Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Póki życie trwa..."

Pokaż wątki Pokaż posty

"Póki życie trwa..."

Magleska 16:23, 06 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
benia9185 napisał(a)
Monia z tej strony domu gdzie hortensje mam same ,chciałam coś takiego wiosną,a rabata ta nie może być połączona z ta z katalpami ,bo nie było by przejścia pomiędzy nimi ,a tedy z konewkami biegam czy taczkami jeżdże

To może ścieżkę zrób na taczki ,a połącz te rabaty ? taka ścieżka pomiędzy rabatami tez fajnie może wyglądać
Ps. Fajnie powiązane trawiszcza ......tez dziś trochę powiązałam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
16:24, 06 lis 2017
benia9185 napisał(a)
pomierzyłam z góry tak dla orientacji

Pomocne, jest już jakieś wyobrażenie, wejście masz od zachodu a wjazd na posesję od północy?
17:25, 06 lis 2017
Benia moja wizja tak na szybko, oczywiście nie musisz niczego na siłę robić
Albo obwódka kwadratowa tylko wokół perukowca, reszta obwódki może być np z carexów zimozielonych plus wypełniacze niskie itp.

Perukowiec zamiast w lawendzie może być w rozplenicach jeśli bedziesz prowadzić go na nodze wysoko


Już ci nie marudzę
17:51, 06 lis 2017
Kurcze nie mogłam się powstrzymać, ale uciekam bo moj synek też chce pani narysować domek i kwiatki.

Lulilaj 22:26, 06 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
MonikA napisał(a)
Kurcze nie mogłam się powstrzymać, ale uciekam bo moj synek też chce pani narysować domek i kwiatki.



Plany na całego
Całkiem udane rysunki . Ciekawe czy synek odziedziczy talent po mamusi?
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
benia9185 09:01, 07 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
MonikA napisał(a)

Pomocne, jest już jakieś wyobrażenie, wejście masz od zachodu a wjazd na posesję od północy?

dokładnie tak,troche dziwaczne to ustawienie ale takie wydawało mi się najbardziej racjonalne do okoliczności
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 09:38, 07 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
MonikA napisał(a)
Benia moja wizja tak na szybko, oczywiście nie musisz niczego na siłę robić
Albo obwódka kwadratowa tylko wokół perukowca, reszta obwódki może być np z carexów zimozielonych plus wypełniacze niskie itp.

Perukowiec zamiast w lawendzie może być w rozplenicach jeśli bedziesz prowadzić go na nodze wysoko


Już ci nie marudzę


Uwielbiam Cię Moniu ten perukowiec rośnie bliżej domu juz od 4 lat ,boje się go przesadzać,juki wykopuje z tego miejsca wiosną,zostana same trawy i lawenda przed nimi jako obwódka,trzmieliny zgina mi w trawiastej,koncepcja Twoja podoba mi sie bardzo,ale nie mam co zrobic z tą ilością trawiszczy ,wiosna poszerzę i porozsadzam ,bo są gęsto posadzone ,a rośnie tam dużo mutantów trawiastych.Wiem,ze myślisz pod kontem zimozielonych,zywopłocik bukszpanowy itp.lubię bardzo!W Twojej wizji jak najbardziej pasuje,ale przy trawiastej juz nie bardzo Masz rację Monia,zima długa....więc będę myślec,miło,ze zainteresowałaś sie planami i dzięki wielkie za sugestię aaa ,brzozy będą owszem,podoba mi się linia przed nimi
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 09:54, 07 lis 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
MonikA napisał(a)
Kurcze nie mogłam się powstrzymać, ale uciekam bo moj synek też chce pani narysować domek i kwiatki.


hehehe synek myslę,ze lepiej narysował by ode mnie
Pięknie to wszystko wygląda,chałupy nie poznałam swojej prawa strona stąd idealnie sie prezentuje.Moniu tu nie widac za bardzo ale są tu tez dwa buki czerwone pendula przed wejściem po obu stronach ,jednego chyba zamalowałam i jak tak porosną te drzewa czy będzie mnie widać? drzewa bordowe chciałam mieć w swoim ogrodzie w każdym kącie miało byc ogólnie z przewaga na akcent bordowy.podoba mi sie ten plan,bede wiosna modernizować hortensjową,tylko nie wiem jakie drzewka dać by nie urosłu za wysokie i w miarę ładnie się kształtowało.W katalpach po lewej mam danici i turzycę beatles chyba może zostać co?
____________________
Póki życie trwa...
10:56, 07 lis 2017
benia9185 napisał(a)

hehehe synek myslę,ze lepiej narysował by ode mnie
Pięknie to wszystko wygląda,chałupy nie poznałam swojej prawa strona stąd idealnie sie prezentuje.Moniu tu nie widac za bardzo ale są tu tez dwa buki czerwone pendula przed wejściem po obu stronach ,jednego chyba zamalowałam i jak tak porosną te drzewa czy będzie mnie widać? drzewa bordowe chciałam mieć w swoim ogrodzie w każdym kącie miało byc ogólnie z przewaga na akcent bordowy.podoba mi sie ten plan,bede wiosna modernizować hortensjową,tylko nie wiem jakie drzewka dać by nie urosłu za wysokie i w miarę ładnie się kształtowało.W katalpach po lewej mam danici i turzycę beatles chyba może zostać co?

Synek ma 5 lat więc raczej nie lepiej , ale tego mu nie powiem

Drzewa można formować i ciąć, np klony royal red, czy crimson king, śliwy wiśniowe tnę, perukowca też tnę.Jak masz dwa buki, to możesz dać je obok siebie w miejsce bordo drzewek, wiśnia royal burgundy ma mały system korzeniowy, pięknie się wybarwia jesienią na czerwony. Wybierz co lubisz.

Sama przy tarasie mam te wiśnie. Dodatkowo wiosną pięknie kwitną na różowo, podobnie śliwy wiśniowe, ja mam pissardi.


Sadź grupowo
Hortensje daj więcej niż jedną min 3szt, jak ci wyjdzie co 1m -1,2m

Trawy możesz wykorzystać na innych rabatach, gdzie brak wysokości, nawet w katalpach -jak są wyższe.
The beatls też fajne, zostaw, zawsze możesz przesadzić gdzie indziej, mi podobały by sie carexy evergold, bo kontrastowały by z kulkami.

10:59, 07 lis 2017
Acha lawendę możesz też formować w kule, by nawiązać do kulek danici czy bukszpanowych .

Pomyślałam, że trawy mogłabyś wkomponować też w brzozy. Ja u siebie widzę wszędzie rozplenice i miskanty, będę na wiosnę na pewno dzielić
Niższe carexy to dobre wypełniacze, tylko przynajmniej 5 lub 6szt obok siebie albo i więcej, fajne plamy się porobią.
Możesz też pomyśleć o red baronie w liniach jak masz linie prostę, też fajnie będą wyglądać latem i jesienią, np za bukszpanowym żywopłotem, tylko musisz im ograniczniki wkopać by się nie rozrastały w każdą stronę.

Możesz też pomyśleć o hacone jako wypełniaczu, to trawa do 30cm wysokości bambusowa np all gold
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies