Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Ogród Sylwii od początku :) 23:03, 19 cze 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Do góry
baraga1904 napisał(a)

To fajnie W dobrej kolejnosci kupiłam, bo ja też początkująca

I ciachałam wczoraj bukszpany boschem, a dziś tawuły - fajna zabawka


...no ja niestety w odwrotnej kolejności...teraz muszę nadrobic...


jeśli jest dużo roślin wymagających strzyżenia nożyce się sprawdzą na 100% .... Nie próbowałam jeszcze z ostrzeniem nożyków w boschu ..... Może ktoś już to robił ???
Ogród Sylwii od początku :) 23:01, 19 cze 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Do góry
butterfly napisał(a)
To fajnie W dobrej kolejnosci kupiłam, bo ja też początkująca

I ciachałam wczoraj bukszpany boschem, a dziś tawuły - fajna zabawka


...no ja niestety w odwrotnej kolejności...teraz muszę nadrobic...
Ogród Sylwii od początku :) 22:54, 19 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Do góry
To fajnie W dobrej kolejnosci kupiłam, bo ja też początkująca

I ciachałam wczoraj bukszpany boschem, a dziś tawuły - fajna zabawka
Marzenia i plany vs. rzeczywistość 22:12, 19 cze 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Do góry
Małgosia, ty chyba dziś za długo na słońcu siedziałaś..... albo zobaczyłaś to oczami wyobraźni.... bo ja tylko tak patrzę na ten mój ogród....

I jak opowiadam znajomym - tu rosną róże w gąszczu ostróżek, tu będzie wachlarz żurawek, tam poduchy z tawuły, w rogu gaik brzozowy podsadzony funkiami, za ławeczką będzie pachniał jaśmin i róże na pergoli....patrzą na mnie dziwnym wzrokiem....

Dziękuję za odwiedzinki i zapraszam częściej. Cały czas czekam na cześć roślin więc sadzenie w tym roku nie zakończone
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami :) 22:06, 19 cze 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Ja miałąm ciąć regularnie..... wiosną mus przycinać..a teraz mi się zrobiło żal kwiatków.... białej tawuły nigdy nie widziałam
Dwa światy 16:03, 19 cze 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Piękna ta NN, jest idealna, takie róże uwielbiam
a ja też tnę swoje tawuły po kwitnieniu, 2 razy w sezonie, a i tak bujają wielkie; o nie nigdy się nie musze martwić
Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 12:14, 19 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Do góry
Rabata z samego rana - wczoraj udało mi się obsadzić całą do ekranu cisowego, zostało to co za ekranem, zbrakło trochę kory no i nie ma kamyka jeszcze na brzegach, więc dzieło nieskańczone

Tawuły przycięte, miskanty rosną (jednego wymieniłam, bo umarł)...



w tle dereń bialy "spaethii", którego będę prowadzić w formie drzewka, hortensja Unique i cisowy ekran



tu widać, że zbrakło kory Pod piwonią celowo nie sypałam, bo kupiłam...z grzybem Póki co dziś podleję ja doglebowo i dolistnie topsinem i zobaczymy co dalej, wściekla jestem, że mi taką sprzedali i mam nauczkę, żeby każdej roślinie sprawdzać korzenie!



I rzut z góry - dereń i ekran podsadzone różnymi hostami (Nika, ta piękna od Ciebie w prawym górnym rogu - na honorowym miejscu!), potem Miskant Variegatus, kolejne hosty, hortensja unique, piwonia biała Festiva Maxima, wszystko podsadzone hostami (nie wszystkie odmiany opisane niestety)

Lecę w kulki... 09:43, 19 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Do góry
Ale te tawuły sie rozrosły, pod samo obrzeże. Zajrzałam do wcześniejszych zdjęć, jak były małymi kępkami Będziesz je cięła potem, jak przekwitną?
Lecę w kulki... 09:19, 19 cze 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Do góry
Aniu, jak Ty to robisz, że pospolite tawuły na Twoich fotkach wyglądają jak najbardziej rarytasowe, ogrodowe rarytasy. I w ogóle wszystko masz przepiękne, poczynając od tawuł a kończąc na awatarku. Pozdrawiam.
Lecę w kulki... 09:16, 19 cze 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Do góry
sylllwia napisał(a)
Piękna sesja tawułkowa. Urocze są te tawuły i z wiosny jak wypuszczają młodziutkie listki i latem jak kwitną i jesienią jak się przebarwiają[/quote



i jeszcze jak są przycięte w kulki
Lecę w kulki... 09:09, 19 cze 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Do góry
Piękna sesja tawułkowa. Urocze są te tawuły i z wiosny jak wypuszczają młodziutkie listki i latem jak kwitną i jesienią jak się przebarwiają
Kocham i nienawidzę ;) 17:51, 18 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
Do góry
Witam serdecznie!
Zanim trafiłam na forum myślałam sobie "ale to projektowanie ogrodów jest proste", kupujesz krzaka sadzisz go i gotowe. a guzik prawda!
Po obejrzeniu Waszych ogrodów spaliłam się ze wstydu... U Was tak pięknie, kolorowo a u mnie misz-masz, byle co, byle gdzie...Czarna rozpacz

uwielbiam rośliny, mój dom stoi koło lasu więc dużą część roboty odwaliła za mnie natura ale i dla mnie coś się znajdzie. Wyszukuję rośliny, sadzę i kombinuję. Dlatego kocham mój ogród i jednocześnie nienawidzę go bo nie wiem co z czym i gdzie sadzić...

moja działka jest długa i wąska, 12 m szerokości, z tyłu domu ok. 50 m długości, strona południowa. Marzy mi się taki leśny ogród, paprocie, parzydła, funkie, tawuły...

najgorzej mam z rabatą od srtrony sąsiada bo widok szpecą stare rozwalone szopy. zasadziłam tam wszystko co wpadło mi w oko Jest i pigwowiec, juka, azalie, piwonia, perukowiec, oczar, ketmie syryjskie itd, itd. Ale jakieś niskie to i dalej widzę to sąsiedzkie pobojowisko
od strony lasu mam bez, tawuły, funkie, konwalie, ognik takie pierdołki same.Z tyłu posadziłam na połowie ogrodu miłorząb, metasekwoję, tulipanowca, jodłę koreańską, świerk. Taki niby lasek.

jeśli znajdzie się życzliwa dusza co podpowie w jakim kierunku z tym ogrodem iść będę wdzięczna do grobowej deski



Początki w Kruklandii 12:25, 18 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
beta napisał(a)

Trawki mnie nie pilą jeszcze i popatrzę najpierw co jest w sklepach...może od razu kupię tawuły koło furtki


Tam gdzie były żurawki.... dalej brak pomysłu


Justa a pokaż jak ta rabata teraz wygląda


Moja zmora


Początki w Kruklandii 12:14, 18 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
Juzia_G napisał(a)
Trawki mnie nie pilą jeszcze i popatrzę najpierw co jest w sklepach...może od razu kupię tawuły koło furtki


Tam gdzie były żurawki.... dalej brak pomysłu


Justa a pokaż jak ta rabata teraz wygląda
Początki w Kruklandii 11:48, 18 cze 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Trawki mnie nie pilą jeszcze i popatrzę najpierw co jest w sklepach...może od razu kupię tawuły koło furtki


Tam gdzie były żurawki.... dalej brak pomysłu
Sosnowo 08:13, 18 cze 2012


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Do góry
Ewo, Zbysiu, Aniu asc, AniuDS, Aniu an_tre, Sebuś - dziękuję za odwiedziny

Miło mnie zaskoczył kwiatami (aż 3!) dereń kasua



złocą się berberysy Tiny Gold

tawuły tez pięknie kwitną'

Ogród Magdalenka 21:39, 17 cze 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
ircia napisał(a)
Witaj Madziu
Podziwiam Twoje kulki bukszpanowe i dziękuję za instruktaż. Jeszcze poczekam aż Marzenka pokaże nowe szablony i moze moje kulki też będą takie zgrabniutkie
Tarasik bardzo przytulny Aż się chce tam przysiąść

Irenko nie cięłam z szablonem, nie mogę się do tego zebrać ale w następny weekend Danusia pokaźe nam kulkowanie

Magda przepięknie !!!!
bardzo dobry pomysł z tym bukszpanem na nóżce, skoro po przejściach niech się trochę doświetli a potem znów do donicy
A co do donic to do cienia najlepsze horetnsje, begonie i niecieprki, funkie, tawułki (nie tawuły), paprocie.
Mam posadozne w cieniu pluskwicie i zawilce japońskie. Wygooglaj sobie
Ogród A&M 20:58, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Możesz posadzić żurawki key lime pie - dobrze znoszą nasłonecznienie, albo tawuły japońskie i ciąć w kulki - no albo te berberysy
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami :) 17:10, 17 cze 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Do góry
Tawuły masz śliczne
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami :) 17:05, 17 cze 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Do góry
ircia napisał(a)
Przyszłam podejrzeć jak kwitną Twoje nowe róże, a u Ciebie już tak ślicznie!
Tawuły, pęcherznice... Super! Czy pęcherznice nie są kłopotliwe?
Pozdrawiam Andziulko


Irciu podglądaj, podglądaj
Róże cieszą oczy Treaz swój czas mają tawuły i pęcherznice. Są to niezawodne krzewy. Polecam.
Pęcherznice są nawet u mnie w domu

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies