Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Przycinanie - cięcie drzew owocowych - zabezpieczanie ran 09:16, 18 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Mazan napisał(a)
AgataP

Mam pytanie: co to za odrośla /foto 1 i 2/? Jeżeli wyrastają z pnia gruszy jeden z odrostów mógłby zostać nowym przewodnikiem uformowanym właściwie. Jeśli jednak chcesz zachować drzewo to obniżyć koronę trzeba. Grusze mają kruche drewno i mogą stanowić zagrożenie. Odcinając pień na wysokości kilku metrów ranę należy zasmarować pastą, co może być problematyczne.



Pozdrawiam


Dziękuję ogromnie za podjęcie tematu.

Z pnia wyrasta kilka pędów, wybrać najwyżej rosnący?

czy można wyprowadzić tylko np 2-3 ramiona tej gruszy, a resztę wycinać?
wolałabym by była niska bo inaczej nawet oprysku nie zrobię.





Czy wycinać górę stopniowo? W jednym roku jeden wierzchołek, w drugim drugi? Czy zrobić to styczeń/luty ? Ale w którym miejscu wyciąć?
Mam maść z kitu pszczelego z topsinem - nada się ? Grusza jest przesmaczna, dam jej szansę. Wyciąć mogę zawsze. Takie ma owoce na obecną chwilę.






Ogród w Klein Kottorz 09:13, 18 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4757
Do góry







Ogród w Klein Kottorz 09:09, 18 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4757
Do góry
Teraz troszkę inne widoczki:









Ogród w Klein Kottorz 09:00, 18 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4757
Do góry
Długo mnie nie było, ale w końcu się zmobilizowałam i pokażę aktualne zdjęcia.
Najpierw trójkącik z przodu:







Moje małe wielkie marzenie 08:52, 18 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
alis napisał(a)
c.d. bieli




W bieli zawsze ładnie..
Też lubię biel, zmierzam w tym kierunku, aby powiększyć obszar bieli w części frontowej ogrodu.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 08:50, 18 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 50
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
I takie tam niedzielne powidoki





Róże przy pergoli wciąż kwitną. W oddali, pod brzózkami, kwitnące derenie. Wrzosy nabierają mocy.



Kalina w odmianie nana i przekwitająca jucca.



Śliczne, ile hodowałaś?
Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba 08:43, 18 lip 2016


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Do góry
Niedawno posadzony miłorząb ginko biloba, ale kolor liści dziwnie zaczął żółknąć. Warstwa kamieni nie jest zbyt duża, nie ma szmaty. Podłoże było do drzew iglastych. Co robić?

Listków uszkodzonych było dużo więcej, ale już je przyciąłem.
Szmaragdowy Zakątek 08:39, 18 lip 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
Kilka weekendowych fotek ze szmaragdowego…

buksik od Krysi ma już swoją doniczkę


mój platanik przeżył wichury i nawałnice w stanie nienaruszonym (to dzięki profesjonalnej akcji sadzenia przeprowadzonej przez jankosię)


przegapiłam drugie kwitnienie mojej magnolii…ostatni mizerny kwiatuszek…(ale dziewczyny tydzień temu też nie zauważyły…)


za to jukki w tym roku dają pokaz…


jeżyna od Caroli też szaleje…


porzeczkowo i pomodorkowo

Kłopoty - problemy z trawnikiem 08:39, 18 lip 2016


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Do góry
Witajcie,
Już jakiś czas temu na moim trawniku pojawiły się takie przebarwienia. Myślałem, że to kwestia braku nawozu, gdyż poza tym miejscem trawnik był zielony. Nawiozłem więc siarczanem amonu, ale sytuacja nadal się nie zmieniła. Dodam, że takich miejsc mam kilka na całym trawniku. Czy jest to czerwona nitkowatość?




Ogród Małej Mi - sezon 2016 08:38, 18 lip 2016


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Do góry
Ania, dzięki za wczorajsze popołudnie Dawno się tak nie śmiałam
Przy takiej Babci nie sposób się nie śmiać

Kulą w płot 08:34, 18 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Do góry
Hej dziewczyny dzięki dziś będę po pracy sadzić jak mnie najdą wątpliwości to pewnie pomożecie. Mam 2 kulki i jednego bukszpana do uformowanua, hameln i trawki no name ale chyba stipy na moje oko. Wczoraj posadziłam hosty pod świerkiem. Lawirowanie między korzeniami było wyzwaniem. Poradźcie co posadzić za hostami żeby chwastowisko za płotem trochę przyysłonić. Pęcherznica da radę?
Na szybko rano cyknęłam jeszcze to słabo wygląda

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku. 08:28, 18 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Do góry
Nowy tydzień, nowe wyzwanie
Dziewczyny pomóżcie zagospodarować teren pod brzozami, a przede wszystkim pomóżcie w zarabatowaniu reszty działki. Dary od Dobrego Duszka w większości zadołowane, wszak trzeba je rozdysponować docelowo

Pod świerkiem chciałabym chyba posadzić zielone/limonkowe żurawki, ale też nie wiem jak powinna tam wyglądać linia rabaty...

Póki co stan aktualny pod brzozami wygląda tak:






A przy świerkach tak:

Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu 08:24, 18 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Do góry
Aga pierwsze co to dziękuje za wizytę. Bardzo się cieszę, że Was spotkałam i masz rację, fajny trójkącik zwiadowczy będziemy miały.
Thuje w Ż-ku koło boiska, namiary dokładne mama musi znaleźć.
Do Pani od bukszpanów i cisów pojadę najwcześniej we wrotek. Dzisiaj chyba nam rusza z kostką, jak znowu nie zacznie padać.

odnośnie twoich buksików - idealne



Ściskam
Znowu na wsi 08:23, 18 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Joku napisał(a)


Jolu, czy to jest Westerland?
Możesz mi coś napisać o tej róży? Jak buduje krzaczek? Czy ty masz podporę? Ile miejsca?

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula 08:22, 18 lip 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Do góry
A tu ciąg dalszy moich zmagań z brzozą okazało się że szyszki na brzozie pojawiły się u wielu osób na forum i było to normalne zjawisko; moja brzoza jednak wygląda coraz gorzej, tu widać że jest wyrażnie jaśniejsza od drugiej brzozy

a na liściach pojawiły się wżery

na jednym liściu znalazłam dwie zielone gąsienice dł. 2 cm ale nie udało mi się ich sfotografować
będę wdzięczna za pomoc
Czasem słońce czasem deszcz 08:16, 18 lip 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Do góry
A to miejsce podoba mi się teraz najbardziej
[/img]
Czasem słońce czasem deszcz 08:14, 18 lip 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Do góry
A tu mojego problemu z brzozą ciąg dalszy- być może pamiętacie dyskusję wczesnym latem o owocach na brzozie- czy to objaw choroby, okazało się że wielu osobom na forum w tym czasie szyszkowały brzozy.
Jednak moja brzoza wygląda z dnia na dzień coraz gorzej i mam obawy że całkiem ją stracę, gorzej że choroba może się przenieść na pozostałe.
Zaczęło się wiosną od tego że kilka gałęzi od dołu nie wypuściło liści i obumarło
tu widać jaśniejszy kolor liści na tle zdrowej brzozy

pojawiły się wżery na liściach


na jednym liściu znalazłam dwie zielone gąsienice dł. ok. 2 cm ale nie udało mi się ich sfotografować
Czy macie pomysł co to jest i czym to leczyć????
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 08:02, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry
Zamieszczę swój post tutaj, może prędzej go ktoś przeczyta
Chciałabym obsadzić tą alejkę Prawie cały czas w słoneczku, po południu troszkę mniej. Mam kupione 6 sztuk róż, które widać na zdjęciu. Chciałabym je wkomponować
Myślałam o berberysach bonanza gold i admiration. Podobają mi się też tuje Danica, żurawki. Czy coś z tych roślin nadaje się na kompozycję? Oczywiście nie muszą być wszystkie...
Róże chciałabym wkomponować po jednej stronie i co do nich?
Nie mam pomysłu na drugą stronę
Jak i z czym to połączyć? Nie upieram się oczywiście przy tych roślinach, jestem otwarta na sugestie Proszę o pomoc



Z góry dziękuję

Moja działka na Dębowym Lesie 07:47, 18 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
katel napisał(a)
Przepiękne liliowce a Excelsa robi niesamowite wrażenie i jeszcze te cudowne kwiaty juk

Tak,Excelsa jest cudna.Jak kwitnie to nie można obok niej przejść obojętnie.
rośnie szybko,Dużo kwiatów,polecam ją

Juki z kwiatami też wyglądają cudnie

Moja działka na Dębowym Lesie 07:44, 18 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Anusia napisał(a)
Piękny Twój ogród, wszystko się w nim mieści. Melduję, że kupiłam jedną lilie Pięknie zakwitła, miała być biała a pokazał się róż. W tej chwili wyblakła i jest taki majtkowy róż ale też ładna. Macham z deszczowych Żuław.

Jedna lilia to chyba na osłodę i na początek
Ja tylko wejdę na taras albo na działkę i zapach liliowy unosi się cudny.
Piękny czas.
a pomyłki wszędzie się zdarzają
U mnie popada i znowu pogoda ładna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies