Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Warmińskie dylematy 22:33, 17 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Do góry
Jolu, u mojej mamy Le Vesterival nadal obficie kwitnie, ma piękny, gęsty krzew, wygląda bardzo ładnie, ale ja ostatnio oszalałam na punkcie mojej Magical Candle i po prostu na głowie staję, żeby zdobyć w okolicy ładne krzaczki, bo jedna sztuka to zdecydowanie za mało no ale co poradzić, w momencie zakupu nie miała kwiatów i kierowałam się opisem z internetu, a po zakwitnięciu padam z zachwytu nad pięknem tej horti każdego dnia

Aniu, ja też podlewałam już po ciemku, ale jak sama napisałaś, jak się wsadza, to trzeba podlać, a wsadzania dzisiaj było co niemiara, w ramach zastępstwa za Magical Candle, której na razie nie mogę dostać, wsadziłam 3 Limki , jak dorwę MC to się je zamieni poza tym w ruch poszły żurawki, tawuły, hosty, azalie, bukszpany w ilości sztuk 15, jeżówki , lawenda, trawki oraz masa drobnicy, która stała w doniczkach i czekała na lepsze czasy, czyli pogodę, wolny czas i kogoś do pomocy

Brakuje mi jeszcze roślin, ale nie wiem, czy w tym roku zdążę logistycznie i czy wymyślę, co bym na 100% chciała, poza tym bieda w szkółkach, co prawda moi rodzice chcą się wybrać do Pęchcina do Państwa Szmitów, ale pogoda na weekend zapowiada się nieciekawa, więc pewnie nie będzie im się chciało jechać, a z chęcią zabrałabym się po małe co nieco
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 20:10, 17 wrz 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 538
Do góry
Karolinko. Ja bym dala więcej traw, czy innych roślin o pokroju traw, lub wydłużonych, sterczących liściach. Byłyby kontrastem dla kulek tawułowych i bukszpanowych. Te rośliny za tawułami to poziomki? One mają być wypełnieniem? Bo jeśli mają mieć pokrój kulisty jak tawuły to moim zdaniem za dużo tego. Domyślam się że winorośl zrobi trzecie piętro. Na czym ją puścisz? Generalnie ładnie ci to wyszło. Myślę, że jak bukszpany urosną w duże kule, to będzie śliczna rabatka.
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 12:10, 17 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Uff, przerwa w pracy Zajrzałam na tę moją rabatkę - jak wykopię bukszpany z obwódki (gdzie je posadzę??) zrobi się więcej miejsca. Na ich miejsce przesadzę tawuły, może wszystkie się zmieszczą, najwyżej 2-3 zostaną. I może zmieszczą mi się jeszcze w środek ze 3 bukszpanowe kiedyś-kule - jedną mam przy domu w donicy, a dwie w warzywniku czekają na swoje miejsce??
Nie mogę się doczekać 17tej, będę działać!
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 09:39, 17 wrz 2012


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Do góry
super z trawami,lubię tawuły mam z nich obrzeże w ogródku różanym.A nie za ciasno tam będzie ?.Nie lepiej obwódkę z tawuł bukszpany i trawy w środku a te z obwódki gdzie indziej?
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 19:36, 16 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Popracowałam trochę. Posadziłam stareńkiego bukszpana (wykopałam przy nowej działce) i jeśli się przyjmie poprowadzę go jako bonsai. Wsadziłam nowe hortensje Limelight na miejscu nie-limki i Pinky Winky za domem, między bukszpanami. Żeby zrobić dla Pinky miejsce, wykopałam funkie i dałam je Teściowej (przyjechali dzisiaj na kawę).
Wzięłam na tapetę rabatę po prawej stronie wejścia do domu - miałam tam tawuły i winorośle. Na czarnej włókninie... włókninę wyrzuciłam i nagle zrobiło się sporo miejsca na nowe rośliny
Dosadziłam jedną winorośl, tawuły poprzesadzałam tak żeby tworzyły żółtą wstęgę za bukszpanową obwódką. Dalej wsadziłam 2 duże bukszpany (musiałam je jakoś zagospodarować - w donicy zimy by nie przetrwały). Większy podsadziłam rudymi trawami. Jutro zrobię zdjęcia i będę myśleć czym resztę podsadzić, żeby było ładnie
Z nowej działki przywiozłam sobie wczoraj koszyk jabłek, obrałam dzisiaj z Gabi aronię, będę robić jabłkowo-aroniowy sok. Tylko słoiczki muszę kupić (znowu), bo już nawet te od Teściowej mi się skończyły Nadprodukcja w tym sezonie

Miłego wieczoru!
zielonastrefa 12:25, 16 wrz 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Do góry
monitka napisał(a)
Mileno masz rękę do rozmnażania Poddałaś mi pomysł na róże, chyba spróbuję wiosną. Ja też eksperymentuję w tym temacie i np w tym roku udało mi się rozmnożyć lawendę (nawet zakwitła!) , tawuły japońskie i horesję annabell. Za to w starciu z bukszpanem poległam..

Fajne dzisiejsze zmiany na rabatach

Monitka próbuj z bukszpanem, bo to łatwe. Wsadź do wilgotnej ziemi niezdrewniałe pędy i pilnuj wilgoci. Trzymaj w cieniu, a bedzie dobrze
zielonastrefa 23:00, 15 wrz 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do góry
Mileno masz rękę do rozmnażania Poddałaś mi pomysł na róże, chyba spróbuję wiosną. Ja też eksperymentuję w tym temacie i np w tym roku udało mi się rozmnożyć lawendę (nawet zakwitła!) , tawuły japońskie i horesję annabell. Za to w starciu z bukszpanem poległam..

Fajne dzisiejsze zmiany na rabatach
Puste pole z wysepką kwiatową 21:52, 14 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Dla tawuły dobre miejsce...Ale te kostrzewy...Nie za niebiesko tu będzie? Może lepsze będą carexy?
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 14:07, 14 wrz 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
irena_milek napisał(a)


Bogusiu, jak miło cię widzieć gąszcz ma urosnąć
Urośnie...i to szybko.Jestem na jeden dzień w domu,jeszcze "rządzę" na zacienionej.


a jak tam u ciebie nowe rosliny, te które ukorzeniałas i wysiewałaś?
Większych niespodzianek nie ma.Wysiane wiosną byliny wyglądają dobrze,niektóre już zakwitły ,reszta zbiera siły na następny rok.Ukorzenione jagody kamczackie ,hortensje,azalie ,tawuły,wajgele o pstrych listach już mają swoje stałe miejsca.Hortensje przyginałam wiosną i już miały piękne korzonki.Z Limki będę robić dwa szpalerki,żeby zasłonić co nieco,po 8 w jednym rzędzie.Nie mam co narzekać,bo ja lubię rośliny "od początku" -to taka moja zachcianka.Bawię się tym.
Puste pole z wysepką kwiatową 22:12, 13 wrz 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Też bym te tawuły widziała. Jak wylezą, to przytniesz!
A berberysy to dopiero można ciąć!!!
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 09:42, 13 wrz 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Joaska napisał(a)


Monitko nie mam bardziej aktualnej fotki. Zobacz na drugim planie zdjęcia, w tyle - bordowe wiśnie, a dołem własnie tawuły goldmound a przed nimi lawenda... Żółty z lawendą - rzecz gustu, mnie się akurat to zestawienie podoba, dodam, że podpatrzone przy jednym z Mcdonaldów. Ale akurat na tej rabacie z umbra nie wyglądało ładnie takie wyraziste połączenie kolorów.



pięknie to wygląda
a co to za drzewo na pierwszym planie?

Jeśli dobrze pamiętam to jest klon crimson sentry.


Asia, dzięki za szybką reakcję i doskonałą pamięć

Kasik pozdrawiam
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 19:34, 12 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Do góry
kasik778 napisał(a)

Monitko nie mam bardziej aktualnej fotki. Zobacz na drugim planie zdjęcia, w tyle - bordowe wiśnie, a dołem własnie tawuły goldmound a przed nimi lawenda... Żółty z lawendą - rzecz gustu, mnie się akurat to zestawienie podoba, dodam, że podpatrzone przy jednym z Mcdonaldów. Ale akurat na tej rabacie z umbra nie wyglądało ładnie takie wyraziste połączenie kolorów.



pięknie to wygląda
a co to za drzewo na pierwszym planie?

Jeśli dobrze pamiętam to jest klon crimson sentry.
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 14:34, 12 wrz 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Do góry
Wieloszka napisał(a)
Monitko nie mam bardziej aktualnej fotki. Zobacz na drugim planie zdjęcia, w tyle - bordowe wiśnie, a dołem własnie tawuły goldmound a przed nimi lawenda... Żółty z lawendą - rzecz gustu, mnie się akurat to zestawienie podoba, dodam, że podpatrzone przy jednym z Mcdonaldów. Ale akurat na tej rabacie z umbra nie wyglądało ładnie takie wyraziste połączenie kolorów.



pięknie to wygląda
a co to za drzewo na pierwszym planie?
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 12:33, 12 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Wieloszka napisał(a)
Irenko, zakupy cebulowe fantastyczne!!!
A o tawuły się nie martw - przeżyją zimę na pewno - są bardzo wytrzymałe i naprawdę bezproblemowe! A ten limonkowy kolor - fantastyczny


fajne są, a jeszcze mam zamówione czysto białe klasyczne i takie ciemne wino, z nich zrobię zawijaski; sadzenie chyba w sobotę, chociaż nie wiem czy do rodziców nie pojadę, z tatą źle, jest w szpitalu;

Aguś, twoje są piękne, dlatego jak tak się napatrzyłam u ciebie to i ja kupiłam, ten kolor...bajka
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 12:25, 12 wrz 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Irenko, zakupy cebulowe fantastyczne!!!
A o tawuły się nie martw - przeżyją zimę na pewno - są bardzo wytrzymałe i naprawdę bezproblemowe! A ten limonkowy kolor - fantastyczny
Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I 12:11, 12 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Urszulla napisał(a)
Fajne nowe odwiedzinki. Ja też czasem do Ciebie kukam. Widziałam zakupy u Finki i szaleństwa u Danusi. Osobiście może poznam Cię na jakimś spotkaniu, szkoda że nie byłaś u Kapiasów.
Fajne Twoje trawki, bukszpany super kuleczki, ja też mam takie małe tawułki-ciekawe jak urosną za rok? Pozdr.


fajnie, ze zaglądasz Ula, a was chociaż zobaczyłam w ogrodzie Kapiasów wiesz, czasami plany legną w gruzach, ale jeszcze wiele spotkań przed nami
no to właściwie są tawuły, Agnieszka pisała aby nie mylić nazw; to co, obie za rok porównamy swoje sadziłam we wrześniu, czy przeżyją? ot zagwozdka na zimę..

pozdrawiam Ula
Początki 15:42, 11 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
I jestem i też pytam poczytawszy, co zostaje, co dosadzasz, co wywalasz gdzie indziej? pomysł z dereniem fajny, ale trzeba go ciąć, aby był ładny; może tawuły dorzucisz Golden Carpet, będą łądnie odbijać na tle ciemnej zieleni i rosną w kulki
pozdrawiam
Ogródkowy chaos u monitki 09:34, 10 wrz 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do góry
ewalm napisał(a)
Moniko, rojniki super, ale ja chciałam jeszcze do tej rabaty przy podjeździe coś dodać, do tej wersji tawuły+bukszpany, rozchodniki i trawy.
Fajnie by tam wyglądała w tej szerszej części przy podjeździe, w rogu od strony bramy grupa z trzech duzych kul, ale naprawdę dużych, większych niż tawuły dookoła, własnie takich "wrzuconych" w tawuły, może by je trzeba samemu przez pare lat podchodować do odpowiedniej wielkości, takie duże ciężko kupić, no i kosztują. Wisnia tak jak planujesz, a akcent z rozchodników i np. rozplenicy na tym wąskim rogu, najdalszym od podjazdu. I wszystko, tak jak Magnolia napisała, takie "przypadkowe", nie w rządkach


Ewcia bardzo się cieszę że do mnie zajrzałaś. Twoje uwagi jak zawsze cenne
O coś takiego ci chodziło? tak mniej więcej...bo ja antytalencie rysunkowe jestem...



Wracając jeszcze do tej rabaty co jest za tą planowaną, pod oknem. Tak mnie w weekend olśniło jakbym pod kulą która jest dała przyklejone kulki bukszpanowe potem do świerków bodziszka jako najniższe piętro a w dziurę pomiędzy rozchodnikiem a świerkiem rozplenicę żeby to jakoś powiązać ze sobę to będzie dobrze czy nie bardzo?
Tam gdzie ELFy zimują 23:06, 08 wrz 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 237
Do góry
u mnie praca stanęła w miejscu - choroba córki - wykopki a dzisiaj chrzciny niestety odłożyły na dalszy plan wszystkie prace ogrodowe - ale nie żeby nic .... coś tam trochę pogrzebalam w ziemi, bo inaczej bym chyba umarła. Zerwałam darń jak padał deszcz - to dużo prostsze jak ziemia jest mokra




i posadziłam roślinki ale niestety nie mam jeszcze zdjęć

W czwartek wieczorem przyjechało ogrodzenie

Zrobiłam też kilka wizualizacji i jedną z nich już nawet zrealizowałam ;-0



posadziłam trzmieliny i jako te małe kulki irgę płożącą, którą będę chciał mocno ciąć na taki nizutki żywopłocik



za thujami posadziałam żywopłot z tawuły wierzbolistnej żeby robila za parawan - narazie (rosła u mnie na ogrógku ale tak brzydko bo w jednej kupce i nieciekawym miejscu)
Wykopując tawułę znalazlam ładnego bordowego berberysa - źle mu tam chyba było w gąszczu
te małe zielone kulki to cyprysiki groszkowe a przed nimi trawy międziy innymi kostrzewa sina
Mama uchodowała mi również złotokap ale jest narazie bardzo malutki i zastanawiam się czy go sadzić



a na murek już wszystko kupiłam tylko czasu brak
Ogródkowy chaos u monitki 02:46, 08 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Do góry
Moniko, rojniki super, ale ja chciałam jeszcze do tej rabaty przy podjeździe coś dodać, do tej wersji tawuły+bukszpany, rozchodniki i trawy.
Fajnie by tam wyglądała w tej szerszej części przy podjeździe, w rogu od strony bramy grupa z trzech duzych kul, ale naprawdę dużych, większych niż tawuły dookoła, własnie takich "wrzuconych" w tawuły, może by je trzeba samemu przez pare lat podchodować do odpowiedniej wielkości, takie duże ciężko kupić, no i kosztują. Wisnia tak jak planujesz, a akcent z rozchodników i np. rozplenicy na tym wąskim rogu, najdalszym od podjazdu. I wszystko, tak jak Magnolia napisała, takie "przypadkowe", nie w rządkach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies