Przycinanie - cięcie drzew owocowych - zabezpieczanie ran
09:16, 18 lip 2016
Dziękuję ogromnie za podjęcie tematu.
Z pnia wyrasta kilka pędów, wybrać najwyżej rosnący?
czy można wyprowadzić tylko np 2-3 ramiona tej gruszy, a resztę wycinać?
wolałabym by była niska bo inaczej nawet oprysku nie zrobię.
Czy wycinać górę stopniowo? W jednym roku jeden wierzchołek, w drugim drugi? Czy zrobić to styczeń/luty ? Ale w którym miejscu wyciąć?
Mam maść z kitu pszczelego z topsinem - nada się ? Grusza jest przesmaczna, dam jej szansę. Wyciąć mogę zawsze. Takie ma owoce na obecną chwilę.




