Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

April 08:35, 28 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Nie przepadałam do tej pory za żurawkami tego koloru ale w tym zestawieniu wyglądają świetnie. Takie są chyba bardziej różowe niż czerwone. Jaka to odmiana?
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 08:48, 28 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
posadziłam 2 Kanzan. Są dostępne ale stosunkowo nisko szczepione. Moje chyba na 160 cm. Ceny nie pamiętam. Ja kupowałam w AF przy cmentarzu. Są też u Kal..a w Kobyłce wysoko szczepione na 2,20 ale były mega drogie.
dzięki za info w tej szkółce kupowałas co mi polecałas
A pokażesz mi jak one teraz wyglądają?
____________________
Magda W samym sloncu
Poppy 15:49, 28 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
tak. To jest Acropolis. Ona fajnie zmienia barwę - od takiego intensywnego różu do beżu.

Maxim u mnie jest amarantowy. Taki intensywny róż, odrobinę ciemniejszy. Ale nie czerwony. Zewnętrzna strona płatków srebrzysta. Na pierwszym zdjęciu on jest ten bardziej po prawo, niższy choć już teraz osiągnął że 140 cm. Po lewo jest Soul.


A tu w zbliżeniu


Dzieki! Jak sie zbiore zdjeciowo to pokaze ten moj. To na pewno nie byl amarant, a czerwien. O dziwo, dzis oba kwiaty stracily po polowie kwiatu, bo przekwitaja, i faktycznie to jest to taki amarant, czy tam ciemny roz.
Soul tez mam, ale nie zamierza na razie kwitnac
Fajnie kolorystycznie wyszla ta rabata!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 17:04, 28 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)


Cudne zestawienie kolorystyczne! No po prostu bomba!
?? eee - na szybko wrzuciłam dla Maczka zdjęcie, gdzie był widoczny kolor róży. Po ciemku zresztą telefonem robione. Jak to różne rzeczy nam się podobają. Dla mnie ona jest... nudna. Brakuje mi w niej bieli ale jest za wąska aby coś dodać. Róże, które tam są należą do wysokich a szczupłych. Kwitnie więc na górze a potem sam dół. Lilie się kładą bo nie mają podpórki. Jedynie żurawki się tam dobrze czują bo montana pomiędzy nimi znikła.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:06, 28 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)
Nie przepadałam do tej pory za żurawkami tego koloru ale w tym zestawieniu wyglądają świetnie. Takie są chyba bardziej różowe niż czerwone. Jaka to odmiana?
o ile dobrze pamiętam Berry Smoothie. Tylko ona tak w słońcu się wybarwia i taka spora rośnie. Tam jest z 8 sztuk, wszystkie powstałe z podziału 2 sztuk zakupionych. W cieniu ta żurawka jest szara.
Ona jest ciemno różowa, czerwieni to w niej nie ma.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:09, 28 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)
dzięki za info w tej szkółce kupowałas co mi polecałas
A pokażesz mi jak one teraz wyglądają?
Tak, tam kupowałam, wieczorem lub jutro zrobię zdjęcia teraz to tylko takie - ledwo widoczne drzewa po bokach krzesełek, wychodzą pnie z cytrynowych żurawek - tak może dojrzysz.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:20, 28 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poppy napisał(a)


Dzieki! Jak sie zbiore zdjeciowo to pokaze ten moj. To na pewno nie byl amarant, a czerwien. O dziwo, dzis oba kwiaty stracily po polowie kwiatu, bo przekwitaja, i faktycznie to jest to taki amarant, czy tam ciemny roz.
Soul tez mam, ale nie zamierza na razie kwitnac
Fajnie kolorystycznie wyszla ta rabata!
pokaż, ciekawa jestem. W ogrodniczym on też taki różowy był, może mniej srebrzystości miał. Strasznie szybko przez upały stracił kwiaty a szkoda bo ładne są.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 18:57, 28 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki za zdjęcie, mężowi pokażę je
____________________
Magda W samym sloncu
makadamia 21:48, 28 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
?? eee - na szybko wrzuciłam dla Maczka zdjęcie, gdzie był widoczny kolor róży. Po ciemku zresztą telefonem robione. Jak to różne rzeczy nam się podobają. Dla mnie ona jest... nudna. Brakuje mi w niej bieli ale jest za wąska aby coś dodać. Róże, które tam są należą do wysokich a szczupłych. Kwitnie więc na górze a potem sam dół. Lilie się kładą bo nie mają podpórki. Jedynie żurawki się tam dobrze czują bo montana pomiędzy nimi znikła.


Być może na żywo to zupełnie inaczej wygląda, ale na tym zdjęciu bardzo podoba mi się rozkład kolorów. Lubię bordo z różem
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Alicja169 22:35, 28 cze 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Różowa róża wśród hortensji - mega fajne
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies