Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

...uDany ogród 19:25, 07 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
gosika67 napisał(a)
Hej zawsze jesteś w odpowiednim miejscu i czasie aby uchwycić takie zjawiska, lubię te Twoje pstryczki.Ja za późno jestem w domu, pozostaje mi tylko weekend na robienie fotek.


Gosiu ja po prostu zawsze mam aparat przy sobie, no prawie zawsze
Uwielbiam uwieczniać otaczający mnie świat, jakbym teraz szkołę wybierała to z pewnością byłaby to szkoła fotografii.
Pozdrawiam!

To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:24, 07 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Gruszko,
jaka to selekcja, jeśli w miejsce drzewka sadzisz drzewko?

Jakoś nie odebrałam Twojej okolicy jako wiejskiej, coś przeoczyłam?

Co do normalnych warzywników - trafnie ujęłaś. U mnie cykoria w tym roku słabo główki wiąże, bo nadal za ciepło.


Dwa drzewka wydane, zero kupionych. To daje wynik -2.
Śliwa wiśniowa zmieniła miejscówkę, żeby w przyszłości ta magnolia mogła spokojnie rosnąć. Wcześniej nie rokowała dobrze, ale zaczyna być widoczna.



Nadjechałaś od strony umiarkowanej cywilizacji





W drugą stronę jest tak
Widok z bramy




i po przejściu 20 metrów- raczej wiejsko.

...uDany ogród 19:23, 07 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)


Agniesiu mam jej pod dostatkiem, może Ci wyślę na wiosnę?
Pięknie kwitnie, cudnie pachnie i jeszcze te owoce

...uDany ogród 19:12, 07 lis 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10750
Do góry
dana1s napisał(a)
Uwielbiam taką kolorową i słoneczną jesień




i ptaszkom też się podoba



Ach, przypomniała mi się ta róża... piękna jest, a w dodatku z taką żywą biżuterią...

Ps
Potwierdzam zdanie Gosi, masz talent do robienia fotek
Ukojenie 19:10, 07 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
To troche wiosny:



Kiedyś będzie tu ogród 19:09, 07 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Jeden z mieszkańców rododendronowej- kosmatka.


Głóg cętkowany- zamieszkał u mnie za namową Mariusza. I ogromnie się cieszę, że posłuchałam rady. Cudownie się przebarwia.


Hakonechloa All Gold od Joanny- czaruje jesiennymi barwami.


Lupo- skradła moje serce
Skąpana w słońcu 19:07, 07 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13011
Do góry
A tak wygląda suszony obornik. To jest słoma z odchodami wysuszona i pocięta. Zapach nieprzyjemny, ale moim zdaniem bardzo poprawia strukturę gleby.





A to jest drugie złoto dla ogrodnika - rosahumus. Nie znam lepszego ukorzeniacza.

Rozpuszcza się go w wodzie



W tym roku zamawiałam z koleżanką kosaćce, które miały przyjechać z zagranicznej szkółki. Paczka zaginęła, ale się odnalazła. W sumie irysy były w drodze około trzy tygodnie. Korzenie miały mocno wysuszone i bałam się, że nic z nich nie będzie. Posadziłam i podlałam rosim. Oj, to naprawdę cudotwórca. Zobaczcie, żyją i zaczynają wypuszczać nowe przyrosty.
Ten wyglądał najgorzej



I to już koniec tych moich opowieści a morał z tego taki, że trzeba się napracować, żeby coś mieć
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 19:04, 07 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 19:01, 07 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Skąpana w słońcu 18:57, 07 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13011
Do góry
A to jest tern,który wczoraj podnosiłam t a przesianą ziemią. Ona nie jest żyzna, więc posypałam ją dolomitem, obornikiem suszonym i to delikatnie przekopałam. Na to posieję gorczyce, a wiosną ja przekopię z ziemią. Jak przegnije to truskawki dostaną do dołka obornik suszony, podleję rosahumusem. Potem wyściółkuję. Ściółkę juz gromadzę, tym razem mam już trawę, wiec ją wykorzystam.

Ziemia nawieziona



Osypana pysznościami



Przekopana. Środkiem będzie biegła ścieżka wiec tylko dałam wapno.



I trawka skoszona czeka na wykorzystanie



Wymarzony sielankowy ogród..... 18:53, 07 lis 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Moniś macham i pozdrawiam


Basieńko odmochowuję i pozdrawiam
łezka, na wiosnę będzie przerabiana, kolejne zmiany
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 18:53, 07 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Wymarzony sielankowy ogród..... 18:51, 07 lis 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Już jest nie do poznania w stosunku do początkówTeraz będzie sobie z roku na rok ogród dojrzewał i piękniałGraby za rok będą śmigać Moich dopiero co widać nie było, a teraz już całkiem, całkiem


Sylwuś tak jak mówisz, już sami dostrzegamy, że zmiany są i cieszą nas bardzo nowa rabatka z obsadzeniem na wiosnę czeka
było tak, nie wyraźne zdjęcie, ale pokażę...

później tak

a teraz już tak..

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 18:51, 07 lis 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Kasiu, obydwa zdjęcia z ogrodu Madżenki. Znam jej ogród na pamięć.

Może od razu zrobić chodnik tam gdzie zaznaczyłam na czerwono. Odpadnie koszenie i kanciki w tym miejscu.

Do raju daleko - u Ewy 18:50, 07 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry



podoba mi się ta fotka - bardzo klimatyczne ujęcie
Kiedyś będzie tu ogród 18:47, 07 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Kasya napisał(a)
A to tam byłaś po zakupy
Fajna tam musi być jesień
Niestety Kasiu byłam tylko jako osoba towarzysząca. Zakupy internetowe.

Dzisiaj przyszła kolejna partia na kwaśną- azalie japońskie. Maluchy, ale przy większej ilości dorodne krzaczki są poza moim zasięgiem cenowym.
Zapakowane super.
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 18:45, 07 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Wymarzony sielankowy ogród..... 18:40, 07 lis 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
inka74 napisał(a)
Rozchodnikowa bardzo dorodna. Ogród dorodny się robi. A ten wilczomlecz pięknie kolor łapie. Miałam jedną odmianę taką zwykłą żółtą to taki nie za specjalny był. A drugi mam z przebarwiającymi się kwiatami na różowo. Ten jest śliczny za to bardzo przemarza.


Iwonko w tym roku już na rabatach widać było lekkie zagęszczenie, myślę, że z każdym kolejnym sezonem rabaty nabiorą odpowiedniej masy, no i drzewa w końcu też będą bardziej widoczne wilczomlecze bardzo mi się podobają, od wiosny wyglądają rewelacyjnie, po zimie się okaże, który przeżyje... buziaczki
cypelkowa

Wymarzony sielankowy ogród..... 18:36, 07 lis 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Anitka napisał(a)
Monia ja też przez pierwsze 5-6 lat nawet nie wiedziałam, że tuje i cyprysiki się czyści i nie czyściłam. Jak słyszałam to określenie to nawet nie wiedziałam o co chodzi. Myślałam, że wodą z węża się je myje Przy małych tego suchego nawet nie ma tak dużo, ale teraz po 10 latach, gdy już są spore to od 2-3 lat czyszczę. Od góry to nawet takie mocniejsze wiatry to wywiewają, część w dole partie opada, ale na dole mnóstwo tego zalega. A gdy zamoknie od deszczu a jeszcze gorzej od mokrego śnieg to gałęzie zaczynają się pokładać. Nie mam też przewiewu i łatwiej o choroby grzybowe. I wszystko dookoła jest tym pokryte. Jeśli ma się bylinki, które się ścina to nie problem, można zostawić, ale w przypadku innych roślin zimozielonych takie zalegające na nich suche, z czasem gnijące igliwie bardzo źle na nie wpływa.

Wilczomlecze podziwiam, bardzo mi się podobają, szczególnie takie wysokie na limonkowo kwitnące, które widziałam w Anglii. Kupiłam dwie odmiany ostatnio -zobaczymy co będzie.

Żywopłot grabowy posadzony - super. Wiesz, że ja lubię takie żywopłoty bardzo.
To nic, że na razie mikrusiki 60 cm, bo i tak musisz im zrobić radykalne cięcie na początku.


Anitko właśnie o czyszczeniu w zeszłym roku się dowiedziałam, jak weszłam na forum i teraz raz do roku na wiosnę czyszczę
Graby posadzone, niech rosną, na wiosnę tak jak piszesz będą skrócone o połowę, cierpliwie muszę poczekać, aż się z nich ładny żywopłot zrobi buziaczki i pozdrowienia wysyłam
rozchodnikowa jesiennie

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 18:36, 07 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies