kolorze pomiędzy nimi a tymi dobrze przyjętymi.
Zdjęcie poniżej. Te gorsze tuje są całe lub częściowo brunatne.
Tuje rosną na różnym podłożu ze względu na wyrównywanie działki. Z jednej strony mam praktycznie sam piach, tutaj część tuji jest brunatna a część zielona.
Część rośnie w ziemi bardziej gliniastej, tutaj tuje są zielone albo zielono brunatne.

Zauważyłem że w tych brunatnych na końcu gałązek znajdują się jakby czarne kropki. Co to może być ? Czy da się jeszcze taką roślinę uratować?

Pod koniec marca oraz pod koniec kwietnia podlałem je nawozem w płynie Substral do iglaków. Nie wiele to pomogło.


Z góry dziękuje za pomoc.


Mikaa 14:19, 05 maj 2019


Dołączył: 20 paź 2018
Posty: 12
Czy nie wiecie dlaczego w szkółkach na pytanie o tuje aureospikate odpowiadają, że to stara odmiana i już jej nie produkują? Przecież to taka piękna i wdzieczna odmiana...
Sobellka 14:06, 28 cze 2019


Dołączył: 29 kwi 2018
Posty: 13
Witam
Thuja posadzona od dwóch tygodni.
Sadziła firma ziemia wymieniona.
Prosze o wskazówki co do pielęgnacji.
Podlewam co 2-3 dni do korzenia, nie zraszam, dosyć obficie.
Od poniedziałku powinnam już raz w tygodniu podlewać?
Raz a dobrze.
Prosze o info
Karol99 22:49, 29 cze 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Nie da się określić co ile dni daną roślinę podlewać. Nie dopuszczać po prostu do przesuszenia bryły korzeniowej i pilnować, aby ziemia była wilgotna.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
alicja_megi 18:13, 29 wrz 2019

Dołączył: 29 wrz 2019
Posty: 1
Witam
Właśnie jestem w trakcie zakładania żywopłotu z tui. Mamy działkę narożną więc po jednej stronie chcemy się odgrodzić od ulicy. Po jednej cześć już posadziłam na wiosną tuję Braband ok 20 szt. ,super się przyjęły, ale pozostała część ma być bardziej wizytowa. Front domu- myślałam o posadzeniu tui Szmaragd ale chciałam coś posadzić pomiędzy, może inną tuje w innym odcieniu albo hortensje biała bukietowa ale nie wiem czy to dobry pomysł, widziałam też ,że pomiędzy sadzą też bukszpan formowany w kulę, wrzosy, albo jakieś okrywowe . Mam już przygotowane krawężniki, muszę przygotować glebę i sadzić . Znowu mam wątpliwości czy to nie jest za późno czy to dobry okres początek października, czy może przeczekać do wiosny.
Proszę o pomoc bo trochę się nakręciłam i nie wiem czy jak teraz posadzę czy nie wyrzucę tylko pieniędzy i zmarnuje moją i męża pracę .

Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies