Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Sama już nie dam rady!! 13:01, 30 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry
Ostatecznie taras wyglada tak.
Nie mamy tylko jeszcze zejscia wiec w tym temacie mozna pokombinowac
3 m z lewej strony i 5 m z prawej (w tym 2 m podcien)

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 12:48, 30 lis 2017

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Do góry
Magnolia zobacz jak to wyglądało we wrześniu... Jest tam jeszcze Wiaz wredei. Zgadzam się absolutnie, że jest za dużo i sama nie stworzę dobrego projektu bo próbowałam nie raz. Rozumiem że migdałek i jałowce płozace robia wymarsz stąd.
Nowocześnie z różAnką :D 12:41, 30 lis 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Do góry
Kurczę, mam deja vu

Nie twierdzę, że jest to najlepszy możliwy pomysł, ale coś takiego bym widziała:


Czy ja dobrze pamiętam, że u Ciebie południe jest na dole?

Warzywnik to ten brązowy prostokąt z prawej.
Żółte kółka - glediczja
zielone - brzozy
ciemnozielone - kostki i żywopłoty

Zagajnik brzozowy w lewym rogu przy ognisku, żeby nie robić niepotrzebnych "zębów"
Koncepcja "kostki porozrzucane swobodnie między bylinami/krzewami" zostaje ale odpuszczamy te pary po obu bokach.
Rodki zostają w prawym dolnym rogu, mniej więcej pod glediczją, między brzozami np.: derenie, na całej reszcie - byliny.
Droga do spełnienia 12:39, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Anda napisał(a)
Nie no, nie przesadzaj hamelnow. One pieknie tam pasuja. Wiesz, "lepsze" jest wrogiem "dobrego"
Ten cisek z tylu urosnie przeciez. A rozchodniki teraz ladnie nie wygladaja?

rozchodniki pod ciężarem kwiatów mi się rozlazły i musiałam ściąć
ogólnie chodzi mi o część tą
Księżycowy... 12:37, 30 lis 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Wendy79 napisał(a)
Własnie odebrałam, obietnica wiosny i lata



chwal się
Droga do spełnienia 12:34, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
coś jakby tak i dalej zostawić te jezówki i rozchodniki
Droga do spełnienia 12:31, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
no i myślę czy wiosną zamiast tego małego ciska nie przesadzić tego mojego dużego
ale się zastanawiam czy mu nie zaszkodzę bo dopiero w tym roku się w sobie zebrał

przesadzić hamelny i dosadzić kulki ze trzy ?
nalepiej cisowe chcociaż na myśl o cenie mnie już boli głowa
Droga do spełnienia 12:21, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Tak sobie chwilowo siedzę i myślę
moją rabatkę jeżówkowo-rozchodnikową znacie
mogę przypuszczać że się wam podoba
mnie sięp podoba bardzo szczególnie wiosną i latem
ale teraz powiem Wam sczerze sząłu nie ma
i trochę mnie to denrewuje bo to rabatka przed wejściem do domu więc powinna być chociaż trochę ładna

no i tak myślę
że przydałyby się zimozielone
nie ukrywam ze bukszpanu nie lubię co nie znaczy ze z niego całkiem zrezygnuję ale ogólnie to chyba w cisy pójdę bo widze że i m moja ziemia pasuje

i tak
- nasadzenia trochę nieaktualne nie ma róży po prawej zamiast tego rośnie mały cisek formowany na stożek
strzałkami rozplenica hameln
jezówki i rozchoniki widać
na niebiesko - docelowo ekran z cisow hicsi

wszystko fajnie ale jednak nie
tak to wyglądało latem


na drugim zdjęciu mala czerwona strzałeczka cisek
Typografia ogrodu 11:40, 30 lis 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Do góry
Wisi ciekawe co dziewczyny powiedzą
Dwa ogrody 11:24, 30 lis 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
[


dla mnie ten jest świetny!
Choć reszta też bardzo ładna
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 11:20, 30 lis 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
Izabela36 napisał(a)


Magnolia dziękuję ci za pomysł, już mam pewne przemyslenia. Z racji tego, ze nie ma już liści na drzewach, krzakach, faktycznie wiele roslin jest tu nie widocznych. Wiec postanowiłam, nanieśc to co sie ukryło. Pod płotem 2 kule zielone na pniu - to akacja umbraculifera, czerwone dwa koła to klony palmowe, większy to atropurpureum ma 1,6m wiec nie chce go ruszać, a mniejszy to garnet. Czerwone kreski to imperata cylindryczna. Plecy tej imperaty stanowi kamień , wiec go nie rusze. Nad kamieniem różowa kula to migdałek na pniu - rośnie tu z 10 lat, ale nie musi, jezeli jest cos co godnie go zastąpi. Z przodu taka zielona elipsa obok impreraty, to 3 letni świerk serbski Bruns. mówią o nim, czesto trąba powietrzna, z uwagi na to jak rosnie. Zielone kreski to jakies trawy nazwy juz nie pamiętam, ale maja jakies 1,5 m. Jasno zielone kółka to hortensje Vanilie Fraise, tam jest ich z 6 szt wsadzone w tym roku. Fioletowa plama to zurawka, a pod nimi na całej dłogosci trawnika funkie Patriot. Na murku jest czarny żwirek, rośnie tam klon,niebieska to plama wydmuchrzycy piaskowej, a zielone kreski to rozplenica Little Bunny.
To na czym mi zalezy to uporzadkowanie tej rabaty, wycięcie tego co nie gra, nowe nasadzenia z tego co juz istnieje, moze wiecej hortensji?
Czego nie chciałabym ruszać ze swojego miejsca ? Swierka Białoboka, klonu palmowego oraz swierka Bruns ale to tylko z uwagi, że boje sie ze sie nie przyjma , gdzies indziej. To co nie jest zaznaczone zadną plama na rysunku to 4 rośliny, które widać i sa to swierk białobok, jałowiec płozący u jego podnoży, z tyłu za nim tez jakis jałowiec chyba tamariscifolia oraz kolumnowy cyprysik.
Wiem jest tego duzo i patrząc na wasze ogrody dojrzałam, aby zrobić porzadek i u mnie.
Zaczynamy


Sporo tam się dzieje.
Migdałek- to roślina krótkowieczna, zwykle żyje właśnie w okolicach 10 lat, czasem ciut dłużej. Kwitnie, a potem choruje resztę sezonu. Nie ma co go przesadzać, lepiej zaplanować, że się niebawem skończy jego zywot.
Te umbry mi tam nie grają z Białobokiem i Brunsem, dałabym jakieś mniej geometryczne formy drzew.
jak tu zrobimy taka mocna kompozycje, z na murku jest tak pusto to troche się nie zgraja te przestrzenie. Może na murku zrobić szpaler czy plamę hortensji, przed nimi pas rozplenicy? Nie widzę tej rabaty, więc strzelam.
Albo jakiś zagajnik tam machnąć nieduży ( ale pewnie masz dość już cienia u siebie)
A tu zostawić klona purpurowego, i dodać jeszcze dwa do tego za kamieniem- tu gdzie plama hortek i drugi w prawo obok niego.
jak masz imperatę, zurawki i hosty patriot to dla mnie za dużo jest wyraźnych plam na tym poziomie,jeden z tych gatunków bym wysadziła stąd.
Jeśli klony i takie mocne formy świerków, to już wystarczy wysokich rzeczy, tylko niskie dywany wypełniaczy, i może małe ilości niskich krzewów, albo traw. I tyle, żeby pnie były widoczne i światło między nimi.



Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 10:53, 30 lis 2017


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
Ewaa_91 napisał(a)
Hej, przesyłam zwymiarowany taras.
Nasadzenia na nim są przypadkowe, więc wszystko jest do przerobienia. Żywopłot na wiosnę będzie usuwany. Zależy mi jedynie na drzewku widocznym na ostatnim zdjęciu - ciemno fioletowy bez.

Bardzo proszę o pomoc i wskazówki, jak zagospodarować, obsadzić taras. Jak już pisałam ziemia jest kwaśna a taras zacieniony. Taras jest na południowym wschodzie.


Zakładam że jest tam wszędzie lekki cień/półcień.
I że nie jest tam strasznie sucho,albo że dodasz dobrej ziemi i w razie suszy podlejesz.
Zrobiłam mieszankę stylu swobodnego z porządkiem.
Drzewko lilak zostaje, dodaję mu drugie- będzie taka ścianka osłaniająca, wtedy na tarasie robi się przytulnie.
Rośliny są dość łatwe,a kompozycja polega na fakturach liści, odcieniach zieleni i purpury. Inne kolory jako akcenty
W okolice zawilców można dodać jasne orlilki.

Księżycowy... 10:52, 30 lis 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Własnie odebrałam, obietnica wiosny i lata

Sezon 2017 u Hanusi 10:40, 30 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Wczoraj zdążyłam przed ostatnim dzwonkiem
nacieszyć oczy słonecznym dzionkiem,
a dziś szron na dworze w szarym kolorze,
zero na wskaźniku, a ja już w szaliku!

Natury nie da się oszukać nawet w biegu,
jest czas deszczu, i czas śniegu.
I nasze rośliny odespać swoje muszą
chociaż nas zieleń i kwiaty stale kuszą.

W czas zimy nie ma co narzekać
zieleń mus podziwiać na parapetach.
A jak śniegiem zawieje wszystkie drogi
pora będzie lepić świąteczne pierogi!

Ogród z wilkiem zamkn. 10:29, 30 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
Johanka77 napisał(a)
O losie!
Ile choinek masz przed drzwiami!

Troszeczkę za te trzy małe dałam dwie dyszki - szkoda było nie wziąść
Ogród z wilkiem zamkn. 10:26, 30 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
DorKa napisał(a)

Wiesz co przeszło mi to przez głowę,żeby niespodziankę mu zrobić i w góry na weekend wyjechać ale przypomniałam sobie,ze fryzjera mam na sobotę umówionego ( a terminy 2 miesięczne więc teraz nie mogę zrezygnować ) a poza tym też msiałabym poszukać opiekunki do pieseła Więc koniec końców skończy się jak zwykle na kinie, jakimś obiadku i winku w domku. Też fajnie

Kino ,winko itp .....też fajnie
Zimowe vanilki
Ogród z wilkiem zamkn. 10:23, 30 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
effka napisał(a)

O Ty porządnisia jesteś, ja to mam napady sprzątania a później okresy bałaganu
Super domek na świece.

Porządnisia .....hihihi raczej nie zawsze ....napewno nie w sezonie ogrodowym
Zima przyszła i dziś mam lenia ...
......i byłam u Ciebie ,ale nie umiem wyobrazić sobie tej Twojej rabaty na planie .....dopiero jak będzie posadzone i obfocone - to się wypowiem
Moja glebo terapia 10:15, 30 lis 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry







Moja glebo terapia 10:12, 30 lis 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Do góry








Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies