Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

zawitka 09:26, 01 gru 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Haniu dziękuję za przepisy nie miałam czasu wpaść do Ciebie i podziękować .Smakowicie wygląda szyneczka .Też spróbuję zrobić .Lecę do roboty bo tej co nie miara .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Anabell 19:07, 02 gru 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Pszczelarnia napisał(a)
Makowce muszą być a jakże. Ja za tydzień uruchamiam produkcję. Tylko jeszcze nie jestem z ogrodem ogarnięta.


Ewa, ja niby zakończyłam w ogrodzie, ale tu pierwsze jesienne palenie w ubiegłym tygodniu było( na zdjęciu już wygaszam ).
wczoraj było następne ognisko, spalałam kilka godzin, jeszcze jedno podejście trzeba zrobić.
Czekają w kolejce łęty pomidorów i gałęzie.


okryłam jeżówki świerkiem boję się o nie.


Makowce robię w ostatnim tygodniu, po ubranej choince.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 20:22, 02 gru 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
April napisał(a)
Witaj Haniu, od jakiegoś czasu zapoznaję się gruntownie z Twoim ogrodem i szacowną Właścicielką Jestem pod wrażeniem jak sprawnie i z pięknym efektem ogarniasz taki ogromny kawał ziemi. Jestem dopiero w połowie czytania i już MUSIAŁAM się wpisać bo emocje biorą górę. Co będzie jak dojdę do końca wątku? Zwykle wpisuję się dopiero po ukończeniu lektury
Bardzo mi się podoba że rośliny sadzisz wielkimi grupami, pasami. Jest uporządkowanie i fajny odbiór całości. Nawet żywopłoty umiałaś świetnie wykorzystać robiąc romantyczne przejścia. Kolekcja dalii mnie zachwyca, wspaniałe lilie no i oczywiście hortensje Anabell. Właśnie od wiosny zaczynam robić rabatę pod żywopłotem, składającą się głównie z hortensji Anabell. Będę więc u ciebie zbierać doświadczenia w tej materii. Mam dopiero 5 sztuk, ale będę rozmnażać.
No i do tego wszystkiego gotujesz i tworzysz rękodzieła Jestem pod wrażeniem.
Pozdrawiam serdecznie i wracam do czytania


April! dziękuję za tyle miłych wypowiedzi, cieszy inne spojrzenie, bo ja często patrzę okiem krytyka.
0grodniczkowanie pochłonęło mnie całą, co nie do końca jest dobre, za dużo nakręcam się, wówczas brakuje czasu.
Oczywiście zapraszam. a hortensje Anabell najlepiej ukorzeniają się ze wszystkich innych.
Ukorzeniaj w gruncie w lekkim cieniu.


____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 20:22, 02 gru 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
okryte jeżówki Lemon Drop, a pod miską przynęta dla nornic systematycznie dokładam.


Na początku ubiegłego tygodnia podgoliłam mocniej Glauki, alohy będą miały więcej światła i gałązkami je okryłam.


gałązkami iglaka płożącego tez wykorzystałam do okrycia.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gosiek33 20:25, 02 gru 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nikt nie goni Cię za ognisko? Zainwestowałam w beczkę ze złomu i w niej palę to co na bio mi nie wchodzi. Dobrze, że beka stoi przy płocie gdzie sąsiadów nie ma

Martwię się o rośliny, miałam -13C a okryłam tylko kilka, potem kompostowa ziemia zamarzła na kamień. Idzie ocieplenie, mam nadzieję, że wtedy ukopię i obsypię część
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
JoannA 21:10, 02 gru 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Zawsze okrywasz jeżówki na zimę?
Ja ich nie okrywam i nie wymarzają. Tylko że ja jesienią nie ścinam im liści tylko same kwiatostany.
Bardziej wrażliwe są zawilce jesienne i te muszę korą podsypać o ile już nie jest za późno.
Pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 21:29, 02 gru 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gosiek33 napisał(a)
Nikt nie goni Cię za ognisko? Zainwestowałam w beczkę ze złomu i w niej palę to co na bio mi nie wchodzi. Dobrze, że beka stoi przy płocie gdzie sąsiadów nie ma

Martwię się o rośliny, miałam -13C a okryłam tylko kilka, potem kompostowa ziemia zamarzła na kamień. Idzie ocieplenie, mam nadzieję, że wtedy ukopię i obsypię część


Włąśnie boję się, ale to były gałęzie z dwóch lat do rozdrabniacza się nie nadawały mam za słaby. a żeby wydać na bio to cały ciężarowy samochód byłby zapakowany.
Ci co ścinają drzewa nie chcą przyjechać tylko do gałęzi.
Robię małe ognisko i dokładam same patyki, tnę ramiennym sekatorem by nie robiła się łuna..
Wczoraj jak zaczęłam palenie jechała karetka na sygnale myślałam że do mnie.

kompostem wszystko zdążyłam okryć, jeszcze dalej mam ścinać góry tuj i też nimi okryję róże kopcowane.
Poczekam z obcinaniem na odwilż bo kiedy zmarznięte to połamię boki i zaschną wiosną.

Pomyślałam, że tuj nie strzygę górą na równo, tylko wycinam górne długie przyrosty by wykorzystać do okrycia.
Wiosną spróbuję wystawić wszystkie iglaki pod bramę, to worków będzie setka.
będzie ekologia bez palenia.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 21:48, 02 gru 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)
Zawsze okrywasz jeżówki na zimę?
Ja ich nie okrywam i nie wymarzają. Tylko że ja jesienią nie ścinam im liści tylko same kwiatostany.
Bardziej wrażliwe są zawilce jesienne i te muszę korą podsypać o ile już nie jest za późno.
Pozdrawiam


Nigdy nie okrywałam, miałam zwykłe, ale czytam że odmianowe giną, to się obawiam.

Właśnie o zawilcach przypomniałam sobie wczoraj i okryłam tylko gałązkami świerku. może już zmarzły.
jak odpuści to jeszcze sypnę kompost.

a już niby miałam ogrodowo zakończone.
zawilce pod brzozą.


Jak by nie zmroziło to jeszcze chciałam wykopać dwie trawy pierwsze na planie, teraz już do wiosny czekać trzeba.


i łukiem zakończone wejście do tej części ogrodu.


Pierwsze zdjęcie to pomyłka tu brzozy nie ma.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 21:48, 02 gru 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Drugi raz dubluję, nowy laptop i bez wyczucia.


krety znęcają się dalej w ogrodzie.

Tak mi zostawiły trawnik jesienią, teraz siedzą głębiej.
Jednak wiosną poszukam pieska, jak był kretów nie było.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 22:19, 02 gru 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
W powiadomieniach zakładają nowe wątki
Sklep dentysty
Biżuteria dla żony
Odszkodowanie

i to tak denerwuje, chcę coś odpisać ale lepiej milczeć.

a to moja trawiasta jeszcze niedawno.


i teraz




ale ja za późno jesiennymi kolorami nie przepadam, zdecydowanie wolę wiosnę i lato.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies