Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

Ana 20:28, 16 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Monia, chodziło mi tylko o ten narożnik, tło rabaty, nie po całym ogrodzeniu

Zrobiłabym piętra schodzące:

Serby/choiny
Miskanty Morning Light lub variegatus (rozjaśnią)
Hortensje Limelight i Vanilla fraise
Miłorząb Mariken (on rośnie spory!) lub klon globosum centralnie
Rh (z tych mniejszych, do 1 m)
wrzozsy/wrzośce, niskie trawki (carexy)
bukszpanowa obwódka

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
monitka 20:52, 16 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Jak narożnik to ok chociaż te serby i choiny co widziałam u nas małe są tak 70 cm to tło z tego marne ...no i cenowo też sporo

Reszta mi się podoba centralnie bardziej globosum mi pasuje bo marikeny tylko na krótkich nóżkach widziałam. Wrzosy raczej odpadają bo wymarzaja u mnie...

No dobra tylko jak to teraz rozplanować...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:34, 16 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918


na jakim odcinku dać obwódkę? po całości? czy od rododendronów (trzy kulki po prawej stronie)zakończając ją przy ostaniej hortensji a na końcu dwie kulki z bukszpanu. Czy to już za dużo? A tam gdzie znak zapytania dałabym drzewko kolejne... no i gdzie te carexy dać? mam hosty białoobrzeżone może by się nadały zamiast carexów?
mieszam?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nika 13:03, 17 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Monitka, widzę, że u Ciebie prawdziwa burza mózgów
Chciałabym Ci coś doradzić... ale chyba nie potrafię Kiepsko wychodzi mi rysowanie na zdjęciach... na żywo jakoś lepiej mi idzie
Na pewno zgadzam się z Aną, że tło na rabacie trzeba by było ujednolicić, bo na Twoim pierwszym projekcie zbyt dużo się działo... Jestem też za tym, by zmniejszyć ilość gatunków a zwiększyć ich ilość. Co do obwódki, to chyba nie dawałabym jej po całości... A z czego miałaby być ta obwódka?
A po ile te serby i choiny widziałaś?
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
KasiaWB 19:12, 17 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Cześć Monitka ,
jestem dzisiaj u Ciebie po raz pierwszy i wszystko przeczytałam Masz fajny teren na ogród i będzie pięknie będę podglądać Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monitka 21:20, 17 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Nika no czacha mi już paruje od tej burzy obwódka oczywiście z bukszpana tak myślę...
Ja wogóle mam problem z wyobrażeniem sobie rabat w docelowym kształcie dlatego tak ciężko mi to rysowanie idzie i do tego jeszcze apetyt na różne rośliny. No i wychodzi mi miszmasz

Serby widziałam w dwóch źródłach. W Smętowicach były po jakieś 70 zł tak na oko metrowe może ciut większe a w RO 70 cm po 34 zł choiny widziałam po 34 albo 36 zł wysokość 70 cm. Tylko one wolno rosną to na efekt delikatnej koronkowej ścianki musiałabyn trochę poczekać...

Kasiu witaj w moich skromnych ogrodowych progach zapraszam częściej

No i proszę Was kochani o pomoc w dobraniu roślin. Na moim wątku projektowym http://www.ogrodowisko.pl/watek/1792-rabaty-do-wymiany?page=3 Gosia wkleiła fajne propozycje więc jak możecie to zagladajcie, może coś doradzicie
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:39, 19 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Dzisiaj u nas była słoneczna sobota ale jakaś taka leniwa... Nie mogłam się zebrać żeby coś porobić...
No to sobie siadłam, poogladałam i podumałam, podziałałam z wężem i wymyśliłam że wezmę się za rabatę przy tarasie. Tam muszę wysadzić większoć bylin, znajdujących się na rabacie pod płotem, którą chcę robic w następnej kolejności.

Tak to mniej więcej ma wyglądać a chciałabym tam posadzić róże i byliny





trochę mojej zieleninki
Annabelka



piwonia



i rabata różnorodności przy wejściu
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
popcorn 21:42, 19 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piekne hosty
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaWB 22:25, 19 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Podoba mi się ten kształt rabaty przy wejściu też planuję coś podobnego przycinasz tawułę? hosty baardzo ładne
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monitka 22:36, 19 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Ta rabata taka problematyczna trochę bo okazało się, że spada na nią śnieg z dachu więc praktycznie tylko byliny mogą tam być. No ale dobrze że jest (wywalczyłam ) bo by była betonowa pustynia.
Tawuły tnę dwa razy do roku, wiosną jak puszczają listki, żeby nadać im kulkowy kształt i po kwitnięciu jeszcze raz, one to lubią Hosty też lubię, mam je od mamy i nawet nie wiem co to za odmiana
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies