jeśli jest dużo roślin wymagających strzyżenia nożyce się sprawdzą na 100% .... Nie próbowałam jeszcze z ostrzeniem nożyków w boschu ..... Może ktoś już to robił ???
Małgosia, ty chyba dziś za długo na słońcu siedziałaś..... albo zobaczyłaś to oczami wyobraźni.... bo ja tylko tak patrzę na ten mój ogród....
I jak opowiadam znajomym - tu rosną róże w gąszczu ostróżek, tu będzie wachlarz żurawek, tam poduchy z tawuły, w rogu gaik brzozowy podsadzony funkiami, za ławeczką będzie pachniał jaśmin i róże na pergoli....patrzą na mnie dziwnym wzrokiem....
Dziękuję za odwiedzinki i zapraszam częściej. Cały czas czekam na cześć roślin więc sadzenie w tym roku nie zakończone
Piękna ta NN, jest idealna, takie róże uwielbiam
a ja też tnę swoje tawuły po kwitnieniu, 2 razy w sezonie, a i tak bujają wielkie; o nie nigdy się nie musze martwić
Rabata z samego rana - wczoraj udało mi się obsadzić całą do ekranu cisowego, zostało to co za ekranem, zbrakło trochę kory no i nie ma kamyka jeszcze na brzegach, więc dzieło nieskańczone
Tawuły przycięte, miskanty rosną (jednego wymieniłam, bo umarł)...
w tle dereń bialy "spaethii", którego będę prowadzić w formie drzewka, hortensja Unique i cisowy ekran
tu widać, że zbrakło kory Pod piwonią celowo nie sypałam, bo kupiłam...z grzybem Póki co dziś podleję ja doglebowo i dolistnie topsinem i zobaczymy co dalej, wściekla jestem, że mi taką sprzedali i mam nauczkę, żeby każdej roślinie sprawdzać korzenie!
I rzut z góry - dereń i ekran podsadzone różnymi hostami (Nika, ta piękna od Ciebie w prawym górnym rogu - na honorowym miejscu!), potem Miskant Variegatus, kolejne hosty, hortensja unique, piwonia biała Festiva Maxima, wszystko podsadzone hostami (nie wszystkie odmiany opisane niestety)
Aniu, jak Ty to robisz, że pospolite tawuły na Twoich fotkach wyglądają jak najbardziej rarytasowe, ogrodowe rarytasy. I w ogóle wszystko masz przepiękne, poczynając od tawuł a kończąc na awatarku. Pozdrawiam.
Witam serdecznie!
Zanim trafiłam na forum myślałam sobie "ale to projektowanie ogrodów jest proste", kupujesz krzaka sadzisz go i gotowe. a guzik prawda!
Po obejrzeniu Waszych ogrodów spaliłam się ze wstydu... U Was tak pięknie, kolorowo a u mnie misz-masz, byle co, byle gdzie...Czarna rozpacz
uwielbiam rośliny, mój dom stoi koło lasu więc dużą część roboty odwaliła za mnie natura ale i dla mnie coś się znajdzie. Wyszukuję rośliny, sadzę i kombinuję. Dlatego kocham mój ogród i jednocześnie nienawidzę go bo nie wiem co z czym i gdzie sadzić...
moja działka jest długa i wąska, 12 m szerokości, z tyłu domu ok. 50 m długości, strona południowa. Marzy mi się taki leśny ogród, paprocie, parzydła, funkie, tawuły...
najgorzej mam z rabatą od srtrony sąsiada bo widok szpecą stare rozwalone szopy. zasadziłam tam wszystko co wpadło mi w oko Jest i pigwowiec, juka, azalie, piwonia, perukowiec, oczar, ketmie syryjskie itd, itd. Ale jakieś niskie to i dalej widzę to sąsiedzkie pobojowisko
od strony lasu mam bez, tawuły, funkie, konwalie, ognik takie pierdołki same.Z tyłu posadziłam na połowie ogrodu miłorząb, metasekwoję, tulipanowca, jodłę koreańską, świerk. Taki niby lasek.
jeśli znajdzie się życzliwa dusza co podpowie w jakim kierunku z tym ogrodem iść będę wdzięczna do grobowej deski
Witaj Madziu
Podziwiam Twoje kulki bukszpanowe i dziękuję za instruktaż. Jeszcze poczekam aż Marzenka pokaże nowe szablony i moze moje kulki też będą takie zgrabniutkie
Tarasik bardzo przytulny Aż się chce tam przysiąść
Irenko nie cięłam z szablonem, nie mogę się do tego zebrać ale w następny weekend Danusia pokaźe nam kulkowanie
Magda przepięknie !!!!
bardzo dobry pomysł z tym bukszpanem na nóżce, skoro po przejściach niech się trochę doświetli a potem znów do donicy
A co do donic to do cienia najlepsze horetnsje, begonie i niecieprki, funkie, tawułki (nie tawuły), paprocie.
Mam posadozne w cieniu pluskwicie i zawilce japońskie. Wygooglaj sobie
Przyszłam podejrzeć jak kwitną Twoje nowe róże, a u Ciebie już tak ślicznie!
Tawuły, pęcherznice... Super! Czy pęcherznice nie są kłopotliwe?
Pozdrawiam Andziulko
Irciu podglądaj, podglądaj
Róże cieszą oczy Treaz swój czas mają tawuły i pęcherznice. Są to niezawodne krzewy. Polecam.
Pęcherznice są nawet u mnie w domu