Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Skąpana w słońcu 09:21, 13 lis 2017


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Ciąg dalszy liliowców







Skąpana w słońcu 09:15, 13 lis 2017


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Gardener27, witaj Przemku.
Ja lubię kwitnące rośliny i tych u mnie jest najwięcej. Marcinki nie dość, że pięknie kwitną to są obfitą stołówka dla owadów.


Urszulla
zdjęcia liliowców są z lipca i sierpnia bo wtedy kwitną. Pokazuje je jako wspomnienie. To taka retrospekcja roślin, które szczególnie lubię. Liliowce jako pierwsze zawładnęły moim sercem.
Mam jeszcze jedną wizualizację tego miejsca gdzie będzie mini oczko wodne
Ma tam być ławeczka z pergolą ( wstępnie mam już wybraną), po które ma się piąć róża Veilchenblau ( czeka juz w doniczce. Tył ma być obsadzony wysokimi zimozielonymi, które maja chronić od ostrego słońca. Tył skierowany jest na południowy-zachód.



barbara_kraj...

Wszystkie, ale z niektórymi pomalutku się rozstaję bo mi kolor nie pasuje. Teraz preferuję biel, róż, bordo i fiolet. Oczywiście ich odcienie, razcej pastelowe kolory. Pozbywam się czerwieni, pomarańczu i ostrej żółci.





Połowa działki - czyli mam powoli dość 08:51, 13 lis 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Aniu /Annak/ to ten walec ,chcę żeby nie był wyższy ale szerszy.Pozdrawiam

Siedzi oczywiście prosto to zdjęcie tak zrobiłam.
Zakręcony ogród 08:41, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Do góry
i jeszcze jedna perspektywa :

Po rozmowach z eMusiem, kiedy to poznałam jego wizję zagospodarowania miejsca za płotkiem muszę pomyśleć jednak o jakimś wejściu do ogrodu.
Dla przypomnienia płotek zniknie po zamontowaniu bramy. Zaraz za płotkiem po prawej stronie na ścianie domu jest warsztat eMusia. Lubi dłubać w drewnie- mój Gepetto Po lewej stronie chcę kiedyś tam w dalekiej przyszłości na całej długości płotu aż do śmietnika wiatę postawić. I tak pomyślałam ,żeby zrobić po obu stronach w miejscu istniejącego płotu jakąś ażurową konstrukcję ( wyższą niż płotek ). Na niej jakieś pnącza puścić... Tak,żeby odgrodzić część roboczą.
Kiedyś będzie tu ogród 08:37, 13 lis 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
Miłorząb... tylko coś na tej fotce krzywy wyszedł... ale nie miałam czasu na zabawy z ustawianiem do fotki, bo leje. Będzie super sadzenie...

Ranczo Szmaragdowa Dolina 08:34, 13 lis 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
I właśnie te miodowe zrobiły nam wczoraj surprise i postanowiły się rozmnożyć

widzicie te maleństwa przy grzałce?
WOW jakie piękne akwarium masz, nawet nie wiedziałam.
Zakręcony ogród 08:34, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Do góry
Tam gdzie są płyty stoi w sezonie grill.Nie wiem jak to bedzie wyglądać jak się przeniesiemy do altany ale póki co te płyty , które mam chcę wykorzystać . Rozsunę je na środku ładnie i wysypię grysem. Płyty na ścieżkę chcę kupić prostokątne ale też w takim kolorze więc cyba nie będą się gryzły.

Myślę cały czas nad tymi schodami i jednak chyba zabuduje je na bokach. Nie wiem co projektant miał na myśli wymyślając takie rozwiązanie..
Tu ma być ogród :) 08:33, 13 lis 2017

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Do góry
lindsay80 napisał(a)


"Przed" to co 2 metry były inne nasadzenia, a teraz na całej długości tych rabat jest jednolicie.

Mam takie schemaciki.


Rabata z grabami









Rabata z Umbrami



Rety-ale zaszalałaś! Pełna profeska. Ja siedziałam nad swoim rysunkiem, żeby wkleić do pojedynczych pytań dt projektowania rabat i efekt mnie przeraził.

Zaskakujące jest, że na tak sporej powierzchni tak mało gatunków roślin. Ciekawe czy tak kiedyś będę umiała.



Tu ma być ogród :) 08:30, 13 lis 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
lindsay80 napisał(a)


"Przed" to co 2 metry były inne nasadzenia, a teraz na całej długości tych rabat jest jednolicie.

Mam takie schemaciki.


Rabata z grabami







Rabata z Umbrami

Bardzo fajne rabaty i takie gotowe do skopiowania hehe Miłego tygodnia. U mnie leje od rana a wczoraj taki piękny dzień był. Ech
Zakręcony ogród 08:26, 13 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Do góry
Dziewczyny możecie być ze mnie dumne Odważyłam się na wycięcie większej ilości darni niż się spodziewałam. Mało tego, jeżeli będzie taka potrzeba jestem gotowa na więcej
Tak teraz wygląda wejście od podjazdu :

od strony tarasu ( ta ziemia wyrównana to miejsce, gdzie będzie żwirek, reszta rabat )

tu lepiej widać przyszłą ścieżkę :

Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 06:42, 13 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
nicol21 napisał(a)

Kloniszcza kupowane lokalnie tudzież w Holandii. Wydaje mi się że centra w PL w których ja byłam miały jednak mniejszy wybór, ale pewnie gdzieś są takie gdzie wybór jest duży. a co konkretnego by pani chciala ? moze sie da

Widzę, że u siebie pisałaś że to nie dla Ciebie ze względu na podlewanie. Powiem Ci że ja aż tak często znów ich nie podlewam. Fakt, w BE częściej pada, ale też stały dość blisko ściany więc i deszczu mniej tam było. Podlewałam sporadycznie i oprócz mojej 7 tyg nieobecności gdzie luby podsuszył jednego klona [a drugi w tej samej donicy ma się bdb] to strat nie miałam.

Budowa donicy - to tak z grubej rury od razu chcesz zaczać . No chyba że jest to pretekst tylko . Kup sobie większą donice i spróbuj tam wsadzić coś fajnego ale i nie drogiego.A może połączysz 2 klony w jednej donicy? Ja mam Peve Dave oraz Dissectum w jednej donicy. Bordo ładnie podbity przez świeżą i soczystą zielen oraz delikatność liści dissectum. Tyle że one nie rosną na wysokość zbyt dużo. Pozatym peve dave jest przesuszony przez lubego.
Dasz sobie czas i zobaczysz czy dajesz radę z podlewaniem. I czy to badziewo z gleby się jakoś nie przenosi do donicy....choć jeśli to trwa kilka sezonów to może być ciężko zauważyć.

Tutaj troche donicy widac - kot nie jest gigantem.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/81/818333/original.jpg

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/83/833516/original.jpg
tutaj mix klonów w porze jesiennej
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3898-maly-ogrodek-za-i-przed-zabudowa-szeregowa-nicol21?page=389





Na donicę będe musiała poczekać aż Marcin przyjedzie - to na razie taka luźna myśl

ale Ewelinko może spróbowac w tych donicach co mam na tarasie?
co roku wsadzam tam zawsze coś jednorocznego

więc może tak jak piszesz spróbuję z małymi klonami?

ten miks w donicy mi się strasznie podoba!!!!!!

to te? Peve Dave oraz Dissectum



zdjęcia z kotem rewela

uspokoiłaś mnie z podlewaniem - ale jak będe miała klony to się jakoś zmobilizuję do systematyczności

do donicy przy wejściu też bym jakiegoś wsadziła

Przemek chyba pisał że wynosi klony do budynku gospodarczego na zimę - może i ja bym dla bezpieczeńswa wynosiła?

teraz tak trochę poszperałam na allegro - są nawet promocje i przeszło mi przez myśl że może by coś teraz kupił???

ja w gorącej wodzie kąpana
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:35, 13 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry



Udanego rozpoczęcia tygodnia życzę
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:34, 13 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:34, 13 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:33, 13 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:33, 13 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:33, 13 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 06:32, 13 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Na ogrodzie wczoraj nie zrobiłam nic - odpoczywałam - wreszcie
Obraziłam się na las że znowu mi zasypał dopiero co wyczyszczone rabaty hahahahahahaha

jak będzie pogoda wyjdę jeszcze, ale bez przymusu już.
przy tak niskich temperaturach boję się już żeby znowu nie załatwić zatok

wczoraj wyszłam dosłownie na kilkanaście minut spróbować złapać kilka ujęć

Jak już nie będzie co fotografować zacznę wstawiac zdjęcia porównawcze
mam już wszystkie przejrzane i pogrupowane tylko tyle tego jest że sama nie wiem jak zacząć, jak to ugryźć hahahahahahaha............



Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród 06:13, 13 lis 2017
Do góry
ren133 napisał(a)



Reniu a bukszpany w donicach ci wytrzymują zimą?
Ogród Małej Mi 2017 23:27, 12 lis 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Macham i spadam... dziś włóczyłam się (służbowo) po okolicahc Magurskiego Parku... było pięknie, chociaż wszędzie pod górke.. a tera leje jak z cebra..

Gosialuk - jesteś kochana.. ale jeszcze nie wiem co będę robić w sobotę.. u mnie nigdy nic nie wiadomo.. taka praca.. Ja też sie uczę.. i różnie mi to wychodzi, ale tylko z jednego powodu.. mania kokoszki . Trzęślice były do zeszłego tygodnia w doniczkach. teraz je tymczasowo zadołowałam.. podobają mi sie.. są fajne.. stoją sztywno.. będzie ich więcej.. powoli to powoli ale dorastam do likwidacji kupy kokoszkowa A eksperymenty też są fajne Nawet jak nietrafione ..

Foty nawet w procencie nie oddają jak jest ładnie w górach.. i wychodzi bardzo płasko Jest stromiej





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies