Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami :) 21:24, 06 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Aniu to przylaszczka a nie fiołek. Ja nie chciałam się z Toba sprzeczac gdzie jest zimniej u Ciebie czy u mnie ale teraz juz wiem. U mnie nawet nie ma co marzyc o kwiatkach barwinka czy chocby o jego paczkach ani o listkach tawuły . Jutro zrobię zdjęcia tych roslin to sama zobaczysz. Co do rh Calsap to pewnie Ci zakwitnie ale jest chory i jak się za niego nie weźmiesz to możesz go stracic. Opryskaj kilka razy z kilkudniowymi przerwami wodą z florowitem do roślin iglastych pomieszanym z florowitem ogólnego stosowania i jesli deszcz nie pada to podlej ale ma padac to może nie będzie trzeba. Podlewając powinnaś dodac do wody najlepiej Previkur Energy albo Brawo 500Sc albo Biosept mozna nimi tez opryskac roślinę.Nie zlekcewaz tego bo to jest konieczne.

Zdrowych i wesołych Świąt w rodzinnym gronie.
Hirutkowy raj:)) 22:53, 04 kwi 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Do góry
andziulka napisał(a)
Krysiu, tawuły są śliczne o kazdej porze roku. Mam klika odmian. Widzę, że listki są już bardzo duże. Masz cieplejszy klimacik


Tak bardzo mi sie podobaja ,jeszcze w tym roku dosadze troche ,mam juz szczepki haha na klombie miejski było duzo wiec ...
Hirutkowy raj:)) 22:39, 04 kwi 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Do góry
Krysiu, tawuły są śliczne o kazdej porze roku. Mam klika odmian. Widzę, że listki są już bardzo duże. Masz cieplejszy klimacik
Wokół tarasu 19:05, 04 kwi 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Do góry

Danusia swoje donice czymś izolowała - starodur czy jakos tak...musze to przemysleć przed przyszłą zimą.

Serbów przed butlą nie planuję, wiem że można to ciąć ale i tak dużo miejsca zajmuje więc wymysliłam sobie ekran z cisa. Jak butle za lat mam nadzieje jak najmniej zabiorą to zostanie mi tam kącik na ziemie, kore i takie tam.
Chodzi mi raczej o zaplanowanie tej rabaty przed butlą by trochę to nieładne miejsce umilić..planowałam tam w środku plamami ilexy i tawuły goldmound i kilka kolumnowych berberysów red pillar.Zastanawiałam sie też nad hortensjami ale to miejsce jest pod sosną, sucho tam jak pieprz i dużo igliwia..to chyba nie najlepszy pomysł.
.
.
Ogrodnik mimo woli 15:47, 04 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
asc napisał(a)
Miałam nie wchodzić na Ogr. ale ta sasanka.....
M porobił nam trochę głupich fotek......to już idzie ku lepszemu


Ja wróciłam do kompa, a misiek do kopania ogródka i grządki


świetne foty ci M. zrobił jak pies koło ciebie, to uśmiechnięty, jak już na grządce bez ciebie, to mina smutna

tawuły dawałam i sie pomyliłam, chodzi o to, że maja te świeże czerwone listeczki, a kwiatki przecież później, oj gapa spragniona kwiatów!!
Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 13:31, 04 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Sonka napisał(a)
Dzięki Ewa , faktycznie masz rację ,w tym skupisku jest właśnie ten cyprysik ,ogromny jałowiec z którego chciałam zrobić bonsai na kamieniu, duży szmaragd i ogromna kulista tuja żółta o średnicy 2 m, rosły tam 3 tawuły, jedna z nich została jesienią wykopana pozostały jeszcze dwie.Widać w oddali tę dużą tuję, mam do was kochani pytanie, czy tę śliwę jeszcze bardziej poprzycinać? poskracać jej gałęzie ?







Co do cięcia śliwy. Czy sama dasz radę fachowo przeprowadzić cięcie śliwy? Ja bym ją już zostawiła, chyba, że jest użyteczna (dalej rodzi owoce), to wtedy trzeba i przycinanie rozłożyć na 2-3 lata. Teraz już za późno.
Stary ogród daje nam tez fantastyczne możliwości.
Ogrodnik mimo woli 12:02, 04 kwi 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Tawuły już mają pierwsze listki


A ja robię przygotowania do podnoszenia grządek pod rh... skład materiałów ogrodowych...... i udało mi się wytargowac w handlu zamiennym duzo ziemi kompostowej do mojej szklarni i warzywniaka .... a i bylinkom bedzie co podrzucić Ja porobię w ogrodzie znajomych, a oni mi oddadzą tę górę ziemi kompostowej Oczywiscie dla nich też część zużyję
Wokół tarasu 10:33, 04 kwi 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Do góry
Glicynia wspina się wysoko wysoko, aż do balkonu na piętrze, a tam słońca sporo. A czy się sprawdzi w tym miejscu też nie wiem bo jeszcze nie kwitła - to takie moje próby. Cały czas pilnuje sie by rosliny na własciwe stanowiska sadzic ale średnio jeszcze to wychodzi.

Chyba pod kratką podsadzę tzrmieliną taką samą co już tam jest i zobaczę jak będzie.

A tu mam drugie miejsce które zmienia się pod wpływem ogrodowiska i planuję je skończyć (zlikwidować w tym miejscu trawnik i zrobić rabatę) w tym roku. W srodku jak to u mnie stoi dość wysoka sosna. Miejsce to znajduje się w przedogródku ( tak mam 'śliczną' butlę tam) i miejsce musi być uporządkowane.

Za obwódką z bukszpanów planowałam posadzić rzędem po 3 tawuły goldmound i 3 ilex Golden Gem, bliżej środka myślałam o berberysach jakiś czerwonych może red pillar i pod sosną bluszcz by się po niej wspinał. co myślicie?
Obwódka z bukszpanu będzie szła dalej w zawijas ale chwilowo nie mogę jej skończyć bo musi być tam przejście.Aaa i jeszcze kosz chłopców zostanie stamtąd oczywiście przeniesiony...
Kawałeczek słonecznego ogródka 23:59, 03 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
pod względem finansowym najtańsza będzie wersja 3, bo tawuły kosztują kilka złotych
Zakupy przez internet 21:41, 30 mar 2012


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Do góry
Jagna napisał(a)
Witajcie

chciałam pokazac Wam moje zakupy na Allegro.
Zakupilam 15 runianek, 5 kalin, 3 tawuły szare i jedną krzewuszkę o bordowych lisciach.
Niestety nie zrobiłm zdjęcia jak bylo zapakowane, ale nie mialo szansy na uszkodzenia, każda roślina zabezpieczona, karton, strech. Widac że rośliny przed pakowaniem były dodatkowo podlane.
A oto moje piekności:


Krzewuszka po 7 zł,
kalina 5 zł
tawuła 6 zł.
A rośliny jak widac naprawde okazałe.

Do tego runianka za wg mnie naprawde fajne pieniądze: 4 zł szt


i korzonki których jest mnostwo:

Tu link do szkółki:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20350470

Teraz widzę i tanio płaciłaś,ja za każdą sadzonkę płaciłam po 18-22 zl Zapłaciłam ponad 500 zl,a sadzic nie ma co.Jestem załamana
Miniaturowy ogródek 12:27, 30 mar 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Do góry
Jak Ewa już wspomniała o mojej sośnie, to zrobię podsumowanie pierwszych uwag po zimie:
- sosna bośniacka wypadła
- żurawki zgubiły wszystkie liście, ale większość coś tam wypuszcza, ze 4 nieźle już wyglądają
- przed rh rosną sobie pieris i kiścień - pieris do wyrzucenia chyba, wszystkie listki brązowe, kiścień wygląda super i puszcza młode listki; takie same warunki, oba niczym nieokryte
- magnolia - największe zaskoczenie - skazałam ją na zagładę właściwie, rośnie przy samym płocie od pola, w najbardziej wietrznym miejscu, niczym nie okryłam, nasypałam troszeczkę kory na korzenie i żyje cała, ma mnóstwo pięknych zdrowych pąków
- trzmieliny i bluszcz bardzo zdechle, myślę, czy obrywać tylko liście, czy obcinać całe gałązki
- bylin wiosennych jeszcze nie widać - były 2 serduszki, kokoryczka, tawułki, nic z ziemi nie wyłazi - ma czas, czy padło?; jeżówki też śpią
- sit spiralny przemarznięty; ścięłam mu brązowe spiralki, zobaczę co dalej
- tojeść trochę zmarzła, ale puszcza już świeże
- bergenie w porządku
- hortensje jeszcze liści nie puszczają, dereń i krzewuszki też nie
- tawuły mają pierwsze maleńkie czerwone listki
- czekam co z modrzewiem, wiązem i bukiem
- na perukowca rozumiem, że mam cierpliwie czekać
- hortensje pnące mają pąki nabrzmiewające, wiśnia umbraculifera też nabrzmiewa
- kulki bukszpanowe podmroziło od strony pola
Początki w Kruklandii 16:44, 29 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
andziulka napisał(a)
Ja bym dała jakieś niskie i średnie tawuły, o różnych kolorach liści i kwiatów


O tym też myślałam, ale muszę więcej o nich poczytać
Początki w Kruklandii 16:20, 29 mar 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Do góry
Ja bym dała jakieś niskie i średnie tawuły, o różnych kolorach liści i kwiatów
Nasz mały, zielony świat. 20:21, 28 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Będę odsyłać. Tak się dogadałam. Ona mi przysłała z drugą turą roślin 13 zł na przesyłkę zwrotną. Ja te swoje pierwsze tawuły w ilości 60 szt. już przesadziłam do większych doniczek, ale powyciągam, niech się martwią oni. Mówiłam kobiecie, że już rozsadziłam, kazała zapakować do woreczka, podlać i w drogę. Tak zrobię. Zamówiłam też u nich runiankę i z tej jestem zadowolona. Dobrze, że ją ciężko z czymś pomylić
Nasz mały, zielony świat. 19:00, 28 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Do góry
Na ogół przy zakupach roślin problemem może być jakosć albo sposób pakowania, ale żeby pomylić gatunki a w przypadku Agnieszki dwa razy wysłać nie to, co zamówiła, to już paranoja.
W moim przypadku jeszcze tragedii nie ma, wsadziłam te biedule, jak się przyjmą, to żywopłocik z pięciornika też będzie dobry, ale jak ktoś zamawia do konkretnej kompozycji, to robi się problem.
Odsyłac ich nie będę, ale jestem ciekawa jak będzie propozycja rekompensaty za taki zamęt...

Ale się dzisiaj narobiłam, jutro mnie z łóżka wózkiem widłowym będa musieli wyciagnąć, pleców nie czuję, ale jestem zadowolona. Stary maliniak wyczyszczony, nowe odmiany dosadzone, te nieszczęsne pięciorniko-tawuły posadzone i jeszcze warzywniak podzieliłam na grządki i wsadziłam w ziemię prawie kilogram dymki Marchew najwyższa pora posiać, ale tak dziś wieje, że nasiona byłyby wszędzie oprócz grządki, może jutro mi się uda?
Ogród coli 15:19, 28 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Do góry
pierwsza propozycja wzorowana na pomyśle Gosi (kaisog1) w wątku Waski.
Gosiu mam nadzieję, że się nie obrazisz.



tył:
thuje Brabant
przed nimi trawy: 5 szt Morning Light lub Variegatus (ta pierwsza chyba za niska)

od lewej:
kulki Tawuły Goldmound
Pęcherznica Diabolo
3 różnej wielkości kule z Danicy
coś kulistego na pniu (musi lubić mokro) ????
dereń Ivory Halo


Bardzo Was proszę o porady
Przedogródek Agniechy973 13:39, 28 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Magnolio, jeszcze Cię pomęczę.
Przyszły te moje mikrusy tawuły. Miały być Dart's Red, a tu patrzę po 3 dniach pod folią kwiatki białe rozwinęły. Dzwonię do pani, że nie te, bo teraz jeszcze nie kwitną i nie na biało. Oczywiście przeprosiła i przysłała następne i pieniądze na odesłanie tych pomyłkowych. Wg mnie te następne to też nie te, bo mają na końcach zaookrąglone listki, a powinny być szpiczaste. Wyglądają np. na listki tawuły nippońskiej. Napisałam, że nie chcę tych tawuł, bo nie mam pewności odmiany i rezygnuję. Jeszcze nie odpisała, ale myślę, że nie będzie problemów, wydawała się w porządku przez telefon, poza tym mam jej towar.
Teraz się zastanawiam czy potrzebnie się uparłam przy tej Dart's Red. Wiesz, że nie chciałam połączenia zółtych liści z różowymi kwiatami. Ta D'sR najdłużej kwitnie z tych zielonych, ale nie wiem czy warto się przy tym upierać. Może masz jakiś swój typ tawuły sprawdzony co do koloru i czasu kwitnienia. Czy wg Ciebie nie ma to znaczenia.
Nasz mały, zielony świat. 11:28, 28 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Do góry
Agnieszko, czekam na przesyłkę od tego sprzedajacego:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=11003316
Akurat teraz nie wystawia tej tawuły, ale jeśli jej szyukasz, to można tego pana zapytać.
Jak przyjdzie paczka, to zrobię zdjęcie i napiszę, co i jak. sadzonki tanie, po 1,60 zł, więc pewnie będą małe, ale tawuły dosć szybko rosną a ja za dużo ich potrzebuję, żeby kupować wyrośnięte, ale znacznie droższe.

Aniu, kurcze nie wiem jak się wziać za to formowanie, dlatego na razie im sie przyglądam, gadam sobie z nimi Stożka się boję, może owalnie, w jajo? Czubek jest zbyt rozwiany, wielopędowy, żebym umiała z tego wierzchołek stożka wyczarować.

Maju, nie mam pojęcia jak to jest z czosnkami ozdobnymi, czy powinny być teraz takie czy większe/mniejsze, pierwszy raz mam je w ogrodzie. Zwykły czosnek w warzywniaku tez już wyszedł i ma szczypiory tak z 5 cm.
Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 09:36, 28 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do góry
Ana ja też myślę że azalie będą ok (one się pięknie przebarwiają jesienią ) i do tego może żurawka citronnelle. Danusia polecała mi do cienia. Albo jak chciałaś kulki to polecam tawuły japońskie listki cytrynowe ma Gouldmound można je ładnie w kulki formować. Tylko musisz poczytać czy one w cieniu dadzą radę.

Też mam problem z wyborem roślin bo wszystkie mi się podobają
Nasz mały, zielony świat. 07:57, 28 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Do góry
Maju, dziękuję za odwiedziny

Justynko, dzięki za namiary na ogród z kurami, oczywiście od razu poleciałam do Mai

Kasiu, zarówno borówkę jak i żurawinę traktuję jak eksperyment i liczę się z tym, że mogą nie dać rady, nie mieszkam na bagnach, wręcz przeciwnie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby im stworzyć odpowiednie warunki i jka im podpasuje, to będę z siebie dumna a jak wypadną, to z mostu rzucać sie nie będę
Co do jagody kamczackiej, to, jakby to powienieć, bezimienne są. tez mnie to zdziwiło, że szkółka nie oznacza odmiany, pytałam o to, dowiedizałam się, że sadzonki pochodzą z 2 krzewów matecznych nieoznaczonych, wzajemnie się zapylajacych. A niech tam, spróbuję, do tej pory wszystko z tej szkółki rosło mi bardzo dobrze a kupuję u nich od ok. 15 lat, chyba swoje pierwsze wysyłkowe zakupy właśnie w tej szkółce robilam, adres znalazłam dawno temu w Działkowcu i mam do nich sentyment.
A to zawartość mojej wczorajszej paczki:


Jest tak wcześnie, że np. hosty, to doniczki z ziemia i tylko kiełki wystają, cymbalarii wcale nie widać, wierzę na słowo, że jest w tych doniczkach.
Jest tu 5 róznych miodunek, 2 tiarelle, rozchodnik okazały z białymi kwiatami, poziomkówka indyjska, ktora ponoć rośnie jak chwast i na to liczę, że zasłoni mi ziemię w ciemnym zakątku, gdzie posadziłam dąbrówkę, ale ona wolno rośnie i do szału doprowadza mnie ciągły korzuch kiełkującego zielska.
Są tu jeszcze 2 sztuki Spartyny grzebieniastej, 4 liliowce, 6 sztuk malin, 3 borówki amerykańskie, 7 żurawin, 2 jagody kamczackie.
Będę dzisiaj sadzić i sadzić.

Jeszcze czekam na paczkę ze sporą iloscią tawuły japońskiej darts red, z której chcę zrobić niski żywopłocik wokół tej mojej rababty przy podjeździe, z której mi korę bezlitośnie wywiewa.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies