Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 16:43, 06 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
effka napisał(a)


O to fajna cena, na wiosnę będę szukać, po zrobieniu elewacji koszmarkowej.
Choiny szybko rosną u ciebie Z ogrodem lepiej juz sobie odpuść i tak już końcówka, szkoda zdrowia.
Ja musze jeszcze trawnik skosić bo wczora nie zdąrzyłam a już miejscami wysoka trawa.

Warzywnik będzie o tutaj, gdzie te brązowe skrzynki narysowaneobok jagodnika a pod koszmarkiem cienista rabata z choinami ciętymi, funkami, żurawkami etc. przeynajmniej takie są plany a co przez zimę się urodzi w moje głowie to kto wie...


Pomysły super brawo Ty
Ps .fajnie ,że zakupy udane sadzenie będzie
Ps2. Kanciki robię nożykiem fiska.... z casto..... jest rewelacyjny .....wpierw robiłam kuchennym ,ale się złamał
Ps.3 .musialam zadołować 31 cisów w skrzyniach warzywnych
"Póki życie trwa..." 16:24, 06 lis 2017
Do góry
benia9185 napisał(a)
pomierzyłam z góry tak dla orientacji

Pomocne, jest już jakieś wyobrażenie, wejście masz od zachodu a wjazd na posesję od północy?
"Póki życie trwa..." 16:23, 06 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
benia9185 napisał(a)
Monia z tej strony domu gdzie hortensje mam same ,chciałam coś takiego wiosną,a rabata ta nie może być połączona z ta z katalpami ,bo nie było by przejścia pomiędzy nimi ,a tedy z konewkami biegam czy taczkami jeżdże

To może ścieżkę zrób na taczki ,a połącz te rabaty ? taka ścieżka pomiędzy rabatami tez fajnie może wyglądać
Ps. Fajnie powiązane trawiszcza ......tez dziś trochę powiązałam
Na zielonej... trawce :) 16:22, 06 lis 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Do góry

Angelika co to jest to czerwone? Pierwszy raz u Ciebie to widzę

Wrzosowisko piękne ma jeszcze kolory, lawenda obficie kwitnie Ciekawe jak będzie z moją za rok.

Czy Ty stipę sadziłaś czy Ci się wysiała?

Jak sprawdza Ci się sadzarka? Kurcze może bym kupiła to trochę oszczędzę moje stawy.
"Póki życie trwa..." 16:22, 06 lis 2017
Do góry
benia9185 napisał(a)
Monia z tej strony domu gdzie hortensje mam same ,chciałam coś takiego wiosną,a rabata ta nie może być połączona z ta z katalpami ,bo nie było by przejścia pomiędzy nimi ,a tedy z konewkami biegam czy taczkami jeżdże


Idzie zima, wieczory dłuższe, więc będziemy myśleć, nie musisz wszystkiego od razu robić, najważniejsze jak dla mnie mieć plan
Ogród Cioci cz. 3 16:18, 06 lis 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)

Cudne te zdjęcia w słońcu Nie przeszkadza brak liści
Tylko zastanawiam się, gdzie ten kącik masz?
Na zielonej... trawce :) 16:12, 06 lis 2017

Dołączył: 13 lut 2014
Posty: 87
Do góry
AngelikaX napisał(a)

[img size=360x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/154/1546765


No nie wierzę, Ty teraz masz taką piękną lawendę?
Ślicznie!
Metamorfozy ogrodowe 15:53, 06 lis 2017

Dołączył: 13 lis 2013
Posty: 19
Do góry


Metamorfozy ogrodowe 15:52, 06 lis 2017

Dołączył: 13 lis 2013
Posty: 19
Do góry
jeszcze jedno porównanie:
rok 2013
rok 2017 sierpień
Sezon 2017 u Hanusi 15:50, 06 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Dziękuję, Danusiu! Pogoda jak na zamówienie! Chociaż rano tak wesoło nie wyglądało, ale jak się człowiek uprze, to kto mu zabroni w deszcz wybrać się do ogrodu?

No więc byłam! I nie żałuję, bo swój trawniczek skosiłam, do przechowalnika parę roślin zakopałam, karpy dalii do zwózki przygotowane.
Sadzenie tulipanów zostawiłam na jutro. Może ta dobra pogoda się utrzyma?



Działka prawie w Borach Tucholskich 15:46, 06 lis 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
kwiaty dzisiejszego dnia


Na zielonej... trawce :) 15:30, 06 lis 2017


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Do góry
AngelikaX napisał(a)


Długo masz już u siebie te kulki danice??
Jak nazywa się ten krzew zółtawy ?? To jest jakiś jałowiec? Jaka odmiana.

Jaka odmiana tej żurawki czerwonej przy ścianie domu? Ona rośnie w sloncu?
Na zielonej... trawce :) 15:17, 06 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
AngelikaX napisał(a)





Bajka, oglądając takie brzozowe ogrody upewniam się, że idę w dobrym kierunku
Jak duże doorenbosy sadziłaś?
Elinkowy ogród 15:06, 06 lis 2017

Dołączył: 13 lut 2014
Posty: 87
Do góry
Elinka napisał(a)


Evel , kupilam taki



Ten sam mam
Między brzozami 14:42, 06 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Do góry
Chciałabym jeszcze przygotować nowe miejsce dla śliwki, bo musze ją przesadzić, i dosadzić drugą bo doczytałam że Węgierka Dąbrowicka potrzebuje zapylacza. Za radą Toszki chce je wkomponować w rabaty i pomyślałam o tych miejscach (fioletowe kółka na planie):


Czy będą to dobre miejsca? Chciałabym już przygotować miejsca, a nie chce znów popełnić błędu, no i mam jeszcze sporo obornika.
Zmieniłam też troszkę plan. 1 - to istniejąca rabata z różanecznikami i azaliami a 2- to rabata do przeróbki, ale zaznaczyłam tak mniej więcej gdzie coś już rośnie. Zlikwidowałam też miejsce na staw na rzecz rabat, bo zaczęłam wątpić w swoje możliwości. Strzałka oznacza północ
Zakręcony ogród 14:36, 06 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Do góry
No dziewczyny, kółka obłędne


makadamia napisał(a)



Pod tym podpisuję się czym tylko mogę
Asiu, brawo Ty
Między brzozami 14:29, 06 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Do góry
Witajcie dziewczyny i zapraszam jak najczęściej

weekend był u nas bardzo ładny, tak ładny że aż M zbił mi skrzynie na warzywa


Już te moje "trumienki" zaopatrzyłam w obornik i mączke, teraz czekają do wiosny na kompost
Zakręcony ogród 14:26, 06 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Do góry
makadamia napisał(a)


Super! Kółko faktycznie trzeba będzie poprawić, ale ogólnie koncepcja się się sprawdza. Dobra robota

Na powyższym zdjęciu widać tylko, że ta duża rabata przed domem jest niezbędnie potrzebna.
Jeżeli byś robiła według planu (mimo wątpliwości dotyczących funkcjonalności jestem za ścieżką mocno zakręcającą) to powinno to wyglądać tak:


No chyba nie będzie innego wyjścia jak wykonać projekt bez poprawek Aż sie prosi jak na to patrzę. Ale muszę to robić stopniowo,żeby mnie eMuś z domu nie wyrzucił
Zakręcony ogród 14:24, 06 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Do góry
makadamia napisał(a)


Strasznie mała ta rabata


No zgadzam się,że to raczej rabatka będzie ale tu musi być ścieżka. Poza tym jak powiększę to koło jeszcze bardziej to z prawej strony będzie nie proporcjonalnie mniejsze od lewej.Tutaj od płotu do tarasu jest zaledwie 6m. Myślę,żeby dojechać tujami jako tło a potem w rogu tak jak zaplanowałaś drzewko wsadzić. Muszę się pogodzić z tym,że ta prawa strona będzie taka uboższą kuzynką lewej rabatki Zobaczymy jak to wygląda na dachowych zdjęciach z góry. Wtedy wprowadzimy jeszcze jakieś poprawki.


frontowe koło :






Tak myślałam powiększe kółko ale na wiosnę jak będziemy się pozbywać grysu. Teraz to bezsensowna robota.Ale fajne te Twoje kółka
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 14:19, 06 lis 2017

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Do góry
Mary, spotkałam się z informacjami na innych forach, że mimo cięcia kwitną - może więc termin cięcia ma znaczenie, ja swoje tnę dosyć późno w marcu. Zrobiłam w tym roku eksperyment i machnęłam 3 gałązki, zawiązałam wstążki dla zaznaczenia i moja w miejscach chlaśnięcia nie zakwitła, co więcej te patyki do ukorzenienia kwiatki miały. Informacje nt. wysokości Dolprim'a masz zdecydowanie zaniżone W sprzyjających okolicznościach dorasta mniej więcej właśnie do 1,5 m. Moja siedzi pod orzechem od paru lat, w dodatku obok wierzb i w tych okropnych warunkach zdecydowanie trzyma się jednego metra. Kwitnie jako pierwsza z bukietówek.
Swoją na początku cięłam dla zagęstnienia, zbudowała ładny krzak.

Piękny weekend był, a mnie poskładało totalnie i zakaz prac ogrodowych miałam, chociaż wianki poplotłam i oko przez chwilę pocieszą.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies