Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

sarenka 18:40, 30 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pięknie u Ciebie. Koniecznie cały wątek chce przejrzeć. No i będę zaglądać
____________________
Magda W samym sloncu
Kasia_CS 19:02, 30 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)



Przesadzona tej jesieni pod tunel, zobaczymy jak przezimuje.




Pięknie obsypana kwiecień! No mocno się nad nią zastanawiałam, ale obawiałam się, że odcień różu może być trudny i wybrałam delikatniejsze kolorki

A dlaczego do tunelu ją wsadziłaś?

No i zdrówka! tak
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 20:00, 30 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kasia_CS napisał(a)


Pięknie obsypana kwiecień! No mocno się nad nią zastanawiałam, ale obawiałam się, że odcień różu może być trudny i wybrałam delikatniejsze kolorki

A dlaczego do tunelu ją wsadziłaś?

No i zdrówka! tak
Dziękuję już troszkę lepiej .

RU fajnie wyglądała solo. A ja jej teraz towarzystwo dałam, pewnie będą zgrzyty (kolorystyczne)... Dziękuję za wyłapanie literówki. Już poprawiłam. Przesadziłam tą różyczkę na nową różankę obok tunelu przy warzywniaku.
sarenka 22:56, 31 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Przeczytałam całość. Pięknie jest coraz bardziej myślę o różach, ale musiałyby to być takie co są proste w obsłudze i jeszcze nie rosną ogromne cała zime będę miała żeby się zastanowić czy sadzić czy nie
____________________
Magda W samym sloncu
basia3012 20:46, 02 lis 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
MalgosiaW napisał(a)

Witaj Zgadza się pokazywałam fragmenty, a nawet fragmenciki ogrodu Trochę brakowało mi śmiałości, bo tu na forum są tak piękne ogrody, a mój, choć go uwielbiam wymaga przeróbek

Ale proszę oto moja skarpa kamyczkowa, której nazwa pochodzi od tego, że kamyki są z każdej parafii. Zbierane i osadzane własnoręcznie.


Widoczek z różą Leonardo da Vinci

I z bliska:

Tu na jesieni usunę część jałowców płożących, w pierwszej kolejności te dwukolorowe. Byliny z niej pomału wysadzam. Za rok przy okazji innych prac budowlanych skarpa będzie w większości rozebrana. Boję się czy jałowce kolumnowe i większość szczepionych sosen to przeżyje. Ale po zmianach chcę wprowadzić na skarpę większy porządek i dodać traw.

Gosiu, jestem na 14 stronie i już muszę powiedzieć, jest pięknie. Idę dalej podziwiać.




____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:17, 02 lis 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Obejrzałam cały wątek. Gratulacje. Cudnie.
Dzięki za odwiedziny u mnie.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Ewilena 19:58, 03 lis 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Cześć, jesteś prawdziwa różaną królową. Właśnie miałem pytać jakie róże masz, a tu znalazłem listę.. rety piękności. Druga sprawa to catalpa. Jak ci się sprawuje? Przepięknie się u Ciebie prezentują. Boskie. A twój buk Purple fountain szybko rośnie?
____________________
Ewelina
MalgosiaW 08:52, 04 lis 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Ewilena napisał(a)
Cześć, jesteś prawdziwa różaną królową. Właśnie miałem pytać jakie róże masz, a tu znalazłem listę.. rety piękności. Druga sprawa to catalpa. Jak ci się sprawuje? Przepięknie się u Ciebie prezentują. Boskie. A twój buk Purple fountain szybko rośnie?


Witaj, bardzo mi miło. Catalpy to moja trudna miłość. Uwielbiam je wiosną i na początku lata. Piękne są wtedy Przycinam je po zimie, bo dość blisko je od siebie posadziłam. Wady: liście pojawiają się późno i niestety ścina je pierwszy mróz. Młode drzewa mogą przemarzać, a raz silny wiatr złamał mi jedną koronę na pół. Najgorszy jest jednak dla mnie mączniak, grzyb z którym walczę co roku.

Do buka nie mam zastrzeżeń. Mam go już prawie 10 lat. Rośnie raczej wolno:

I z tej strony:


By zrobił się "grubszy" na wiosnę go troszkę podetnę.
MalgosiaW 14:39, 04 lis 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Mam nadzieje, że wystarczająco zabezpieczyłam swoje hortensje Mam nadzieję, że tak samo zakwitną za rok:



kasiab 19:09, 04 lis 2018


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1515
Witam dziękuję za odwiedziny będę podglądać a czy mój ogród okaże się ciekawy? Z pewnością nie będzie tak kolorowy jak Twój bo usmierciłam nawet lawendę a róże jakie miałam to udało mi się jakieś nn z marketu uchować przez 2 sezony że nawet kwitły w towarzystwie uwaga rododendronów ( czasy sprzed czytania Ogrodowi ska oczywiście)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies