Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród z perspektywą na przyszłość 20:02, 29 sie 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Do góry
Wianek ukończony



Amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową - proszę o rady 20:00, 29 sie 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
Do góry
a ja kopie i kopie
w tym miejscu chce posadzić jekieś drzewo ale....

kamień........... kliniec.............bleeeeeeeeee

musieli go nawieźć bo ziemia sie zaczeła przesuwać gdy pod murki zaczeli ubijać

no a ja teraz walczyć muszę





a tak juz mam do grila
ale w przyszłym roku zmiana koncepcji

tu gdzie roślinki ma być miejsce na huśtawke i fontanne z roślinkami

troche kiepskie zdjęcie



Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 19:59, 29 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Do góry
popcarol napisał(a)
Moje wczorajsze biedronowe zakupy:


Dla Mamy (papuzie moje:


Czosnki i hiacynty:


Wczorajsza fotka - na drugim planie ... seler


I astry - dziwaczki



I ja dzisiaj zawitałam do Biedrony.. duży wybór tulipanów, krokusy, narcyzy dwa rodzaje i czosnki białe no i były wrzosy oczywiście zakupiłam
Ogród... reni 19:58, 29 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
reni napisał(a)
Ten to ma dobrze nic tylko leży.. a ja do roboty w ogrodzie ech...






Jak to nic nie robi?????? Widzisz jaki czujny!!!!! On pilnuje by wszystko było OK

U mnie panowie cukinii też do ust nie wezmą i od razu wyczują, że tam jest....... nawet jak podejrzenie cukinii..... to nie jedzą na wszelki wypadek..zwłaszcza mój M.
Nie lubi jej własnie za ten brak smaku....... a ja muszę się dopasować.... jakieś ustępstwo musi byż z każdej strony
Moje zmagania ogrodowe 19:57, 29 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Do góry
Witam!
Łapię oddech po rozwożeniu ziemi, myślę, ze jak wrócę po jutrzejszym egzaminie poprawkowym to dam radę rozwieść resztę, tylko Karolek musi dać mi szansę
Rozchodnik od Moniki

Jedna z moich ulubionych Hosta White Feather

Ogród w Holandii 19:48, 29 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Do góry
agata_chroscicka napisał(a)





Ale to do mnie jak najbardziej przemawia takie widoki mnie motywują
Mallwinkowo 19:46, 29 sie 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 84
Do góry
wsstawiam zaległe zdjęcia bo wczoraj tak mi sie pokładało, że nawet nie miałam kiedy zrobic zdjęć. dzis tez ani czasu ani nastroju nie miałam na prace ogrodowe a pogoda taka piękna że aż żal.
przepraszam za bałagan ale prace trwają.

kostka na razie tak luzno położona, bo nie jestem pewna, czy mi taki kształt pasuje. ten pas zielonej trawy miedzy tujami chce zlikwidowac i dać tam jakieś wyższe drzewa.



a na razie mam takie roślinki, które tu zamieszkają. każda jest inna i to mój problem, ale licze ze sie rozrosną i wiosna da sie je podzielićby tworzyły jakąś większą grupę, bo nie wiem czy uda mi sie identyczne okazy dokupic bo nie ma nazw na doniczkach

ogrodoweimpresjejolki 19:42, 29 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Zbyszku,czyli śmiało możesz mówić,że odbyłeś pieszą pielgrzymkę do naszych pomorskich sanktuariów!
U mnie na Górze Chełmskiej,a u Joli? Tyle pięknych świątyń!
Tylko,że tam z pieskami nie wpuszczają......
To nic,ja Bariego potrzymam na zewnątrz,a ty wejdziesz po..dziwiać ołtarze!

Tu widok na świątynię wDarłowie


Ogród w Holandii 19:36, 29 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
No i na koniec kilka drobiazgów.
To wielkie coś, co zwisa nad bukszpanem to pięknotka. Przycięłam ją wiosną dość na ślepo bo jakieś sprzeczne informacje wyczytałam na ten temat i okazało się, że jednak dobrze jej to zrobiło. Ma taką ilość owoców, że kładzie sie pod ich ciężarem. Musze ja jakoś podnieść i umocować. Ależ to będzie widok już niedługo, jak te owoce-kuleczki zrobią się jasnofioletowe.


A tu już fioletowe astry. Obcięłam jakieś dwa tygodnie temu liście tawułek i tak odbiły, że zaczęły te astry zakrywać. Ciąć znowu czy może im to zaszkodzić? Oto jest pytanie


A tu zgrane trio - gaura, bukszpan i owies wieczniezielony choć tak naprawdę to jest raczej niebieskawy
Ogród w Holandii 19:28, 29 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
Teraz etażerka. Może niektórzy pamiętają jak wyciągnęłam metalową etażerkę z kontenera na odpadki budowlane. Bardzo mi wtedy Ana i Weronika fajnie doradziły jak ją zagospodarować i oto pierwsza realizacja. Niestety nie udało mi się kupić dużo takich na prawdę starych doniczek - ledwie kilka. Ale te zwykłe, terracotowe, postarzy się, a prawdę mówiąc pewnie starczy im pobyt na zewnątrz przez jesień-zimę i się same zestarzeją Brak tabliczek z nazwami ziół i brak większej ilości samych ziół. Na razie dublerują je trzmielina i imperaty. Jest miniaturowa róża, ale ją akurat chcę tu zostawić jako akcent szlachetno-kolorystyczny. No i brak nozyczek na sznurku, któy to pomysł Weroniki zwłaszcza mnie zachwycił, ale nie miałam czasu za takim sprzętem się rozejrzeć. No bo to nie mogą przecież być byle jakie nożyczki i byle jaki sznurek Tło też ciągle kiepskie, ale to sytuacja tymczasowa więc spróbujcie sobie wyobrazić tam coś bardziej jednolitego i ładnegoNo i co myslicie? Tylko bez lukrowania, szczerze!

Ogródek na chabrowym wzgórzu :) 19:23, 29 sie 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Do góry
kolejny kawałek


i dla porówniania obecny widok
MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu 19:20, 29 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Do góry
Ozz napisał(a)
cienkopis na papierze ksero


No tak... rysunek opanowany bardzo dobrze...umiejętność planowania też jest. Oj Ozz zakładaj szybko ogród na tym Twoim 1m2, bo naprawdę mocno ciekawa jestem
Ogród w Holandii 19:19, 29 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Do góry
Oj pracowity był to dzień Mój szanowny małzonek razem z sąsiadem, wywieźli wszystkie ścięte thuje! To bardzo dobrze, bo strasznie zagracały. No i jest miejsce na kolejne ścięte thuje Natomiast ja w tym czasie wyciągnęłam cztery irysy i przesadziłam - dwa pod pigwę i dwa na tył rabaty różanej. A w ich miejsce wsadziłam białą The Fairy. No i powstała pierwsza, mocno niedoskonała przymiarka do ogrodowej etażerki. Szczegóły za chwilę.
Najpierw zmiany na rabacie różanej. Przycięta kłosówka i róża w miejsce irysów

i z drugiej strony


a tak sobie tę rabatę wyobrażam w przyszłości - wszystko na siebie zachodzi, jedno z drugiego wyrasta, gęsto, różnorodnie Na razie taki jeden mały kącik mi się zrobił. Ale będzie więcej

MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu 19:13, 29 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Do góry
cienkopis na papierze ksero
Puste pole z wysepką kwiatową 19:05, 29 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Do góry
asc napisał(a)





Elfowa kraina piękna i szczęścia Aż mi decho zaparło na chwilek parę.... i widzę w prześwicie widok w dal....... fajnie......


Też takie chcę...buuu kiedy takie będą u mnie???
Ogród... reni 19:00, 29 sie 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Do góry
Ale ładnie- widzę, że u Ciebie też pogoda słoneczna i nawet cień masz...ja do cienia to mam jeszcze daleko... przesyłam motylka mojego własnego ogrodowego
Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ... 18:59, 29 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Do góry
irena_milek napisał(a)


a ja zobaczyłam te zdjęcia...po prostu w sierpniu, wszystko jeszcze piękniej wygląda, jest taka magia światła
niecierpkowe rozmowy i goździkowe pamiętam, dalej te kwiecia hołubię






Irenko sierpień jest dla mnie coraz fajniejszy ... faktycznie inne światło ... flora w pełnej krasie ... to nic, że coś tam już przekwitło ... nie wiem czym to tłumaczyć ale wydaje mi się dużo spokojniejszy ... i też nie wiem czy to kwestia wieku ale od zeszłego roku znacznie zyskała jesień ... istnieje domniemanie, ze wielka w tym zasługa przebarwiającego się energetycznie winobluszczu ... dyni ... i astrów ... bo pokręcona na tyle, że kocham wiatr i deszcz ... oczywiście osobno ... wiatr w ciepły jesienny dzień z babim latem a deszcz w dobrej kurtce i kaloszach ... a w kwiatach coraz częściej doszukuję się odzwierciedlenia cech ludzkich .. to taka zabawa ...

Lecę w kulki... 18:59, 29 sie 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Do góry
Aniu gratulacje!!!!
Ogródek Hanusi po zimie 18:56, 29 sie 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Agatko,Witam,Właśnie wróciłam z ogrodu,ale dziś miałam gościa...mężową siostrę.Posiedziałam,poplotkowałam,borówką obdzieliłam.ale w ogrodzie nic nie robiłam,a tu..... czas rozpocząć prace polowe.
Lecę w kulki... 18:45, 29 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do góry
Aniu - gratuluję 200 - a widok wschodzącej trawki - to magia!

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies