Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Makowo na Kociewiu 22:50, 12 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28260
Do góry
makkasia napisał(a)

Miła dziękuję Tylko ogrodnik, ogrodnika zrozumie
Moi motocykliści, cieszę sie, że Makowo jest świetnym miejscem dla ich zabaw

Ale cudne chłopaki . A ja mam córę (kiedyś) na wydaniu . Musimy KAsiu obgadać temat. No bo jak już się dwie Kaśki nie dogadają, to kto? . Buziak .
Na Akacjowej 22:49, 12 lip 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 1
Do góry
Witam, jestem a Wami już drugi rok, ale dopiero dziś odważyłam się pokazać moje początki. Dwa lata temu zaczęłam "skupować " rośliny i sadzić je na tymczasowej działce, żeby po zakończeniu budowy móc tworzyć ogród. Cały czas czytałam i korzystałam z bezcennych porad, za co bardzo dziękuję. Niestety czasami popełniałam błędy , dziś już wiem , że nie można iść na skróty a pewne rzeczy wymagają czasu , zwłaszcza jak wszystko robimy sami.Proszę o wskazówki i porady.






Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 22:41, 12 lip 2016

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
Do góry
@mamtu

Sianie było z ręki, ale starałem się robić to dokładnie - bez pośpiechu. Potem leciutkie zagrabienie nasion, a następnie walcowanie. Na tym nie zakończyłem, gdyż całość przykryłem niewielką ilością torfu odkwaszonego (upierdliwa robota - 25 worków 80 litrowych prószyłem ręcznie metr po metrze) i finalnie zwalcowałem. Całość zajęła mi pełną sobotę od samego rana po wieczór. Później to już tylko podlewanie - rano i wieczorem - no chyba, że deszcz mnie wyręczał. Generalnie trafiłem chyba idealnie z pogodą, bo sianie było w ostatni mocno upalny dzień, po którym przyszło ochłodzenie (do około 20 stopni) i nieco deszczowa aura. Pierwsze wschody miałem już po ... niecałych 4 dniach, wyglądało to tak jak na poniższym zdjęciu.



Teraz czekam na dalszy rozwój sytuacji
Ranczo Szmaragdowa Dolina 22:40, 12 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Rododendronowy ogród II. 22:40, 12 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
anna_t napisał(a)
to jesli nie powtarzają kwitnienia to jak dlugo cieszą?
pytanie pewnie głupie ale ja dopiero wczoraj usłyszałam o tych roslinam i sie uczę dopiero


Aniu cieszą albo i nie. Pojedynczy kwiat kwitnie tylko jeden dzień i jesli kwiatów jest duzo a własciwie pąków to one sie co dzień rozwijaja i moze byc długie kwitnienie ale jesli mało to kwitną krócej. Najwiekszą wadą jest to ze te przekwitniete kwiaty brzydko wyglądaja i powinno sie je codziennie obrywac a przy dużej ilosci roslin jest to troche roboty.Myśle ze duze kępy to i trzy tygodnie kwitna.Zobacz jak to wygląda , tu tylko kilka kwiatów oberwałam reszta jest.Zwróc uwagę na te przekwitniete.



Ogrodowa przygoda Łukasza :) 22:39, 12 lip 2016


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Do góry
Luki napisał(a)
Mam zaległe zdjęcia z niedzieli to zapodam

Tradycyjnie od początku.


Cudnie, powiedz proszę jak długo czekałeś na bukszpany takiej wielkości i jak duże je sadziłeś.
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 22:39, 12 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Właśnie u mnie deszczyk

Taras...kwitnie biała petunia, pelargonia różyczkowa z C. Everillo



Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 22:37, 12 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Agatka fajny pomysł na wkopanie basenu tylko co zrobisz z tą stertą ziemi??? może do skrzyń w warzywniku
a Lowa lubi pływać? bo może się okazać, że będzie się kąpał częściej niż Wy

Miałam wcześniej Wigora, on by skoczył do basenu...Lowa bardziej powśinoga

Sylwia na razie to marzenie ściętej głowy, chyba Justyna mi podpowiedziała, obsadzenie wgłębnika irgą Dammera, to na ten czas bardzo dobry pomysł
na razie oponka, basen, uratowana łatkami, filtr z trudem ruszył, rury wymienione, będzie pływanie, pluskanie, basen już 12 letni

tak też fajnie....
https://www.e-ogrod.com.pl/pl/p/Basen-aluminiowy-KRULLAND-OKRAGLY-CENY-ZESTAWOW-OD-KWOTY-/133
Przerwa na kawę... 22:33, 12 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Z hortensji mam jeszcze kwitnącą ogrodową na jednorocznych - bez nazwy, Unique, Phantom i Polar Bear. Kupowane na jesieni. Anabelle i Pink Anabelle musiały znieść przenosiny, Pink ma się dobrze, biała nie bardzo.

W zgodzie z naturą 22:33, 12 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Do góry
Marto, Dominiko, Kasiu dziękuję za odwiedziny

Ranczo Szmaragdowa Dolina 22:32, 12 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
W sobotę udało mi się ponownie odwiedzić Ogród Złudzeń i Niespodzianek
bo z Kasią jechaliśmy do Agani
wcześniej w Mogile cyknęłam focie tych róż co jesienią i mogę pokazać jak im to wyszło



A to już u Kasipięknie się runo zagęściło
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 22:31, 12 lip 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
lindsay80 napisał(a)


No piękna ta trawka, uwielbiam ten kolor!
Byłoby świetnie gdyby zimowała.

U mnie po porannej burzy teraz kolejna, jutro chyba wszystko będzie pływać.


Cieszę się z tego deszczu, susza u mnie.

Everillo spróbuję przezimować, ja naiwna...fotki dla Ciebie

tu w toarzystwie stipy i C. prawie jak Prairie Fire

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016 22:29, 12 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Wiem, Bogusiu, że żal, że Ty w odległości od nich. Zawsze milej jak rodzina w komplecie, i prace rozłożone po połowie. Mam nadzieję,że plany Twoje sierpniowe będą zrealizowane. Czekam. Borówka ugina się od owoców! I już podjadam.
Pomidorki też.

Miło, że zajrzałeś z informacjami.
Ogród ze skarpą 22:27, 12 lip 2016


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Do góry
12 lipca 2016
Nadchodzi wiosna - czas na ogród 22:26, 12 lip 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Do góry
LyraBea napisał(a)
Zimą to ja po ścianach chodzę...Dosłownie. Albo mnie na malowanie bierze, albo jakieś durnostojki wymieniam, albo poszewki na poduszki szyję. Tak więc też się nie nudzę. U mnie jest ten problem, że ja mam sporo w chacie do wykończenia, ale wiecznie kasy nie ma. Zimą mnie wkurzają te braki i obiecuję sobie, że zacisnę pasa i zacznę wykańczać, a potem przychodzi wiosna....I każdy grosz idzie w ogród. To nic, że wciąż w domu nie mam drzwi, wanny, listew przypodłogowych...To nic


Wiem o czym mowa, my z mamą remontowałyśmy dom rodzinny mamy, pokoik po pokoiku. Licząc dokładnie każdy grosz, co by na wszystko starczyło i jak najszybciej dało się wejść do łazienki, której przed remontem nie było.
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 22:25, 12 lip 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12202
Do góry
Kasiek pokażę Ci jeszcze przekrój ewolucji klonika i ostatnie zdjęcie z tego tygodnia. Jestem bardzo zadowolona z tego co już jest Taka bordowa szopka jest



Blaski i cienie nowego życia 22:25, 12 lip 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry

Kilka ujęć z mojego najwięcej uczęszczanego przejścia, czekam aż tą ścieżkę zarośnie karmnik ościsty Jeszcze stipa od Gosi kwitnie, pięknie wygląda trawka od Krysi z Hirutkowego Raju.



Nadchodzi wiosna - czas na ogród 22:24, 12 lip 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Do góry
Dominika11 napisał(a)
widzę, że szał zakupowy
nozyce długie fajne


Dokładnie a jeszcze dziś przytargałam cały bagażnik

Rododendronowy ogród II. 22:23, 12 lip 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
anna_t napisał(a)
czyli jesień to termin najlepszy, ok.
a powiedz mi bo Kasya mnie trochę liliowcami zaraża, masz jakies białe które powtarzają kwitnienie?
nie pamietasz jaką odmianę mi dałaś w grudniu moze?


Nie jesień tylko wrzesień bo poźniejsze terminy juz duzo gorsze albo bardzo wczesna wiosna , jak tylko ziemia rozmarznie. Nie pamiętam jakie liliowce Ci dałam ale mogę jeszcze dac jesli chcesz. Do mojej siostry bys miała blizej ona tez ma do wydania jakies.Białych liliowców własciwie nie było zawsze te które nazywali białymi miały żółty odcień . Tak wyglądaja te które sa nazywane białymi





Co do powtarzania kwitnienia to tez nie potrafię nic powiedziec bo mimo że mam jakies 45-46 gatunków żaden kwitnienia nie powtarza.
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 22:23, 12 lip 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20288
Do góry
JoannaDe napisał(a)
Skoro jest wątek o hortensjach to i ja wrzucam kilka moich krzaczków



Jak nazywa się ta hortensja? Mam bardzo podobną, tylko moja kwitnie na różowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies