Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

majkel0326 10:37, 28 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Basiu,bardzo podobają mi się Twoje zakupy.Większość z nich u mnie też by się przydała A czosnek ale Tobie pięknie wyrósł! Moich jeszcze nie widać.A może zmarzły?Muszę iść podpatrzeć
____________________
Maja - Moje roślinki
AniaDS 10:47, 28 mar 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Basiu, jak będziesz formować te cisy?
Ja na swoich chciałabym uzyskać kształt stożka, ale jak.. jak one takie właśnie rozwiane
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
agniecha973 10:59, 28 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Basiu, gdzie zamawiałaś tawułę Dart's Red?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Basiaw 11:28, 28 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Agnieszko, czekam na przesyłkę od tego sprzedajacego:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=11003316
Akurat teraz nie wystawia tej tawuły, ale jeśli jej szyukasz, to można tego pana zapytać.
Jak przyjdzie paczka, to zrobię zdjęcie i napiszę, co i jak. sadzonki tanie, po 1,60 zł, więc pewnie będą małe, ale tawuły dosć szybko rosną a ja za dużo ich potrzebuję, żeby kupować wyrośnięte, ale znacznie droższe.

Aniu, kurcze nie wiem jak się wziać za to formowanie, dlatego na razie im sie przyglądam, gadam sobie z nimi Stożka się boję, może owalnie, w jajo? Czubek jest zbyt rozwiany, wielopędowy, żebym umiała z tego wierzchołek stożka wyczarować.

Maju, nie mam pojęcia jak to jest z czosnkami ozdobnymi, czy powinny być teraz takie czy większe/mniejsze, pierwszy raz mam je w ogrodzie. Zwykły czosnek w warzywniaku tez już wyszedł i ma szczypiory tak z 5 cm.
____________________
Nasz mały, zielony świat
agniecha973 13:47, 28 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ja już mam te sadzonki i przyszły nie te. Od tego samego pana. Obsługuje jego żona. Chyba im się pomieszały odmiany, bo przysłała mi drugie na wymianę i wg mnie to też nie te.
Sadzonki bardzo malutkie i dość sfatygowane po podróży. Kiepsko pakują.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Basiaw 14:25, 28 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Czy to Tobie wysłali białe?
Ja właśnie dostałam paczkę, rzeczywiscie maleństwa i pakowanie pozostawia sporo do życzenia. Roślinki wyglądają dosć żywotnie, ale dzwoniłam z zapytaniem, czy to w ogóle tawuła, bo do złudzenia przypominają pięciorniki. Pani twierdzi, że na 100% tawuła tej odmiany, zaraz biorę się za sadzenie, za jakiś czas się okaże, co to właściwie jest...
Jednak mało kiedy można pogodzić niską cenę z dobrej jakości produktem, niestety...
____________________
Nasz mały, zielony świat
agniecha973 14:30, 28 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tak, pierwsza zakwitła na biało. A ta druga ma listki zaokrąglone, więc na 99% nie ta, bo powinny być ostro zakończone. Dla mnie to może być nippońska albo jak Ty twierdzisz pięciornik, bo też mi oferowali 2 gatunki pięciornika.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 14:46, 28 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Poglądałam dokładniej sadzonki i wydaje mi się, że masz rację, to będą pięciorniki.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Basiaw 15:48, 28 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ta pani niedawno do mnie dzwoniła, chyba po rozmowie z Tobą.
Jak to możliwe, że ktoś sprzedaje rośliny i nie wie co wysyła? Wieczorem ma zadzwonić i powiedzieć, co to jest.
Nie wiem, co z tym fantem zrobić, wsadziłam te maluchy, bo od jutra zapowiadają fatalną pogodę a one nie moga sobie stać, w tych poszarpanych pojemnikach, takie skotłowane. Część i tak była całkiem sucha.
Na dobrą sprawę w tym miejscu mogę mieć i pięciornikowy żywopłot, ale chodzi o sam fakt, kupowalam tawułę a nie pięciorniki.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Pszczelarnia 15:55, 28 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basiu ale ruszyłaś z werwą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies