Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moja działka na Dębowym Lesie 22:05, 05 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
gobasia napisał(a)

jeśli przezimują to i tak pewnie urosna wysokie...dostają chyba jakieś srodki ,żeby były niskie


Nie ważne czy będą wyższe,czy nie.Dla mnie ważne aby te chryzantemki przezimowały.
Tą mam już ze 3 lata .I ładnie zimuje i kwitnie koniec października i listopad
Chryzantema ISABELLA ROSE

Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 22:04, 05 lis 2017


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Druga strona jakoś taka malutka mi się wydaje. Te same nasadzenia, w małej porcji symetryczne. mam nadzieję, że bukszpany ruszą wiosną bo po długim donicowaniu i sadzeniu prawie latem zupełnie stoją. powinny stworzyc małe obwódki razem z kulkami buksowymi które to muszą urosnąć i zostać pięknie uformowane - dajcie nam jakieś 2 lata na kulki i z rok na obwódki.

Podwórkowa rehabilitacja 21:59, 05 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
gosika67 napisał(a)
Renia na pewno coś z tego wyczarujesz, ja w garażu mam taką starą balię, też ją wytargam na wiosnę.

Kwestia chęci i wyobraźni.
Widziałam ostatnio taczkę pomalowaną w kolorowe kwiaty. Super wyglądała
Moja sałata na balkonie.
Ogród na piasku i z wielkim murem 21:58, 05 lis 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
GorAna napisał(a)
Alu, masz wiosnę , jesienią?
Cudne kwitki Ci jeszcze kwitną
A jak się prezentuje winobluszcz na murze?


Ha, winobluszcz zasiedlił niższe piętro, czyli wszystkie liście spadły tak samo stało się z paulownią, nagi kikut pozostał, ale np derenie mają sporo listków, metasekwoja gold nieco zbrązowiała, ale nadal nie zrzuca igieł, najlepiej trzymają się liście na berberysach i tawułach. Ambrowiec po zmianie kolorystycznej też już wszystko zrzucił.
A pierwiosnki rzeczywiście wiosnę czynią

A tu kielichowiec od Irenki z Miłkowa, też w pełni ulistnionyw maju dostałam niewielką roślinkę, a teraz już spory krzaczek, ciekawa jestem jak przezimuje
Podwórkowa rehabilitacja 21:53, 05 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
paniprzyroda napisał(a)
Teraz trzeba je zadołować, o mamo Ale będzie czad

Nie dam rady ich zadołować, za ciężkie, będę owijać i przykrywać. Jak mrozy nadejdą.
Zadołowałam tylko takie w dużych plastikowych doniczkach
Wzeszły białe ostrogowce z nasionek od Ciebie. Są małe.
Na razie na balkonie rosną ale chyba będę je musiała właśnie zadołować i w razie czego gałązkami okryć. Jak myślisz?

Osiedlowy ogródek 21:53, 05 lis 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Weekend minął pod znakiem przesadzania... trawy, hortensje bukszpany, cisy...
Wiele roślin zmieniło miejscówkę, mam nadzieję, że im to nie zaszkodzi.
Trawnik zadeptaliśmy masakrycznie, trochę go przegrabiłam, żeby się podniósł, muszę go troszkę pooszczędzać, chyba się nauczę fruwać nad nim
Miałam posadzić wszystkie cebule a udało mi się tylko czosnki ok 60 szt a i tak kończyłam przy latarce czołówce
Z opuszczonej sąsiedniej działki przytargaliśmy wielkiego bukszpana, będzie z niego piękna kula na wiosnę

Nawet nie zdążyłam zrobić zdjęć nowej rabaty, tylko kwitnącą nerinę złapałam w locie


Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 21:48, 05 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Do góry
Kasya napisał(a)



Kasiu jaki to jarząb?
Ambrowiec prześliczny - nawet w zielonym wydaniu
Podwórkowa rehabilitacja 21:43, 05 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
GorAna napisał(a)

Reniu, przydaśki cudnie zaaranżowane
Zawsze je można powymieniać
Pozdrawiam


Właśnie, wczoraj sadziłam tulipany we wszystkie możliwe kociołki, nawet mocno zniszczone.
Pomyślałam sobie, że wiosną wezmę gruby sznur, ciepły klej, farbę w sprayu i zrobię z tego coś ładnego. Teraz wyglądają nieciekawie.

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 21:40, 05 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Do góry
effka napisał(a)
A tu część ogrodu po demontażu szklarni, na wiosnę będę w tym miejscu robić trawnik. A rabata przed tujami to jagodnik, dalej na prawo będą skrzynie warzywne. Po lewej stronie jest garaż i myślę żeby to od tej strony obsadzić choinami kanadyjskimi bo tam cień i mokro. Widać to miejsce na ostatnim zdjeciu post wcześniej.
Magda ty masz choiny, jak myślisz?


Jeśli to do mnie ..... mam choiny tegoroczne zadołowane narazie koło lewej gospodarczej str. domu( bo nie mam narazie pomysłu ,gdzie je dać ) ( w początkowej fazie miały zasłaniać warzywnik )

...... mi się one osobiście bardzo podobają jako zasłona i ogólnie ....tylko nie pamietam ,czy czasem one lepiej nie rosną w słońcu i półcieniu .....


Ps . Napracowałaś się .......brawo bardzo fajnie wyszło sosenki też posadzone
W kamiennym kręgu od początku 21:35, 05 lis 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Do góry
GorAna napisał(a)
Aster dostał przymrozku, ale i tak piękny.



Zachwycające widoki . Na pozostałych zdjęciach też. Nie mogłam się zdecydować którą fotkę wybrać. Jak dobrze, że było słońce, bo ogród objawił się z całym bogactwem . Muszę zapamiętać, że klony i czerwone berberysy tworzą piękną jesień.
Podwórkowa rehabilitacja 21:34, 05 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
jona napisał(a)


Dobrze się miały te, które stały pojedynczo pomiędzy innymi roślinami . Te stojące obok siebie były zjadane przez gąsienice. Trzeba pamiętać, żeby nie robić monokultur
Cudowny czajniczek Ryski, kultowy niemalże
Poziomki - szkoda, że nie dojrzeją. Zbliżenia śliczne


Dziękuję bardzo za spostrzeżenia. To bardzo cenne.
Takie nadgryzione w bukietach słabo by wyglądały.
Czajniczek kultowy jest ze mną od początku wątku. Mała rzecz a cieszy.
Szkoda, że poziomki nie dojrzeją tak jak pomidory w pudełku po butach.
Cały czas jemy swoje A Bawole Serce nadal w szklarni.

Dwa ogrody 21:30, 05 lis 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
zioła zostają w donicach na zewnątrz


miniaturowe hosty posadziłam do ziemi

na ten rok zakończyłam sadzenie na rabacie przedpłocia, cięcie i kanciki wiosną zrobię, jak się uda, to przy okazji kopczykowania róż posypię tu kompostu, a zimą zastanowię się, czy coś ze starych nasadzeń usunąć


Mój zielony świat 21:24, 05 lis 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Do góry
Alu, Izo, Gosiu, dziękuję
Cieszmy się otaczającym nas kolorowym jesiennym pięknem, bo niedługo ogród zapadnie w zimowy sen...

Alu, czerwone kulki to owoce kaliny koralowej, a białe kwiatuszki, to kalina wonna. Teraz ma pąki, ale znalazłam kilka kwitnących pachnideł

*****

Zostawiam strzępka (w moim rankingu ulubionych jesiennych drzew, znajduje się w czołówce, co roku coraz piękniejszy )


Wzruszające ostatki różane Q of S, obok sadziec Chocolate
Wymarzony sielankowy ogród..... 21:24, 05 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Do góry
Monia81 napisał(a)
A dzisiaj skończyłam cebule
to co wykopałam dzisiaj wsadzałam, większość poszła do poczekalnika, bo malutkie cebulki, więc masy muszą nabrać

a żeby ułatwić sobie wyciąganie cebulek tulipanów, narcyzów i krokusów, to se je w takie koszyki powsadzałam a co

Będzie na co popatrzeć wiosną - Ogrodowisko jest w cebulowym szale
Ogród, mydło i powidło. 21:17, 05 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Do góry
gobasia napisał(a)
Gdzie zajrzę to cebulowe posadzone...a u mnie klapa nadal kulaska jestem

Nie przejmuj się cebulowymi, kolano ważniejsze - ja już byłam pewna że nie posadzę a tu raptem ładna pogoda wyskoczyła i jeszcze się udało

gosika67 napisał(a)
Ale masz piękne te drzewka, wszystkie kolory jesieni.

Te czerwone "żarówy" to derenie kwieciste ale teraz już prawie bezlistne
Kilka aktualnych fotek, dereń już prawie bez liści ale za to cały w pączkach, jak nie przemarzną to będzie wiosną pięknie:


Dwa ogrody 21:14, 05 lis 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Chyba powoli zbliżam się do zakończenia sezonu

konwalnik posadzony do gruntu

w tym roku nie przechowuję pelargonii

Ogródek Iwony II 21:10, 05 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Aniu, tak zostawię. Na jesień.
Wiosną zaczyna od nowa po przycięciu. Mam tam niewiele miejsca, zależało mi, by coś odcinało się od bukszpanu.

Faktycznie, pożarła rosnące pomiędzy nią begonie. Za to zabrałam stamtąd żurawki.

Wrzesień

U Ewy podoba mi się połączenie tej turzycy z limonkowymi żurawkami i hortensjami limlight. Może kiedyś skopiuję to połączenie...
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu 21:07, 05 lis 2017


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Do góry
Hortensje jeszcze rządzą zielenią i cieszą

Dwa ogrody 21:06, 05 lis 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Haniu, ale wysoki poziom wód gruntowych już przeszkadza bukom, sadziłam je na lekkim podwyższeniu, ale dwa mi chorują. New Dawn kwitnie pojedynczymi bukiecikami prawie bez przerwy. Jednakże podcięłam ją teraz(!)mocno od dołu, ponieważ mam wrażenie, iż żywopłocik cisowy przez to zaczął odchylać się od pionu, za bardzo się rozpychała. Masz rację, ta sama roślina w innym ogrodzie będzie zachowywać się zupełnie inaczej. Gaury też u mnie dobrze się czują, ale białe, różowe zimy nie wytrzymują

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem 21:04, 05 lis 2017


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18830
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Miałaś już przymrozki? Nas ominęły póki co.
przymrozki mnie ominęły chociaż taki snieg spotkałam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies