Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 20:27, 20 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
ryska napisał(a)
Jak to dobrze, że zajrzałam do Ciebie. Mam pontederie różowe i przez zaniechanie padłyby biedule, bo nie pomyślałam, że skuty lód może im zaszkodzić.

Przy okazji pozachwycałam się przyrodą na zdjęciach

Renatko moje Pontederie były niedawno sadzone, więc dlatego idą na głębszą wodę. Później ponoć dają radę.

Ptaki cały czas korzystają z oczka.


Gosialuk napisał(a)
Aniu też by mi się przydała taka pomoc z pilarką. A tak jedną olchę próbuje wykopać z korzeniami. I nie jest to jakieś duże drzewo, żebyś nie myślała. Na razie olcha górą.
Gosiu my ponad połowę wyrwaliśmy w tamtym roku ciągnikiem. Rosną blisko siebie, korzenie splątane, o kopaniu można było zapomnieć. W tym roku czasu brak. Dlatego chcę ściąć górę i karpy wykopać. Bo wstrzymuje to prace.

anabuko1 napisał(a)
Anus doczytałam że coś z dynią przetwarzasz . A co takiego z jej robisz ?
Pozdrawiam
Aniu wrzucam w słoiczki na zupę, a część marynuję.

Kawa napisał(a)
Anuś - mój strzępek jakoś mało liści miał, do tego wychodziły mu jakies czarne plamy i one usychały
podlewany był tak jak i inne rośliny, zresztą podobny problem mam za acer circinatum
nie wiem czy im coś w glebie nie pasuje czy coś
zasilane jesienią zeszłego roku i wiosną i później w ciągu roku też jak i inne roślinki
zobaczymy co przyniesie następny sezon
ale jestem zawiedziona bo liczyłam na super kolory na obu a dostałam figę z makiem
wiesz Kamilo, według mnie to własnie w tym zasilaniu tkwi problem. Klony są mało wymagające. Mój strzępek ma ok 6 lat i poza tym co w dołek nie widział ani grama nawozu czy gnojówek. Jedyne dobroci to przerobiona ściółka.

"Klony nie lubią nadmiernego nawożenia, wystarczy dobre przygotowanie i zaprawienie podłoża na początku, ewentualnie nawożenie raz w roku na początku sezonu nawozem wieloskładnikowym." To cytat z artykułu Danusi

Ptaki chętnie korzystają z naturalnej stołówki.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mala_Mi 23:26, 20 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Czytałam, że potenderie różowe są bardzo kapryśne. A nawet, że mogą nie przezimować.. pisał o tym nawet Mariusz.. a on dla mnie jest guru


https://www.ogrodowisko.pl/watek/2623-rozplaw-pontederia
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anka_ 20:16, 24 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Aniu potenderie opuściłam niżej. A czy resztę dobra mogę zostawić na docelowej głębokości czy też przenosić? Część marsylii zimuję tak jak radziłaś.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anabuko1 19:14, 25 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anka_ napisał(a)

Renatko moje Pontederie były niedawno sadzone, więc dlatego idą na głębszą wodę. Później ponoć dają radę.

Ptaki cały czas korzystają z oczka.


Gosiu my ponad połowę wyrwaliśmy w tamtym roku ciągnikiem. Rosną blisko siebie, korzenie splątane, o kopaniu można było zapomnieć. W tym roku czasu brak. Dlatego chcę ściąć górę i karpy wykopać. Bo wstrzymuje to prace.

Aniu wrzucam w słoiczki na zupę, a część marynuję.

wiesz Kamilo, według mnie to własnie w tym zasilaniu tkwi problem. Klony są mało wymagające. Mój strzępek ma ok 6 lat i poza tym co w dołek nie widział ani grama nawozu czy gnojówek. Jedyne dobroci to przerobiona ściółka.

"Klony nie lubią nadmiernego nawożenia, wystarczy dobre przygotowanie i zaprawienie podłoża na początku, ewentualnie nawożenie raz w roku na początku sezonu nawozem wieloskładnikowym." To cytat z artykułu Danusi

Ptaki chętnie korzystają z naturalnej stołówki.

Ale fajny widoczek
Mam nadzieję, że jak już będzie staw u mnie to i takie ptasie widoki będą częstsze .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anka_ 04:25, 30 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Aniu każda woda ściąga zwierzaki. Bardzo jestem ciekawa wyglądu stawu u ciebie. Ja muszę nad obsadzeniem swojego popracować.









____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mala_Mi 08:24, 01 gru 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anka_ napisał(a)
Aniu potenderie opuściłam niżej. A czy resztę dobra mogę zostawić na docelowej głębokości czy też przenosić? Część marsylii zimuję tak jak radziłaś.

Zostaw. Nawet jak nie przezimuje to u mnie masz zapas w ilości dowolnej
Może przesadziłam ,bo jesienią wydarłam duuuuzo zielska... ile się dało w pojedynkę. Do więcej potrzebuję męskiej ręki.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anka_ 19:09, 01 gru 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Wiesz Aniu, w tamten weekend wymyśliłam sobie, że połowę koszy z każdej roślinki zwoduję niżej. Ale nie wyszło. Okazało się, że pomimo dodatnich temperatur w dzień oczko dość głęboko zamarzło. Jednak nocne temperatury zrobiły swoje. Mimo wszystko mam nadzieje, że przetrwają.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anabuko1 20:25, 02 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anka_ napisał(a)
Aniu każda woda ściąga zwierzaki. Bardzo jestem ciekawa wyglądu stawu u ciebie. Ja muszę nad obsadzeniem swojego popracować.










Jestem oczarowana tymi zdjęciami.
Są prześliczne!!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
malgol 12:06, 06 gru 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Aniu, wpadłam na forum na chwilę bo ja już w sen zimowy zapadam a tu takie piękne fotki zimowe Słoneczko i ostre przejrzyste powietrze pięknie podkreśliły kolory w ogrodzie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
anka_ 16:23, 06 gru 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
anabuko1 napisał(a)
Jestem oczarowana tymi zdjęciami.
Są prześliczne!!
Niestety Aniu nie mam takiego talentu do fotografii jak np Muszelka, ale na moje potrzeby ujdzie.

Dzisiejszy mikołajkowy dzień przywitał mgłami ... buro i ponuro...








____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies