Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Misia 15:23, 25 paź 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Chwile mnie nie było bo albo czytam o. albo łapie każda chwile jak nie pada, a u nas pada chyba co dzień, i przygotowuje warzywnik. Prawie cały już odchwaszczony
Tak było latem:

a tak jest teraz, widać ze deszczowo?:


Jeszcze sporo pracy i mam nadzieje ze do zimy zdążę. Obornik od sąsiada też jest cala mała przyczepka, ale się ciesze z tej kupki


Olśniło mnie jeszcze wczoraj że mam stare belki z budowy domu takie 25x10 cm długie na ponad 2 metry i mogłabym z nich zrobić całkiem spore skrzynki. Wsypać w nie ten obornik i mączkę, wymieszać, a na wiosnę dołożyć kompost. A może jednak lepiej od razu z kompostem i wszystko wymieszać i tak zostawić do wiosny?

Jeszcze jedno mnie zastanawia a właściwie to dwie rzeczy, czy zanim dodam obornik i wszystko to powinnam to przekopać na głębokość dwóch łopat? i czy jeśli w przyszłym roku chce siać marchew i np. fasole, bób to wszędzie powinnam tyle samo dawać obornika?
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 15:35, 25 paź 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
A teraz kilka deszczowych i jesiennych zdjęć z moich małych rabat



____________________
Misia - Między brzozami
Annak 12:14, 30 paź 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witaj Misiu,
fajna, duża działka do zagospodarowania. Ja w mniejszej skali, ale tez planuję teraz to, co wiosną chciałabym zrealizować.
Będę wpadać i podglądać.
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Lulilaj 12:48, 30 paź 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Witam się i ja

Bardzo ładny plan Miejsce pod warzywniak przygotowane wzorowo .
Będę podglądać

ps. Qpa jak złoto moja ziemia teraz też się przegryza Marzy mi się sadzenie na wiosnę (choć jeszcze nie wiem co będę sadzić )
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Misia 14:29, 06 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witajcie dziewczyny i zapraszam jak najczęściej

weekend był u nas bardzo ładny, tak ładny że aż M zbił mi skrzynie na warzywa


Już te moje "trumienki" zaopatrzyłam w obornik i mączke, teraz czekają do wiosny na kompost
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 14:42, 06 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Chciałabym jeszcze przygotować nowe miejsce dla śliwki, bo musze ją przesadzić, i dosadzić drugą bo doczytałam że Węgierka Dąbrowicka potrzebuje zapylacza. Za radą Toszki chce je wkomponować w rabaty i pomyślałam o tych miejscach (fioletowe kółka na planie):


Czy będą to dobre miejsca? Chciałabym już przygotować miejsca, a nie chce znów popełnić błędu, no i mam jeszcze sporo obornika.
Zmieniłam też troszkę plan. 1 - to istniejąca rabata z różanecznikami i azaliami a 2- to rabata do przeróbki, ale zaznaczyłam tak mniej więcej gdzie coś już rośnie. Zlikwidowałam też miejsce na staw na rzecz rabat, bo zaczęłam wątpić w swoje możliwości. Strzałka oznacza północ
____________________
Misia - Między brzozami
Lulilaj 14:44, 06 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Trumieńki przednie

A co dasz pomiędzy nimi? Zapowiada się bardzo elegancji warzywnik
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Misia 16:35, 06 lis 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Na razie chyba będzie piach i dechy, bo chodzić się tam nie da, takie błoto, ale marzy mi się żwir
____________________
Misia - Między brzozami
Magleska 16:56, 06 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Witam warzywnik świetny powstaje ....miejsce przygotowane idealnie
Co do planowania ...nie umiem pomóc
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wendy79 20:02, 06 lis 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Misia napisał(a)




Cudne te "trumienki". Jakie piękne, grube dechy!
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies