Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Elinkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Elinkowy ogród

evel 17:11, 29 paź 2017

Dołączył: 13 lut 2014
Posty: 87
Elinka napisał(a)


Cisy ... Zyja wg mnie srodek zielony, korzenie biale moze to ten brak fosforu o ktorym pisze Mazan.

?

Hej
Z cisami mam podobną sytuacje. Sadzone w kwietniu, trochę igieł zgubił od razu, latem były ładnie zielone, a teraz zrobiły się brązowe, miejscami aż czerwone...
Liczę że fosfor pomoże. Jaki nawóz kupiła?
sylwia_slomc... 10:16, 30 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81638
Spodobało mi się nietypowe ogrodzenie Świetne jako tło dla rabat
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Elinka 11:00, 30 paź 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
evel napisał(a)

Hej
Z cisami mam podobną sytuacje. Sadzone w kwietniu, trochę igieł zgubił od razu, latem były ładnie zielone, a teraz zrobiły się brązowe, miejscami aż czerwone...
Liczę że fosfor pomoże. Jaki nawóz kupiła?


Nie kupilam jeszcze bo pogoda fatalna i tak nie mialabym jak podaj ciagle pada ale Mazan pisal o superfostat potrojny to sprubuje go poszukac.

Daj znac jak u Ciebie poprawia sie cisy po nawozie.
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 11:14, 30 paź 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
sylwia_slomczewska napisał(a)
Spodobało mi się nietypowe ogrodzenie Świetne jako tło dla rabat


A dziekuje ( chociaz to mi sie udalo bo z roslinami konca nie moge dojsc .

Ponizej inne ujecie ogrodzenia w tle tej duzej wrednej rabaty
____________________
elinkowy-ogrod
nicol21 12:37, 05 lis 2017


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałam czytając posty Toszki - mądrze radzi!
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że czasem serce może się kroić widac takie partactwo firmy zakładającej ogród i to że rośliny marnieją... a przecież miałobyć tak pięknie. Czasem pewnie wypływa to z niedbalstwa, braku znajomości tematu, chęci obiżenia kosztów... tyle że potem inwestor musi wydać sporo więcej kasy na polepszenie sytuacji glenowej czy czasem na wymianę padających roślin.

Myślę, że z radami dziewczyn uda Ci się poprawić sytuację i w kolejnym sezonie będzie bardzo ładnie i żywo będzie wszystko szło w górę i na boki Masz spory areał i potencjał.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Elinka 16:25, 05 lis 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
evel napisał(a)

Hej
Z cisami mam podobną sytuacje. Sadzone w kwietniu, trochę igieł zgubił od razu, latem były ładnie zielone, a teraz zrobiły się brązowe, miejscami aż czerwone...
Liczę że fosfor pomoże. Jaki nawóz kupiła?


Evel , kupilam taki

____________________
elinkowy-ogrod
evel 15:06, 06 lis 2017

Dołączył: 13 lut 2014
Posty: 87
Elinka napisał(a)


Evel , kupilam taki



Ten sam mam
Elinka 16:35, 06 lis 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
A jak dawkujesz i czy przekopujesz ?
____________________
elinkowy-ogrod
evel 21:25, 07 lis 2017

Dołączył: 13 lut 2014
Posty: 87
Odsłania korę jedną ręką, a drugą sypie tak na oko.
Mazan pisał że tego się nie przedawkuje. Z tego co pamiętam to nawet do 60 g pod krzak
Elinka 18:57, 08 lis 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
evel napisał(a)
Odsłania korę jedną ręką, a drugą sypie tak na oko.
Mazan pisał że tego się nie przedawkuje. Z tego co pamiętam to nawet do 60 g pod krzak


To ja tez tak robilam i staralam sie pokopac choc troche , zobaczymy co z tego wyjdzie, a Ty zamieszczalas gdzies zdjecia Twoich cisow ?
____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies