Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mój kawałek raju II 11:13, 25 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Do góry
monteverde napisał(a)
"las bagna"nazbierałam do domu działa lak lawenda w szafach


Monteverde, nie pisz o tym tak "głośno"
bagno jest pod ścisłą ochroną gatunkową
Mój mały raj na ziemi :) 11:10, 25 wrz 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Do góry
Ana napisał(a)


!


Anula!!! Wow! ale ta rabata wypiękniała, jest baaardzo elegancka....


dziękuję Ana !
to był manewr ukrycia na zimę bukszpanów z donic (sprzed drzwi) coby nie stracic kolejnych kulek..... słabo zimują , nawet na poddaszu.....
a na wiosnę tam będzie sporo krokusów ! tadam
Warmińskie dylematy 11:09, 25 wrz 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
Do góry
Ewelino, Aniu, nic nie szkodzi, jeszcze nie raz się spotkamy, fajne kobitki jesteście i tyle tematów do obgadania, że ja zawsze bardzo chętnie wypiję z Wami kawkę i posiedzę wśród roślin

Ana, w kwestii wrzosów, to mąż przywiózł mi dosłownie pół godziny temu 15 sztuk takich śliczności więc moje wrzosowisko będzie się rozrastać.






Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 10:46, 25 wrz 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Sto lat!

Ogródek na trzy lata 10:36, 25 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Do góry
popcarol napisał(a)
Ewo też bardzo lubię koperek, nie tępię go nawet z kwiatowych rabatek - niech sobie rośnie i się rozsiewa
Bardzo fajną masz tę małą działeczkę! Ile jeszcze z tych 3 lat w Niemczech? Fajnie, budowa domu przed Wami, mnóstwo ważnych decyzji do podjęcia...
pozdrawiam!


Jeszcze niecały rok, Karolino.
Koperek jest super - i kwitnący, zielono-żółty, i już zasuszony, w beżach i brązach, i pojedynczo między czymś innym, i w całych łanach, i z kosmosami w dużej grupie. Że nie wspomnę o jego kulinarnych zaletach. Po cichutku liczę jeszcze na szron zimą i fajne koperkowe zdjęcia.

Noooo, decyzji. Jak ta dotycząca pompy

Początki w Kruklandii 09:45, 25 wrz 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
No właśnie wieje u mnie straszliwie.....raz wiało tak, że matę trzcinową razem z siatką ogrodzeniową położyło na ziemię

W donicy są rury odprowadzające wodę, ale wiosną robi się błotko. Pewnie dlatego, że ziemia głębej jest zamarznięta i nie chłonie wody.
Porobiłam wczoraj eksperymenta i w przyszłym roku już będę wiedziała czy ocieplać...czy zostawić....czy może sadzić tam tylko sezonowe.

Jedną lawendę przesadziłam do gruntu, a drugą....heh...podzieliłam na trzy i zostawiłam w donicy
Podzieliłam też trawki...i trochę zostawiłam na próbę.
Sosenki i świerczki zabrałam wszystkie, bo i tak już za duże się robią





Marzy mi się Siedlisko.... 09:34, 25 wrz 2012

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Do góry
AniaK napisał(a)
Dziękuję Marto, nie jest tak idealnie

Dziś u nas jesień pokazała swoje przyjście z tej gorszej strony, wiało padało zimno się zrobiło.

A tu jeszcze ostatnie dni lata, choc kolory juz jesienne



I szerszen zjadający jabłka strach podejść, a siedzi tak od rana do wieczora, to jego oiąte jabłko



No proszęmoje zdjęcia chwalisz a sama śliczne robisz: )

Cyklameny też wspaniale wyszły tło takie barwne,jak dżungla jakaś...
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 09:28, 25 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Cierpię na totalny brak czasu, tyle rzeczy mam ostatnio na głowie
Chcę jednak zdążyć obsadzić moje małe skarpki



I rabatę ciągnącą się pod okanmi i przy tarasie






Wczoraj wymyśliłam żę ta rabata będzie zawiązaniem do kwadratów na przeciwko.
Roślinki będą posadzone symetrycznie w kombinacjach kwadratów czy prostokątów.
Teraz tylko jechać wybrać i kupić rośłinki i zaaranżować z tą masą wiosennych kwiatów które leżakują w jednym z pokoików w domu
Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 09:23, 25 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
I trochę większych perspektyw










Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 09:15, 25 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
I warzywnik z truskawkami i poziomkami i 2 pigwowcami.
Uśmiała m się też jak panowie mi je wsadzili - jako soliterki po dwóch stronach rabat.
Chcę jeszcze ich dokupić - bo 2 to za mało - ale chyba posadzę je po jednej stronie














Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi. 09:10, 25 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Do góry
Zdjęcia z wczoraj.
Panowie ogrodowi zakończyli w piątek prace.
Mogłam wreszcie pochodzić po działce w ciszy i spokoju,
przysiąść na tarasie i nacieszyć się tym co już jest.





Przedstawiam Wam mój malinownik, powstały w ostatniej chcwili.
Wprawdzie jeszcze bez malin, bo nie ma ich jeszcze u nas w szkółce.
Ale mam już 4 boróweczki i 2 aronie







Trochę śmieszny widok - 6 małych badylków na tak dużej przestrzeni
Ale pomalutku, pomalutku..................
ogrodoweimpresjejolki 08:56, 25 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Do góry
jotka napisał(a)
A ja dzisiaj zamiast na działeczkę wybrałam się do lasu. Tak, tak do lasu na spacer, bo grzybobraniem trudno to nazwać ...







No właściwie zupa będzie i nawet trochę ususzę, bo we dwoje nazbieraliśmy ponad 2 kg



Jolurekonesans się opłacił ten koszyczek pusty nie jest żal , że lato odeszło, może jakoś tą zimę przetrwamy, aby do wiosny pozdrawiam deszczowo, u mnie pada kapuśniak co mi całkiem nie na rękę, bo w domu mnie uwięził
Co z tym ogródeczkiem począć 08:39, 25 wrz 2012


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Do góry
Nieszko dzieki
A kiedy lepiej przesadzić bukszpan teraz czy na wiosnę ?

Troszkę łysawy na dole ,lepiej go podsadzić małym bukszpanem czy można go głębiej do ziemi ?
Zielono mi - czyli zielone płuca czarnego Śląska 08:32, 25 wrz 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Do góry
Enya73 napisał(a)
A tu spojrzenie z drugiej strony na to samo miejsce kilka lat później, czyli dziś


Witaj wtorkowo muszę ci powiedzieć, że w ogrodzie zrobiliście kawał dobrej roboty, widać jak z każdym tygodniem się zmieniał, a teraz jest super, zielono, ładnie, czyściutko pozdrawiam
Połowa działki - czyli mam powoli dość 08:30, 25 wrz 2012


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Stary dom, zapomniany ogrod i ...ja na francuskiej ziemi 08:25, 25 wrz 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Do góry
monteverde napisał(a)
Witam Betysiu co możesz powiedzieć o tej róży? pozdrawiam


Aniu witam Cie kochana!!!!!
co do rozyczki hmmmmm.... pnaca, tegoroczna ( wiosenna) z golymi korzeniami zakupiona...juz ok 1.5m, 5 silnych pedow, kwiatki jak z aksamitu w kolorze ciemnego rozu, milion platkow ( zdjecie przeklamane sloncem )...kwiaty do 10 dni sie utrzymuja mimo moich spartanskich warunkow ( 30c i +)...noz cudna jest ale przepraszam, nazwy brak ...ale za to pamietam jedno, zakupilam bo to roza z Polski byla, jak zobaczylam w sklepie "de Pologne"...noz serce szybciej bic zaczelo i juz w koszyku byla... tak wiec na pewno ona tutejsza tz "wasiejsza" ....
ogrodoweimpresjejolki 07:48, 25 wrz 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
A mi dzisiaj się śniły całe łany Perovskiej

Wczoraj po południu i w nocy lało u nas i nawet burza była. Nareszcie podlało i może znajdę czas by zacząć sadzić cebulki tulipanów, żeby było na co czekać ...









Warmińskie dylematy 07:27, 25 wrz 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Do góry
Megi napisał(a)

Przepiękne te wrzosy!!!
Mój kawałek raju II 07:22, 25 wrz 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Do góry
monteverde no i zabezpieczone pędy róż na zimę
[img size=320x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/23/232249/original.JPG[/img]

Aniu , ale te zabezpieczenia to chyba tylko dla zupełnie młodych pędów ? Czy przycinałaś już kwitnących róże? Chyba nie.... No nie wiem może też u siebie zastosuję miłego dnia M
Ogród z lustrem 03:03, 25 wrz 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Pernetya mucronata 'Wit'






miałam męską i żeńską , ale zmarzła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies