Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Rozpoznawanie roślin iglastych.... 21:57, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ewilena napisał(a)
Co to za iglak?kiedyś choinka swiateczna


Jodła szlachetna, tylko zabiedzona dlatego tak kiepsko wygląda. Pewnie odbudowuje korzenie.
Rozpoznawanie roślin iglastych.... 21:56, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Piber napisał(a)
Bardzo bym prosił o rozpoznanie tego Cisa. Kiedyś kupiłem w markecie na wyprzedaży. Na etykiecie było napisane: Iglaki, nic poza tym. Jak widać ma już jakieś 2,5 m wysokości. Nie ma owoców w czerwonych osnówkach.



Wg mnie to Taxus baccata - siewka.
Żywopłotki cisowe. 21:27, 14 lis 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
U Gobasi poczytałam o szynkowarze nie miałam pojęcia co to, dokształciłam się w info.
Przypadkowo trafiłam szynkowar w Kaufland i ruszyła produkcja dla własnych potrzeb, o to mielonka z łopatki.


więcej było rozrobionego mięsa i włożyłam do foremki upieczone w piekarniku.

smakowało tak samo.


to kiełbasa szynkowa.



to drobiowa galaretka z piersi i ćwiartek kurczaka.

Moja działka na Dębowym Lesie 21:21, 14 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
anpi napisał(a)
Aniu ja bym raczej jakiś poplon posiała, na trawę to raczej za późno , za zimno,szkoda byłoby nasion gdyby nie wzeszła.Nawet z tym poplonem to trzeba by poczytać jaki ewentualnie?

Aniu, no właśnie nie wiem czy nawet na poplon też nie jest za pozno, idą zimne dni i przymrozki.
A jeszcze prace w tym tygodniu będą.
A póki co do siania,, to już sama nie wiem,,,
Czy nie lepiej zasiać trawę na wiosnę ?
I tak jak obliczyliśmy na ten areał potrzeba nam sporo trawy, na prawie 300zl.Szkoda byłoby tej kasy wyrzucać w ... mróz.
Przy niektórych hostach jeszcze widać życie :0

Nie wiem co to za roślina ?? , ale jeszcze ma się dobrze


Moja działka na Dębowym Lesie 21:15, 14 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Muszelka napisał(a)
Aniu, bardzo podziwiam za rozmach.
Powodzenia! Niechaj Ci się spełniają plany i marzenia

anka_ napisał(a)
Aniu z całego serducha życzę aby nic na przeszkodzie tym planom nie stanęło. Woda w ogrodzie to skarb. I poprosimy relację.

Nie ma co podziwiać, działka kupiona zimą i niewiele prac zostało wykonanych.
Po prostu brak czasu, brak rąk , brak właściwych funduszy jakie chcialoby się
Ale marzenia i plany są
Dobrze byłoby ,żeby te4 marzenia się spełniły.

Uczep jeszcze kwitnie

Żywopłotki cisowe. 21:06, 14 lis 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Do góry
zakwitł rododendron skromnym kwiatkiem.



Przekopałam w poniedziałek cztery rododendrony z dość dużą bryłą korzeniową.
Napoiłam ich wcześniej i pewnie jeszcze trzeba zadbać o wilgoć.
Okryłam liśćmi dębowymi.
Mam jeszcze dwie azalie do przesadzenia ale się boje teraz,
Przesadzić wczesną wiosną czy po kwitnieniu?.


a zabrałam się do domowych wyrobów i szyneczka z łopatki bez wędzenia wyszła wspaniała.
mięcho marnowane i parzone w torebkach do pieczenia.



Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 20:37, 14 lis 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Piękne .... i warte naśladowania.

Wykonane prace szczerze podziwiam.


Jeżeli tylko komuś to pomoże to polecam

Z prac jestem dumna ale muszę odpocząć przed następnym maratonem ...
Póki co zaczynam zbierać świąteczne gadżety do salonu Mam zamiar mieć tam cudownie świąteczny wystój
Ogrodowa symfonia 20:25, 14 lis 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry
Sabina76 napisał(a)


Ewka, przepraszam Kochana, że dopiero teraz piszę. Niektóre jeżówki mi się rozsiały - te najbardziej popularne - różowe. Szkoda, że nie białe. Hortulus piękny. Mogłabym tam sobie tylko tak posiedzieć z książką albo i nawet z niczym A nad morzem byłam w Mielnie, ale dziękuję za zaproszenie Jak będę w okolicy, to wpadnę do Ciebie i pobuszuję po Twoim ogrodzie
Korzystając z okazji, wiesz może co to za roślinka? Przytargałam wczoraj taką z łąki. O mało co łopatki nie złamałam.


Ta roślinka wygląda na krwawnicę Jeżeli rosła dziko i przy jakimś rowie z wodą, to na 100% ona. Bardzo ją lubię
W moim małym ogródeczku - Dorota 20:23, 14 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Pod wpływem Ogrodowiska i ja kupuję rozne rośliny .
I zm8eniam6 rabaty .
A z trawami dopiero zaczynam.
Chryzantemy też masz ładne
Proste i naturalistyczne rzeczy ja bardzo lubię
Chryzantemy mam w 3 kolorach: różowe, bursztynowe i białe to one są ostatnimi kwiatkami kwitnącymi w ogródku. Ogrodowisko mocno nas inspiruje.

Ogród Małej Mi 2017 20:20, 14 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Dla Bogdzi.. kosówka zasłaniała kiścienia tak że nie było go widać.. a patrz jaki wielki. Ten na lewo pod brzozą.
Ogród Małej Mi 2017 20:19, 14 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasya napisał(a)
No i znowu trzeba będzie przyjechać ogladac bo zmiany takie ze ogrod nie do poznania

zawsze mile widziana....

Ogród Małej Mi 2017 20:18, 14 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Muszelka napisał(a)
Patrząc na zdjęcie, w ogóle nie rozumiem, o czym Ty piszesz. Elegancja-Francja w Twoim ogrodzie Żółta masz już hakonkę, u mnie jeszcze zielona.

Niedługo spadnie śnieg i wszędzie będzie bialuchno



Przecież syfu nie pokażę... a to błąd bo czasami brakuje tych brzydkich zdjęć
W moim małym ogródeczku - Dorota 20:16, 14 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Niezwykłe te Twoje wianki, piękne w swojej prostocie i naturalności. Wiankowanie czas zacząć.
Dziękuję, cieszę się że i Tobie się spodobały.



Ogród Małej Mi 2017 20:14, 14 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Gardenarium napisał(a)


U mnie pielone głownie po brzegu, w środku nie widać w tej gęstwinie. I to jest najlepszy sposób. Wiosną przed tulipanami zrobię pielenie w środku.

i ten gąszcz mnie ratuje....
gigantyczne ożanki..tłoczą całe lato..
Ogród Małej Mi 2017 20:12, 14 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
2015

2017

2018
Ogród Małej Mi 2017 20:11, 14 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Agania napisał(a)
Ja wywalam od zeszłego roku jałowce, nie wiele sama mogę zrobić, ale żeby tego dysonansu nie było nie będę spieszyć się za bardzo, skosiłam trawnik
i oczyściłam oczko, to też nie za wiele, najbardziej wkurzają mnie gryzonie,
wszystko co świeżo posadzone zjadają

Łezka pięknieje

Pierwotnie było to wrzosowisko, ale jak się porozrastały krzaki to wrzosy zostały wyparte
RETROSPEKCJA.

2008

2009
2010

2012



W moim małym ogródeczku - Dorota 20:05, 14 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
abiko napisał(a)
Jak ja chciałabym mieć taki las obok..
Las mam blisko, jest gdzie wyjść na spacer.


Ogród Małej Mi 2017 19:41, 14 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Fijoły chyba wszyscy w tym roku wywalają w większości. Pół wora wykopalam. Ogród się zmienia bardzo ale roboty teraz będzie na 100% mniej i porządek się zrobił bardzo na rabatach bez zapychaczy

Albo zrobię na mniej obsługowe, ale się poddam.. nie mam wyjścia .. wiec coraz mniej sentymentów

Jak świerki urosną i zrobią zieloną ścianę to będzie super.. na razie udaję że sąsiednich domów nie widzę. Ale za 3 lata będzie zielono Najgorzej, że pasuje wywalić drugą porcję chorych jodeł .. wiec w nowym miejscu się odsłoni

Żałuję, że nie wywaliliśmy wszystkiego jak była możliwość zgodna z prawem.. 5 lat by się przebiedowało i byłyby równe.. i bałagan za jednym zamachem.. Ale i tak nie było za co kupić nowych werków i nie było siły na wydarcie jodeł.. to mordęga.. i w dodatku nie było gdzie dać tego drzewa po ścięciu. To były ogromne ilości..



Ogród Małej Mi 2017 19:34, 14 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Mój rdest od czerwca leży na folii (z ziemią w kępach) - chyba przyrósł.

Dobre zmiany dokonują się w Twoim ogrodzie. Krok po kroku i jakoś ogarniesz. Pamiętam słowa Danusi (odnośnie rewolucji ogrodowych): iść i się nie zatrzymywać.


Nie mam wypielone, nie mam ściętych chabaziów i liście latają jak chcą.

Ale zdążę. Pocieszam się.


Nie pielone wogle w tym roku nigdzie. Tam gdzie ręką sięgnęłam idąc po ogrodzie.. tam gdzie nie sięgałam maskara.
Chabazie nie ścięte i zwykle nie ścinam, dopiero na wiosnę.. chyba że wygląda już tragicznie.. w tym roku tylko mega tragiczne wycięłam..dla wiekszości będzie to mega mega mega tragiczne A i tak się uzbierało tego więcej niż ustawa przywiduje..
Liście w większości z trawnika ogarnięte, a reszta robi za ściółkę

Więcej nie zdążę już nic zrobić.. w weekend mam wnuki (obiecałam kino i takie tam) i jak zwykle parę rzeczy do nagonienia w pracy, a potem zapowiadają zimę..

Zadołuję tylko rdesty.. i trawnik może przy wnukach skoszę..
Jesień była piękna tego roku... mogłaby tak jeszcze pobyć do Bożego Narodzenia

Ogród Małej Mi 2017 19:18, 14 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
abiko napisał(a)
Zacny korzonek.. no ja myślę jak ją widziałam Sama kopałaś..?
A mnie sie kocimietka sieje w kostce przed domem.. nie do zdarcia roślina jak penstemony Przynajmniej u mnie.


Ta kocimiętka jeszcze nigdzie mi się nie wysiała, za to inne owszem.. i wszędzie..

Wykopałam sama, bo sam w pracy do późna.. i nie ma wyjścia.. jeszcze jak zdążę i pogoda pozwoli to trochę pociapię..

np po cholerę mi ten poczochraniec?? Ładna rabatka wyjdzie, jedno z nielicznych miejsc słonecznych.. Nie mam kiedy przycinać i potem taki strach na wróble stoi..



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies