Absolutnie ta szałwia Amistad nie pasuje w rządkach, ją się miesza, bo jest "patykowata". Tak nie będzie efektu zupełnie, poza tym nie zimuje.
Proponuję dać tam wysokie Asilbe np. Astilbe chinensis 'Superba' będzie jak światło jarzeniowezdjęcie
albo biała lub bladoróżowa jak lubisz subtelniej.
innych szałwii nie sadź, posadź jarzmianki ciemnoburgundowe, plus fioletowe berberysy, plus brązowe turzyce, plus miskant Variegatus a w środku zamiast byle jakiego kolorystycznie trzcinnika - hortensje drzewiaste Anabelle Strong, trzcinnik pasuje do ogrodów preriowych w otwartą przestrzeń nie za drzewo wcisnięty
Prośba: wklej bardzo proszę poziome zdjęcia,będzie więcej miejsca na opisywanie Kładź rysunek na podłodze i nie rób zdjęcia ze skosu, bo romb wychodzi i zmyla rzeczywistość
Te pojemniki betonowe usuń, są bardzo brzydkie i niemodne. Zaśmiecają wizualnie ten ogród, dają poczucie, że żyjemy w PRL-u (nie obraź się ale muszę być szczera, jeśli się już wypowiadam)
Stożki są zbyt regularnie, regularnie zrób drzewa kuliste,zniwelują ogrodzenie i dadzą zieleń nad płotem. Następnie na płot daj bluszcz, zniweluje brązowy kolor, który przytłacza.
Poszerz rabatę. Przeorganizuj stożki, pomiędzy nie daj trzmielinę (nieco wejdzie na płot i da fajne złociste refleksy pomiędzy zielenią bluszczu. Niskie - daj żurawki lub pomieszane z turzycami plus cebulowe pomiędzy (krokusy i tulipany).
Usuń te kosteczki, nie pasują zupełnie a falki dają rozgardiasz, oko biega tu i tam, o co chodzi pyta?
Gdybyś dała rysunek tej rabaty z góry, to można powalczyć z tymi stożkami i dodać jeszcze hortensje bukietowe, które będą się wychylały z tyłu stożków.
Dzień dobry...
od rana spaceruję po Twoim ogrodzie... jak tu pięknie... jestem oczarowana i będę się inspirować bo takiego ogrodu jeszcze nie widziałam...
magia...
Dzień dobry...
od rana spaceruję po Twoim ogrodzie... jak tu pięknie... jestem oczarowana i będę się inspirować bo takiego ogrodu jeszcze nie widziałam...
magia...
ja Ci mogę tylko napisać, że poszerzyć by trzeba było do ok 1,5-2m i bez takich fal ( łuk lub prosto).Napisz jak tu jest ze słońcem, jakie kierunki świata. Czy to widok z okna czy z salonu czy może to za domem. Takie podstawowe informacje, a może ogólny rysunek z góry,żeby był pogląd co już rośnie u Ciebie,jak daleko od domu jest rabata. Może ktoś się odezwie
Powodzenia
Cześć Andrzej,
podziwiam właśnie Twój ogród i zachwycam się miejscami, które zaaranżowałeś pod sosnami. My mamy na działce sporo sosen (z przodu domu do uporządkowania, drzewa są wysokie a nie były czyszczone, mają mnóstwo suchych gałęzi...) W przyszłości chciałabym pięknie zaaranżować to miejsce i zakochałam się w tych rododendronach Czy są jakieś rośliny, które, z Twojego doświadczenia, szczególnie dobrze sprawdzą się pod sosnami?
Tak pięknego żywopłotu z tego jałowca jeszcze nie widziałam, mnie się nie udało ich ładnie prowadzić, chyba były żarte przez jakieś szkodniki bo ciągle zasychały im końcówki pędów. Na opryski nie miałam siły, wolałam wyciąć i teraz mam na ich miejscu ścianę z powojnikami i hortensjami Myślę że dobrze zrobiłam