Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

sylwia_slomc... 22:32, 02 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Anabell napisał(a)


Nigdy nie okrywałam, miałam zwykłe, ale czytam że odmianowe giną, to się obawiam.

Właśnie o zawilcach przypomniałam sobie wczoraj i okryłam tylko gałązkami świerku. może już zmarzły.
jak odpuści to jeszcze sypnę kompost.

a już niby miałam ogrodowo zakończone.
zawilce pod brzozą.


Jak by nie zmroziło to jeszcze chciałam wykopać dwie trawy pierwsze na planie, teraz już do wiosny czekać trzeba.


i łukiem zakończone wejście do tej części ogrodu.


Pierwsze zdjęcie to pomyłka tu brzozy nie ma.

Odmianowe jeżówki ścięłam i położyłam na korzeniach dla osłony od mrozu. Mam nadzieje , ze wytrwają rok temu to wystarczyło.
Zawilce nie pamiętam czy w tamtym sezonie kopcowałąm, ale teraz zrobiłam jak z jeżówkami, mówisz, żeby kopcować?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 22:59, 02 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Anabell napisał(a)
W powiadomieniach zakładają nowe wątki
Sklep dentysty
Biżuteria dla żony
Odszkodowanie

i to tak denerwuje, chcę coś odpisać ale lepiej milczeć.

a to moja trawiasta jeszcze niedawno.


i teraz




ale ja za późno jesiennymi kolorami nie przepadam, zdecydowanie wolę wiosnę i lato.
Haniu te nowe wątki to jakaś reklama chyba.Lepiej nie odpisuj. Danusia chyba takie wątki kasuje.
Czy to dzisiejsze fotki, wielgachne trawy masz. Koraliki na berberyskach, na moich jeszcze nie mam owocków.
U mnie teraz pada. Szklanka na jezdni i zero hamowania. Nic nie posypują.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Anabell 23:10, 02 gru 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
sylwia_slomczewska napisał(a)

Odmianowe jeżówki ścięłam i położyłam na korzeniach dla osłony od mrozu. Mam nadzieje , ze wytrwają rok temu to wystarczyło.
Zawilce nie pamiętam czy w tamtym sezonie kopcowałąm, ale teraz zrobiłam jak z jeżówkami, mówisz, żeby kopcować?


Sylwia tak robiłam w ubiegłym roku i było dobrze, tylko teraz jesienią chciałam zawalić kompostownik, na wierzch wrzucić świeżego obornika i jeszcze okryć.
Dlatego wycięłam wszystkie byliny by wiosną mniej zwożenia było.

a jeszcze musiałam obciąć świerki wielkie nad kopmostownikiem, bo olbrzymie gałęzie blokowały deszcze, musiałam dolewać wężem.
Gałęzie wykorzystałam do okrycia, wczoraj ścięłam i czekają na zrobienie chochołów nad różami pnącymi.

a zawilce w ubiegłym roku mi wymarzły, choć były dużo wcześniej obsypane kompostem, pewnie korzenie przerosły.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Aurelllia 23:16, 02 gru 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Haniu jaka to odmiana hortensji bukietowych? Giganty po prostu wyhodowałaś
Trawy pięknie falują, a pomiędzy nimi tuje? cyprysiki? te żółte - też o odmianę proszę
Poruszyłyście temat odmianowych jeżówek i ich wymarzania i mam takie pytanie czy jeżówki Butterfly kisses jest taka wrażliwa? Okrywać ją, bo mam pierwszy rok i nie wiem?
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Anabell 23:25, 02 gru 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mirka napisał(a)
Haniu te nowe wątki to jakaś reklama chyba.Lepiej nie odpisuj. Danusia chyba takie wątki kasuje.
Czy to dzisiejsze fotki, wielgachne trawy masz. Koraliki na berberyskach, na moich jeszcze nie mam owocków.
U mnie teraz pada. Szklanka na jezdni i zero hamowania. Nic nie posypują. [/quote


Mirko

Zdjęcia robiłam na początku tygodnia, tylko nie mogłam zaraz wstawić, motałam się z nowym laptopem i nowym tel. nie mogłam wgrać zdjęć z tel. wszystko inaczej jak było.


trawy wielkie i przeraża mnie dzielenie.Dwa lata temu dzieliłam na malutkie w pierwszym roku mało rozrosły się, a w tym poszalały. To trzeba siły do dzielenia.

Koraliki mam i na berberysie Admiration.
Tylko ciekawe czy powtórzy cechy i będzie niski.
Już w tym roku powinnam przekonać się jaki wyrośnie, bo mam obsadzone koło przy jeżówce Lemon. to z nasion od Asi.
Chcesz to zbiorę z Admiration
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Mirka 23:34, 02 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Haniu nie zbieraj nasion. Ja powoli kończę z sianiem. W przyszłym roku nie wiem czy coś posieję prócz warzyw.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Anabell 00:07, 03 gru 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Aurelllia napisał(a)
Haniu jaka to odmiana hortensji bukietowych? Giganty po prostu wyhodowałaś
Trawy pięknie falują, a pomiędzy nimi tuje? cyprysiki? te żółte - też o odmianę proszę
Poruszyłyście temat odmianowych jeżówek i ich wymarzania i mam takie pytanie czy jeżówki Butterfly kisses jest taka wrażliwa? Okrywać ją, bo mam pierwszy rok i nie wiem?





Hortensje to od lewej limki a dalej Phantom, wielkie już rosną choć obcinam nisko.

Trawy na środkowej to różne bo to rabata miała być tylko trawiasta a wyszła
'wszelaka'

z tujami wysokimi muszę uciekać bo już gęsto, sadzone były maleńkie, to tuja Aurescans. one rosną b. wysokie mam taką przy gospodarczym budynku i jest wyższa od niego.
Staram się ciąć ale jednak nie dam rady utrzymać wysokości.

Jeżówkę Butterfly Kisses miałam już w ubiegłym roku, ścięłam i okryłam łętami karpę. ale rosła w pobliżu rozplenicy Black.
ale przyprószyć czymś możesz dla pewności.

kompostem bym nie okrywała jeżówek bo mogą mieć za mokro, nie wiadomo jak jeszcze będzie.
Czytałam u nas na wątkach że wygniły.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 08:18, 03 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Anabell napisał(a)
W powiadomieniach zakładają nowe wątki
Sklep dentysty
Biżuteria dla żony
Odszkodowanie

i to tak denerwuje, chcę coś odpisać ale lepiej milczeć.




Nie trzeba odpisywać bo nie "gadasz" z konkretnym człowiekiem tylko programem komputerowym

Mnie to też denerwuje i te sprawy robią "roboty" specjalnie zaprogramowane. Mamy ustawioną blokadę, aby takie nowe posty nie zawierały linku prowadzącego do konkretnego sklepu i wątki są usuwane na bieżąco przeze mnie, nawet czasem w 10 minut po założeniu, ale ja też nie jestem na forum 24 godz na dobę, więc usuwam na ile da się jak najszybciej. Pierwsza rzecz jaką robię na Ogrodowisku gdy się zaloguję to usuwanie spamu, czyli takich właśnie wątków. Ale roboty mnożą się, bo steruje nimi program, który niestety jest szybszy od człowieka czyli mnie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anabuko1 08:26, 03 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Imponujące Haniu, te twoje lewej limki i Phantom.
A ile latek one mają ??
Karmisz je czymś ??
Trawy też masz wyjątkowe .Piękne.
Chyba cos sobie podobnego sprawię w miejsce po obecnych warzywniku .
Na razie w planach.A w realizacji,, kiedyś tam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kasya 11:26, 03 gru 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42163
Anabell napisał(a)




okryłam jeżówki świerkiem boję się o nie.




tak ?? ja nigdy nie okrywalam, to zle ??
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies