Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Sezon 2017 u Hanusi 10:09, 07 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Przed blokiem mam kilka brzóz, klony tatarsie, i modrzew. Tyle ostało się po wycince spółdzielnianego architekta krajobrazu 2 lata temu. Te się obroniły, bo były 5 m od budynku. i miały juz 40 lat. Wszystko w pasie do 5 m zostało zrównane z glebą i zastąpiono trawnikiem.
Rozumiem tendencje, trudno kosić mechanicznie, trzeba grabić liście ręcznie, no i dozorcy narzekają na ciągłe zaśmiecanie chodników.

Kłopot z głowy, ale taka dorosła zieleń bylin, była piękna, a teraz tylko trawa i mniszek. Żal. Może chociaż odświeżą elewacje, to będzie bardziej kolorowo.
Po kolorach brzóz tej jesieni już zostało tylko wspomnienie. Wiatr liście pognał w pola, i po problemie z grabieniem.

Czekam na słoneczną pogode, bo od tygodnia pada w mym mieście. Słońca i Wam życzę. i
W ogródku Martki 09:16, 07 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Wiola, haha, a dlaczego ochrzanił? Wszak wszystkie Twoje nożycowe poczynania przynoszą znakomite efekty! I my to wiemy a na serio, to ktoś mi kiedyś na wątku pisał, że graby należy właśnie przycinać dla zagęszczania? Wiolu, parocją narobiłaś mi apetytu. Deliberuję teraz, gdzie by ją posadzić...
Wiolu, przy okazji chciałam Cię zapytać, czy ten mój buk kupiony jako Dawyck Purple to na pewno on? Jest piękny niezależnie od nazwy. Twoje jesienią są bordowe, ten nic z tych rzeczy...


Marysiu, na wiosnę jesteśmy umówione niezależnie od seslerii Nadmiary przejmę bardzo chętnie, jeszcze wciąż mam zapotrzebowanie na nią. Umówię się też z Basią, sesleriowy nadmiar na pewno się nie zmarnuje

Judith, no to idziemy w seslerię Wiola od dawna zachwalała

Nowa12, ambrowce GumBall są dwa, jeden jeszcze zielony faktycznie, takiej "idealnej" kulki to nie tworzą, ale marudzić też nie można


Elu, cytryny kwitną na gałęziach rzędu 4-5, czyli nie na tych najstarszych. Jest to ciekawa roślina, bo kwitnie nawet kilka razy w roku, u mnie zazwyczaj na przełomie grudnia/stycznia i potem lipiec/sierpień. Ale zdarzało się to nawet trzy razy w roku. Obok dojrzewających, dużych cytryn zawsze na drzewku są kolejne "pokolenia" w blokach startowych, aby po zerwaniu owoców rozpanoszyć się. To jest w niej ciekawe: jednocześnie kwitnie, zawiązuje nowe owoce i karmi stare, zeszłoroczne. Tu wrzuciłam zdjęcia w czerwcu: https://www.ogrodowisko.pl/watek/10902-w-ogrodku-martki?page=109#post_5 Dlatego nie muszę robić za pszczoły, skoro w tym pierwszym, grudniowym cytryna pozostaje niespełniona, to sprawę załatwia drugie kwitnienie, lipcowe Drzewko oliwne jest piękne, nawet bez owoców. Wstawisz zdjęcie? Rozważałam, ale problem z przechowywaniem mnie powstrzymał. Chociaż może... jak trafię na coś ładnego w Italii, to znów przytargam? Wiatrołap by jeszcze jedną roślinę pomieścił. Figowiec ma piękne liście, też kuszący...

Elu, wiesz co? Olśniłaś mnie, że mam miejsce na ambrowca kolumnowego na rabacie z hortensjami Limelight, co więcej nawet dołek wykopany! Myślałam o cisie, ale przecież to żadna konkurencja dla ambrowca. Zatem cóż, poszukiwania drzewka START

Basiu, dziękuję, seslerię chętnie zagospodaruję, będziemy się umawiać na wiosnę, a ja też zapraszam do siebie

Johanka, widzisz, właśnie Ela uruchomiła moją wyobraźnię i szukam ambrowca kolumnowego. A u Ciebie jak tam ambrowcowe plany?








Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 08:47, 07 lis 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Mam znalazłam ---zakwitła natępnama ładny kolor i pokrój też już zimowała w ogrodzie chryzantema Coral.faktycznie taki kolor.



Ogród w remoncie 08:28, 07 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Margerytka40 napisał(a)







Płonący ogród




Rzeczywiście płonący ogród. Jest przepiękny, podziwiam.
Zacisze Alicji 08:23, 07 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Ostatnie kwiaty w donicach.

Ogród w remoncie 08:20, 07 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Ania111 napisał(a)



Witaj Asiu ,

Trawy cudo
Już teraz rozumiem , moc traw
.... i zakochałam się w nich

mam też na nie plan


Twoje są bajeczne


Wiedziałam, że kiedyś się przekonasz. Ciekawe co wymyśliłaś










Zacisze Alicji 08:19, 07 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Liście katalpy już na ziemi, więc grabki w dłoń i do roboty.

Zacisze Alicji 08:13, 07 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Ostatnia spóźnialska przypomniała sobie, że trzeba zakwitnąć.

Ogród w remoncie 08:10, 07 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
anpi napisał(a)
Hakonka cudna, i dereń, i różyczki... Molinie w słoneczku pięknie się złocą. Też posadziłam kilka, ale nie wszędzie będą miały odpowiednie tło chyba


Molinie świetnie wyglądają na tle zimozielonych, czekam z utęsknieniem na przyrost żywopłotu
Hakonki








Płonący ogród


Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 08:03, 07 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Johanka77 napisał(a)
Rano natomiast było jeszcze pochmurno




Witam Asiu

Jak pięknie można urządzić ogród na różnych trawach i wplatając w nie rozne dodatki. Rozplenica hameln w twoim ogrodzie jesiennym robi duże wrażenie. Pewnie posadzona w pełnym słońcu.

Gaura piękna nadaje ogrodowi zwiewnosc. U mnie gaura biala zimuje od kilku lat. Mirka chyba nie napisała, że trzeba ją przyciąć ok 10 cm nad ziemią późną jesienią. Po pierwszych przymrozkach zasyp kępy liśćmi suchymi i przykryj igliwiem aby nie 1zfruneły.

Z różową trochę trudniej z zimowaniem postępuj tak samo.
Miałam w zeszłym roku 5 krzaków różowej i przezimowała tylko jedna.
Gaura wyrasta wiosna trochę później. Ma palowy korzen więc jeżeli będziesz miała siewki (później wychodzą) to staraj się ok 15 cm siewki wykopać, zadoniczkowac lub posadzić docelowo. Dużych kęp Gaury się nie przesadza mają długi korzeń (głęboki) można go uszkodzić jest wrązliwa na przesadzanie i długo się regeneruje.

Pozdrawiam
Znowu na wsi 00:45, 07 lis 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Joku napisał(a)






Co to jest? Cyklamen nie cyklamen?

Ptasi gaj 23:42, 06 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
CD

Metasekwoja traci igliwie przy dzisiejszym wietrze są wszedzie na szczęście nie kłują





Ptasi gaj 23:27, 06 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
CD



Kwitnie u mnie Kalina zimo zielona





Ptasi gaj 23:21, 06 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Dzięki Richie że zajrzałaś.
Mój w porównaniu z twoim to bałagan. Staram się robić porządki na bieżąco, ale się nie wyrabiam.
Dużo liści jeszcze ten wiatr ktory przenosi liście w każdą stronę po całej działce. Na szczęście już coraz mniej liści na drzewach.

Dzisiaj wiązałam Miskanty ma padać deszcz jak mokre ciężko wiązać suche szybko i po robocie. Jeszcze rozplenice, ale nie jest ich dużo.

Wygrabilam lasek brzozowy. Może jeszcze będzie jedno koszenie trawnika przy okazji liście zbierzemy.
Jeszcze śmieca metasekwoja z grabieniem trzeba poczekać.

Kolorków coraz mniej.







Po prawej Marcinek wrzosolistny. Maleństwo myślałam , że to chwasty wiosna i usunęłam wygrzebałam z odpadów. Niestety skalniak też przykryty liśćmi. Ile się da to czyszczę ale za chwilę znowu pełno.

W ogródku Martki 23:04, 06 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Martka napisał(a)
Kolorów ubywa, listopad jaki będzie, dobrze wiemy. W ogrodzie kwitnie nadal Piano,



Cieszę się, że aż tyle Zaskakujące są również kolory cytryny, właśnie dojrzała Przyda się na ten listopadowy, wirusowy czas. Naprawdę odliczam dni do grudnia.



Piękne drzewko cytrynowe. Kiedy zakwita może też się skuszę. Ona ma kwiaty na pędach nowych czy starszych. To ci się udało z tą cytryna. Kiedyś też miałam duża z ziarenka, ale później przędziorek się wdał i po cytrynie.
Figę też miałam posadzona z ziarenka. Nie miałam warunków do przechowania i po drodze.
Teraz chętnie bym kupila fige jak tylko gdzieś zobaczę to kupię.

Mam drzewko oliwne i zawsze jak na złość u mnie kwitnie we styczniu małe drobne białe kwiatuszki. Owoców się jeszcze nie doczekałam. Bzykow wtedy nie ma a ja za pszczołę robić nie będę.

Kup sobie ambrowca kolumnowego jak ci się podoba nie zajmuje dużo miejsca. U mnie kilka lat i średnica kolumny 0,5 metra jeszcze ma trochę liści.

Pozdrawiam
Ogród w Klein Kottorz 21:53, 06 lis 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
daszum napisał(a)







Przyszedł sobie do ogrodu
stary, siwy pan Listopad.
Grube palto wziął od chłodu
i kalosze ma na stopach.
Dębowe zakątki 21:50, 06 lis 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
anabuko1 napisał(a)








cudnie!
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 21:43, 06 lis 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
kasiek napisał(a)


Z tym jesiennym wiatrem
tańczą sobie liście,
tańczą sobie tańczą
czerwone złociście.

Z tym jesiennym wiatrem
odtańczą daleko,
i nie skończą tańczyć,
aż za siódmą rzeką.

Aż za siódmą rzeką,
Aż za siódma górą,
Aż je śnieg przykryje
Grubą, białą chmurą
Ogród hortensjowo różanecznikowy 21:16, 06 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Tu gdzie ten staw jest to już cały ten teren jest torf, tylko z przodu trochę mąż innej ziemi na woził.
Małymi krokami-Ogród Wioli 21:13, 06 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)
Derenie zdobią swoimi czerwonymi gałązkami

Tez mam derenia . Rośnie w rogu, z przodu , tam gdzie będą ambrowce.
Czy Ty je przycinasz na jesieni czy wiosna?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies