Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pierniczki świąteczne 07:43, 24 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Przeniosłam z innego wątku

dana1s napisał(a)
Ja piekę tylko pierniczki i ciasteczka orzechowe.

Ciasteczka orzechowe to przepis mojej Babci, są przepyszne i rozpływają się w ustach. Piekę je tylko raz w roku i nazywamy je rogaliki bożonarodzeniowe, bo maja taki własnie kształt




Pierniczki z tego przepisu

składniki:

5 szklanek mąki
1,5 szklanki cukru pudru
1 szklanka miodu
1 jajko
3/4 kostki margaryny, ja daję Kasię
3 łyżki przyprawy do piernika
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej

sposób przyrządzenia:

Masło rozpuścić. Dodać miód, cukier oraz przyprawę do piernika. Podgrzewać na małym ogniu, nie dopuścić do zagotowania.
Pozostawić do przestygnięcia. Mąkę przesiać z sodą. Dodać jajko oraz roztopiony miód i zagnieść. Ciasto zawinąć w folię i odstawić do lodówki na 6-8 godzin ja zawsze robię wieczorem i kończę rano, następnego dnia.
Po tym czasie podzielić na kilka części i cienko rozwałkować.
Wycinać foremkami i piec 8-10 minut w 160 stopniach na złoto.
Zimne lukrować.
Nie wymagają leżakowania są od razu miękkie.
Smacznego!!





Ogród Muszelki 07:26, 24 lis 2018


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Do góry




Grossglockner...ah byłam rok temu i pogodę mieliśmy folderową...żałuję ze nie podeszliśmy pod jęzor Lodowca Pasterze...mam nadzieję że wrócimy tam kiedyś.

Za drzwiami do ogrodu... 00:51, 24 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Lilakowe pączki...

Zamrożona lawenda...

Rajskie jabłuszka...

Za drzwiami do ogrodu... 00:35, 24 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Za przepis dziękuję, masę spróbuję wykorzystać do dekoracji pierniczków i mufinków. Jak mi to wyjdzie to kiedyś pójdę dalej.
Pierniki też łapią wilgoć.

To pochwal się jak zrobiszjestem ciekawa efektów.
Tą masę cukrową to jak będziesz "mocować" do pierniczków?

W ogródku emerytki 00:12, 24 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Nasz domownik Tuptuś dotychczas jadł kocią karmę, nie chciał jeść mączników.
A przedwczoraj obudził się po ok. dwóch tygodniach letargu / nie hibernuje, bo ma za ciepło / i zjadł całą przewidzianą porcję.
Najprawdopodobniej ma już słabe zęby.
Jest mały, ale to nie jest młody jeż, choć nie należy do dużych osobników.
To jest jego mieszkanie, sypialnia i stołówka.
Gucio zrzucił kamizelkę eMa, a Tuptuś natychmiast tam wszedł i zasnął.

Ale dość już o jeżach, bo mnie wyrzucą z O.
Ogród Muszelki 00:02, 24 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Muszelka napisał(a)
Dla Sylwi Przerwa w wędrówce. Muszelka siedzi sobie na trawie, popija kawę z termosu i robi zdjęcia masywu Drei Türme.


Cudowna fotograffia dziękujęZachwycona jestem widokiem
Moja działka na Dębowym Lesie 21:55, 23 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)
Aniu cudniaate te wszystkie puzdereczka,nie wiadomo,które ładniejsze.Ale zaciekawiło mnie to z szufladkami,malowane przez jakiś szablon?No i anioł szczególny,jeśli własnoręcznie malowany
Kusisz,by znów pobawić się w ozdabianie...

Ty to robisz cudniaste rzeczy.Ja jeszcze mebli nie potrafię malować.
Ale jeszcze ich nie próbowałam ..
Z szufladkami to było stare zniszczone.Ale faktura mi się podobała.
I pomalowałam je kilkoma kolorami i przeciekami robiłam .
I ma nowe życie ta z szuldakami to kilka farb, i przecierki


Moja działka na Dębowym Lesie 21:43, 23 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Aurelllia napisał(a)
Ach te lubelskie dziewczyny - same artystki Ślicznie Aniu, ja już bym na Twoim miejscu sklepik otworzyła z takimi cudeńkami hihi

Brak mi czasu na to wszystko co chciałabym nawet zrobić.
Nie wiem czy na sklepik wyrobiłam.Ktoś to musiałby kupować

ciemiernik przyprószony śniegiem
Moja działka na Dębowym Lesie 21:39, 23 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
gogo napisał(a)
Fajne zdjęcia z góry, tylko ta wysoka trawa sąsiada dużo zasłania.
A, nie napisałam, że masz piękny teren, i las i łąka, pozytywnie pozazdrościć
Przeniesienie warzywnika dobry pomysł, zwolni Ci się miejsce na chciejstwa.
Ja bym zostawiła ognisko, to stare traktować jako miejsce dla Was, a nowe dla gości.

Grażynko, dziękuję.
Mam nadzieję,że już w lecie takie zdjęcia z góry będą ładniejsze i coś na nowym terenie będzie ładniejszego
Oj ta trawa sąsiada to nie tylko widoki mi zasłania.Ale przełazi mi , zabija wzrost moich roślin
tutaj warzywnik mam pod drzewami.I nie wszystkim warzywkom to pasuje.
Tam będzie i na słońcu, i ogólnie lepiej .
Mam ochotę tam jeszcze ul ozdoby postawić.Na pazurki i jakieś narzędzia.
A to dzięki Sylwii i jej ogrodowi,
Oj chyba ogniskowe miejsce przeniosę, tutaj będzie więcej przestrzeni.A może jakieś ozdoby staną



Jeszcze trawek nie powiązałam. Brak czasu
Ogród Muszelki 21:34, 23 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Muszelka napisał(a)
Dla Sylwi Przerwa w wędrówce. Muszelka siedzi sobie na trawie, popija kawę z termosu i robi zdjęcia masywu Drei Türme.


A gdzie buty?
Patrzę na kamienie w trawie i stwierdzam: choćbyśmy nie wiem jak się starali, tak pięknie nie ułożymy.
A mam " kamiennego " bzika, co widać w moim ogrodzie, a i tak chciałabym jeszcze
Ogrodowe szaleństwo ... 21:09, 23 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry
Sierpień 2018

Wrzesień 2018
Ogrodowe szaleństwo ... 21:07, 23 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry



Ogrodowe szaleństwo ... 21:06, 23 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry
A później zapragnęłam ławeczki. I tak powstała ławeczka pod jabłonią - lipiec 2018



Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:01, 23 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na drugi dzień więcej bieli


Rany jak pusto się bez łąki zrobiło... Za to teraz widać areał!
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:00, 23 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
(
nagietki też stawiają czoła



U mnie nagietki też jeszcze kwitną
Sympatyczne to.
Moja działka na Dębowym Lesie 20:56, 23 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Pokażę wam jakie ostatnio, pudełeczka( wczoraj ukończyłam) .A jeszcze inne są w etapie malowania )


A to dla mnie samej ,To już inna technika.

To jeszcze muszę podszlifować


A ta jeszcze inna


Cudeńka!
Czy to są drewniane pudełka?
Jak je przyozdobiłaś?
Jaka to technika? Czy naklejane ilustracje i później lakierowane?
A ta szafka z szufladkami?
Nawet telefon!!!
Ukojenie 20:43, 23 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Aurellka dla Ciebie porownanie moich tuj smaragd i brabant:

Po lewej smaragdy - po prawej brabanty. Brabanty ciete po szerokosci w tym roku w sierpniu - po raz pierwszy. Smaragdy nie bylu ciete.

Zdjecia
Pierwsze: maj 2017
Srodkowe: maj 2018
Ostatnie: pazdziernik 2018

Czerwone linie to wysokosc ogrodzenia z siatki.
Ogrodowe szaleństwo ... 20:41, 23 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry
Cd skalno jałowcowej
Sierpień 2018

Wrzesień 2018

Ogrodowe szaleństwo ... 20:37, 23 lis 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry
W czerwcu 2018 urodził się nowy pomysł na rabatę skalno jałowcową



Przedziwny Ogród 20:28, 23 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Dzisiaj zebrało mnie na wspomnienia.... Mój kochany Wnunio, syn starszego syna ma dwa miesiące. I jest taki słodki.....
A wydaje się,że dopiero co było wesele i dekoracje......
Pierwsza w październiku 2016r,



Druga - kwiecień 2018r.





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies