Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

MartaKozak 10:27, 09 lis 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
mirkaka napisał(a)




Co ty robisz ze ci You& Me tak pieknie kwitna? Ja u siebie mam od 2ch lat i jeszcze nie kwitly, choc krzaczek juz z 40-50 cm wys mial w tym roku.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
bacowa 12:55, 09 lis 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
No kurcze blade jak bukszpany ci się pochorowaly. Moje też po zeszłorocznym mokrym roku chorowały , ale nie aż tak. Podlewałam je tylko florowitem i właściwie jest już ok.

Ten na zdjęciach u ciebie dobrze rokuje .

Hortki cudowne, kolor kwiatów , super.

Lasek obsadzaj, będzie fajnie.
mirkaka 14:20, 09 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
MartaKozak napisał(a)


Co ty robisz ze ci You& Me tak pieknie kwitna? Ja u siebie mam od 2ch lat i jeszcze nie kwitly, choc krzaczek juz z 40-50 cm wys mial w tym roku.


no nie wiem co robię, chyba nic szczególnego, ziemia zakwaszona, wymieszana z kompostem.
Pilnuj wiosennych przymrozków, jak zapowiadają po ruszeniu wegetacji to okryj włókniną. Ja na zimę nie okrywam bo uważam że okrywane rozhartowują się i wcześniej ruszają z wegetacją, potem wiosenne przymrozki je załatwią.
U nas na północy wiosna przychodzi później a zimy są łagodniejsze, może to jest klucz ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:26, 09 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
bacowa napisał(a)
No kurcze blade jak bukszpany ci się pochorowaly. Moje też po zeszłorocznym mokrym roku chorowały , ale nie aż tak. Podlewałam je tylko florowitem i właściwie jest już ok.

Ten na zdjęciach u ciebie dobrze rokuje .

Hortki cudowne, kolor kwiatów , super.

Lasek obsadzaj, będzie fajnie.


Ewa, ten na zdjęciu obcięty tak silnie dlatego wygląda nieciekawie. Resztę będę tak cięła na wiosnę, wszystkie porażone gałęzie obetnę i listki wyzbieram. Robota głupiego ale to ostatnia dla nich szansa, jeśli dalej będą chorowały to wylatują.
Lasek obsadzam, dziś przesadziłam tam trochę kocimiętki, w suche i słoneczne miejsce. Mam jej dużo a na rabatach podlewanych i zasilanych rośnie wielka, może tam w trudnych warunkach będzie niższa
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anka_ 16:15, 09 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340


Niesamowity ten duet irgi z berberysem w jesiennym wydaniu.
A hortka to już całkiem wymiata.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kindzia 09:54, 11 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Berberysy masz prze pię kne !!! Moje co roku grzyba hodują...pryskam, ale rezultat żaden. Już mi znowu chłop chciał je wczoraj wywalić z salonowej, znowu paskudnie od września wyglądają...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
paniprzyroda 23:40, 11 lis 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
bacowa napisał(a)


Mariola, ty mi powiedz czy są różne odmiany bodziszka korzeniastego ?

.Po zdjęciach widzę że ten u ciebie ma trochę inne liście i inny kolor kwiatów.

Dziewczyny, wydaje mi się, że moje korzeniaste bodziszki nieco różnią się od siebie - mam z dwu źródeł, obydwa nn. Jeden szybciej się rozchodzi, drugi rośnie bardziej kępiasto. Odcień kwiatu też jest nieco inny, chociaż to może tylko moje subiektywne wrażenie
____________________
Dwa ogrody
mirkaka 18:13, 12 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
anka_ napisał(a)


Niesamowity ten duet irgi z berberysem w jesiennym wydaniu.
A hortka to już całkiem wymiata.


Niestety bardzo krótko tak pięknie wyglądają, już listki zaczynają opadać.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:18, 12 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kindzia napisał(a)
Berberysy masz prze pię kne !!! Moje co roku grzyba hodują...pryskam, ale rezultat żaden. Już mi znowu chłop chciał je wczoraj wywalić z salonowej, znowu paskudnie od września wyglądają...


Kasiu, oj jak długo Ciebie nie było, fajnie że znów jesteś
U mnie berberysy też chorują, mączniak w moim ogrodzie co roku panuje
berberysy pryskam, ale ten sam się zasiał i jest wyjątkowo zdrowy, latem jest zwykły zielony.
Salonowa może jest zbyt nasłoneczniona i gorąca latem, może w chłodniejszym miejscu lepiej by się broniły przed mączniakiem.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:19, 12 lis 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
paniprzyroda napisał(a)

Dziewczyny, wydaje mi się, że moje korzeniaste bodziszki nieco różnią się od siebie - mam z dwu źródeł, obydwa nn. Jeden szybciej się rozchodzi, drugi rośnie bardziej kępiasto. Odcień kwiatu też jest nieco inny, chociaż to może tylko moje subiektywne wrażenie


W takim razie Mariolu będę czekać wiosną na dwa bodziszki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies