Pojedyncze źdźbła, połowa zdążyła już wyschnąć, wkurzyłam się i zamówiłam nowe sadzonki. Dziś przyszły, przepiękne, razem z seslerią jesienną na rabatę przy tarasie. Teraz nareszcie jest efekt!
Pięciornik obsypany kwieciem
Szersze kadry
Porzeczka się zadamawia
A grusza choruje
Zwołuję konferencję nad konferencją. Piegów dostała. Pewnie nie od słońca. Osobiście dysponuje starodawnym wydaniem "Działka moje hobby", a tam nic o rudych piegach nie piszą ☹️. Ktoś ma jakieś sugestie? By
Oczko leży I kwiczy...Tak samo jak zaczęty widoczny na zdjęciu płot, tak samo jak zaczęta, niedokończona druga ceglana ścieżka...Jak wiele przedsięwzięć na tym moim kawałku ziemi...
Ale, co się odwlecze to nie uciecze, teraz chwilowo mam inne rzeczy do robienia. Ogródek o ile jeszcze rok czy dwa temu zaprzątał większość moich myśli w wolny czasie, teraz faktycznie zszedł na drugi plan I jest traktowany przeze mnie typowo hobbystyczne. Też pozwalam sobie na to, żeby pracować w nim nie wtedy kiedy mam wolne, a wtedy kiedy mam wolne i ochotę na to...Dlatego wszystko wygląda tak jak wygląda, ale trudno
Trochę bardziej zielono niż rok temu, ale to dlatego że tu lądują wszystkie przydasie I to co jest wykopywane z innych części
Właśnie przez to że lubi przemarzać zimą zrezygnowałam z Montany. Człowiek czeka na kwitnienie, a tu się może okazać, że przemarzł zimą.
Ta kulkowana róża to Leander.
Też mam kilka nowych piwonii, które nie będą kwitły w tym roku. Musimy poczekać do przyszłej wiosny, może wtedy zakwitną. Różyczki ładnie mi już kwitną co prawda nie wszystkie, ale już wabią swoją urodą.
Pięknie, kolorowo, bujnie, cudne bodziszki i hosty.
Urocze zdjęcie ze strażnikiem lasu, jaki on dostojny!
Parzydło w promieniach słońca, jak z koronki.
Zaczęliśmy przygotowywać rabaty pod thuje. Maja 1 m szerokości. Oczywiście po czasie pomyślałam że może poza thujami cos tez tam dać, pytanie czy na 1 m nie będzie tym roślinkom za ciasno? Myslalam o niewysokich krzewach, jakas trzmielina, bukszpan, dereń.