Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Monika83 21:45, 04 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Alina ja również ale niektóre odmiany ciemiernikow nawet większość kwitną już w listopadzie u mnie już kwitnie ten pełny z serii double Ellen red i nigier biały White January szykuje się do rozkwitniecia.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Richie 23:23, 04 lis 2021


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Jestem z u Ciebie z rewizytą. Przepiękny ogród,świetnie utrzymany a jesienne kolory zachwycają.
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
ElzbietaFranka 23:21, 06 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Dzięki Richie że zajrzałaś.
Mój w porównaniu z twoim to bałagan. Staram się robić porządki na bieżąco, ale się nie wyrabiam.
Dużo liści jeszcze ten wiatr ktory przenosi liście w każdą stronę po całej działce. Na szczęście już coraz mniej liści na drzewach.

Dzisiaj wiązałam Miskanty ma padać deszcz jak mokre ciężko wiązać suche szybko i po robocie. Jeszcze rozplenice, ale nie jest ich dużo.

Wygrabilam lasek brzozowy. Może jeszcze będzie jedno koszenie trawnika przy okazji liście zbierzemy.
Jeszcze śmieca metasekwoja z grabieniem trzeba poczekać.

Kolorków coraz mniej.







Po prawej Marcinek wrzosolistny. Maleństwo myślałam , że to chwasty wiosna i usunęłam wygrzebałam z odpadów. Niestety skalniak też przykryty liśćmi. Ile się da to czyszczę ale za chwilę znowu pełno.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:27, 06 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
CD



Kwitnie u mnie Kalina zimo zielona





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:42, 06 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
CD

Metasekwoja traci igliwie przy dzisiejszym wietrze są wszedzie na szczęście nie kłują





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 09:15, 07 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Twój jesienny ogród tez jest piękny. Kolory już przyblakły, ale jeszcze swoje robią na tle zieleni. Prace ogrodowe jesienia sa najbardziej dokuczliwe dla mnie. Nawet te wiosenne, po zimie są bardsziej optymistyczne. Oby ten nadchodzący czas był w miarę bezproblemowy.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Martka 09:30, 07 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, Twój ogród to uczta dla oka, wiele ma do zaoferowania, mimo że listopad. Zaintrygowała mnie ta kalina zimozielona, piękna, jaka to odmiana? Uroczy też ten widok, ze skrzynki wylewające się zielone rozetki, to rozchodniki? Świetny akcent na rabacie o tej porze roku. Bardzo ładnie przebarwia się trzcinnik krótkowłosy. Pozdrawiam
Monika83 12:41, 07 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
ElzbietaFranka napisał(a)
CD








Idealne miejsce dla rodków a nawet i dla hortensji ogrodowych.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 14:01, 07 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Martka napisał(a)
Elu, Twój ogród to uczta dla oka, wiele ma do zaoferowania, mimo że listopad. Zaintrygowała mnie ta kalina zimozielona, piękna, jaka to odmiana? Uroczy też ten widok, ze skrzynki wylewające się zielone rozetki, to rozchodniki? Świetny akcent na rabacie o tej porze roku. Bardzo ładnie przebarwia się trzcinnik krótkowłosy. Pozdrawiam



To nie skrzynka lecz dwa dębowe wkłady do kominka a roślina to Skalnica Arendsa. Miała większą, ale coś jej nie odpowiada. Mrówki mi grasują na skalniaku sypie proszkiem do pieczenia ale słabe efekty.



Kaliny kupowałam w iglaki24 zresztą dużo krzaków u nich kupowałam. Był okres na Ogrodowisku że wszyscy zaczęli się chwalić kalinami więc ja w te pędy też muszę mieć. Kupiłam 2 szt jedna przyszła bardzo marna druga w dobrym stanie. Posadziłam je obok siebie myślę, że jak się marna nie przyjmie to druga urośnie.
Wyobraź sobie że to marna maleńka przegoniła ta druga. Rozkrzewila sie i urósł ładny krzak. Drugą przesadziłam tej wiosny i się przyzwyczaja do nowego stanowiska.

Mam sporo kalin nie pamiętam nazw, Watanabe



Kilimandżaro ( nie mogę znaleźć foty) - u mnie kwitnie od wiosny do teraz. Miałam ją dosyć długo w donicy bałam się, że w gruncie zmarznie. Dopiero zeszłej jesieni wkopalam do gruntu rośnie bardzo ładnie.

Poniżej też Kaliny ta pierwsza ma bardzo ładne duże granatowe owoce.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:21, 07 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Dla Martki

W zeszłym roku 7 listopada Kasia Pestka ona nie ma wątku, ale pisala jeszcze wiosna zna prawie wszystkie trawy (może czyta). Przywiozła mi trawy trzcinnik Cheju do zobacz jakie maleństwa też z jakiejś szkółki nie pamiętam
Ty wiesz jak one się pięknie rozrosły.
Dla mnie mniejsza roślina jest lepsza.



Tutaj we wrześniu wypasione

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies