Gosiaczku czy Ty masz ta rabatkę wyniesiona przy ogrodzeniu???
jakoś tak mi wygląda, a nie zauważyłam tego wcześniej, chyba, że to złudzenie optyczne mam.
Ogród Masz tak pomyślany, że zachwyca nawet o tej porze
Kasiu, mnie połączenie kalin i lilaków wydaje się OK, kwitną w tym samym czasie i jest spektakl! Lilaki szczepione nie dają odrostów (choć się zdarzają). A te nieszczepione są takie plenne w odrosty w młodym wieku, potem prowadzisz na 3, 4 pnie a odrosty likwidujesz 2 razy w roku. Fakt, mszyca lubi Roseum ale nie jest to nigdy tak po całości (mówię o efekcie dorosłych silnych krzewów).
Planujesz tam jeszcze rabatę? U mnie pod lilakami są żółte piwonie, liriope, sesleria (obojętnie jaka), rozchodniki, szałwie Tricolor.
Mini-rabatki frontowe dobrze się rozrastają. Ciekawe czemu jedna rozplenica odmówiła kwitnienia. Oby za rok pokazał sięz dobrej strony.
Czekam aż hakone się rozrośnie bo przyda się trochę jaśniejszego koloru na rabacie.
w słoncu brązowe trawy mająpiękny kolor! Super wygląda też to że tak ładnie układa ją wiatr i w grupie wygląda dużo ładniej niż gdybym miała pojedyncze krzaczki tylko. Pewnie w przyszłym roku będę miec sporo siewek bo ona ładnie się rozsiewa.
Gosia, żurawka uchwycona wczoraj 4 listopada po południu, te niebieskie teraz nadal kwitną (chociaz fotka wcześniejsza), no a te białe to dużo wcześniej kwitły, a za nimi astry i rozchodniki sie zbierały.
Żurawka ta seledynowa specjalnie rośnie pod klonem czerwonym.
Tu zaraz po posadzeniu.
No tak, bo ptaszki płoche, wystarczy w domu sie ruszyć i juz uciekają, a co dopiero jak kotki grasują. Mam jeszcze drugi karmnik ale schowany czeka na zimę.
Dęby jeszcze malusie , a już pokazały jaki czar mają
Z brzozami i bukami będzie trio doskonałe, a obok sosna i świerki będą podbijać zielenią ich kolor
Winogrono u sąsiadki cudny krwisty kolorek złapało
Ten srebrny krzaczek to bylica Schmidta Nana. Niewielka (około 30 cm), poduszkowata roślina, niesamowicie przyjemna w dotyku. Na niej też znać już jesień.
Tak wyglądała wcześniej:
Przerzuciłam trochę zdjęć letnich. Wtedy to dopiero były widoki, aż się dziwię, że ogród tak wyglądał. Zimą trzeba będzie do nich sięgać
Em kazał mi sobie kupić prezent na imieniny no to sobie kupiłam
Poidełko dla ptaków tylko kamyk na środek wstawię i wymienię te nieszczęsne patelnie
Nawet Mu nie mówię ile kosztowało bo takiej kwoty na pewno nie miał na myśli
A taki cudny świecznik Agusia mi wczoraj przywiozła
Jest ogromny, na zdjęciu nie widać , ale zrobiłam drugie z garnuszkiem pół litrowym
sorry, że garnuszek brudny , ale to taki ogrodowy podręczny
W nawiązaniu do rozmowy z Kasią_CS - przebarwiające się liście tej niby azalii..
Czy u Ciebie liście azalii przebarwiają się? Ciągle nie jestem pewna, czy dobrze został rozszyfrowany ten krzaczek
Sylwia, zadowolona jesteś ogólnie z jagody kamczackiej?? Ja mam siedem krzaczków, ale jakoś średnio rosną, słabo owocują.. Myśle, czy je wiosną na czarną porzeczkę nie wymienić, ale jeszcze się waham troszkę ..
PS. Podziwiam karmniki, ptaki i dalie u Ciebie
Pięknie masz
Łączę się z Tobą w bólu.Też ledwo zwloklam się rano z łóżka. Ale było warto: ).
Zapowiada się piękny żywopłot. Powtórzę się ale dostałaś bardzo dorodne tuje. Mogę zapytać o cenę?