Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

KasiaBawaria 07:52, 17 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nie doczytalam-jak duzy masz teren?
____________________
Zapraszam na kawe
galgAsia 08:13, 17 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosia, długosz cudny Chyba skuszę się i po raz drugi zaproszę go do mnie, może tym razem nikt go nie porwie (posądzam ptaszory, zniknął z dnia na dzień ). A żylistek to ile ma lat? Mojego sadziłam dwa lata wstecz, ale jeszcze niezaduży jest, za to już kwitnie
Dobrego dnia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosialuk 20:21, 17 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Milka napisał(a)
Panoramy świetne, roslin tez masz pełno. Żylistek rośnie ogromny.

Irenko tak to jest jak takie sroczki w nas siedzą. Żylistek jest z moich pierwszych zakupów bylinowych. Zakupiony jesienią 2015 roku, chwilę trwało zanim się ukorzenił, potem jeszcze sarny obdarły mu korę z kilku gałęzi. Jakoś się pozbierał i bujnął. Z moich obserwacji wynika, że jest wrażliwy na małą ilość wody, a pod tym względem ten rok mu sprzyja.

KasiaBawaria napisał(a)
Nie doczytalam-jak duzy masz teren?


Cała działka ma 76 arów, ale zajmuję się ok 30-toma, reszta to tzw. duża łąka, którą sąsiad nam kosi raz w roku.

galgAsia napisał(a)
Gosia, długosz cudny Chyba skuszę się i po raz drugi zaproszę go do mnie, może tym razem nikt go nie porwie (posądzam ptaszory, zniknął z dnia na dzień ). A żylistek to ile ma lat? Mojego sadziłam dwa lata wstecz, ale jeszcze niezaduży jest, za to już kwitnie
Dobrego dnia


Długosz rośnie i zaczynam się obawiać, że jednego będę musiała przesadzić, choć podobno tego nie lubią. Żylistek ma już prawie 6 lat. U mnie też kwitł od samego początku. Jest wrażliwy na suszę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
greg66 22:23, 17 cze 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Gosiu narecznicę jak kupowałem to była taka jak Twoja a teraz mam zieloną. To tak jest? Wiosną czerwona teraz zielona?
Irysy piękne, masz dużo roślin pokazuj, pokazuj zawsze coś znajdę ciekawego.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Alija 22:30, 17 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Gosialuk napisał(a)


Moja najbardziej rozwinięta piwonia, w sobotę już prawie rozkwitła, niestety w zimną i chłodną niedzielę stuliła płatki. Coral Sunset.

A to na rabacie piwoniowej, kolor pąka identyczny, a drugiej takiej nie mam, z niecierpliwością czekam aż rozkwitnie. Zresztą czekam na wszystkie.





Piękne kępy piwonii. A ta koralowa w morzu rumianów, cudny widok.
Gaura u mnie też nie przeżywa zimy, próbowałam już kilka razy, bez powodzenia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Dorota123 22:40, 17 cze 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gosiu działkę masz dużą, roślinek też masz sporo. Przeraza mnie ilość trawy do skoszenia.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Urszulla 23:12, 17 cze 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Ale areał. Moje marzenia dziś....działka max 4ar bez trawnika

Ciekawa jestem Twoich piwonii
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 17:50, 18 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
greg66 napisał(a)
Gosiu narecznicę jak kupowałem to była taka jak Twoja a teraz mam zieloną. To tak jest? Wiosną czerwona teraz zielona?
Irysy piękne, masz dużo roślin pokazuj, pokazuj zawsze coś znajdę ciekawego.

Grzesiu ta narecznica tak właśnie ma. Młode liście kolorowe, potem zielenieją. U mnie wszystko dużo później, więc na zielony kolorek czekam.

Alija napisał(a)


Piękne kępy piwonii. A ta koralowa w morzu rumianów, cudny widok.
Gaura u mnie też nie przeżywa zimy, próbowałam już kilka razy, bez powodzenia.

Piwonie dopiero w tym roku takie ładne, a Coral Sunset boska. Namawiam.
Gaury bardzo żałuję, bo karpa korzeniowa była już całkiem spora. A u ciebie jest na nią za mokro czy za zimno?
Ja chyba jeszcze spróbuję, ale to muszę jej specjalne stanowisko przygotować.

Dorota123 napisał(a)
Gosiu działkę masz dużą, roślinek też masz sporo. Przeraza mnie ilość trawy do skoszenia.

Dorotko my nie kosimy tak często, w końcu to łąka. Ja obkaszam wokół roślin, a mąż resztę. Zresztą z roku na rok mniej.

Urszulla napisał(a)
Ale areał. Moje marzenia dziś....działka max 4ar bez trawnika

Ciekawa jestem Twoich piwonii


Ula ja uwielbiam przestrzeń, może być taka półdzika.
Na piwonie też czekam, bo tak do końca nie wiem, która gdzie trafiła w końcu i czy nie będzie pomyłek. Muszę listę z zakupów odszukać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mirka 23:54, 18 cze 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gosia mam jeszcze jednego bodziszka do rozpoznanie zajrzysz do mnie? Dzięki
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Magleska 20:28, 19 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Gosiu

przepraszam ,nie pożegnałam się z Wami ....wybacz mój nietakt .....

fajnie było się spotkać ,pomimo,że czasu na rozmowy zbytnio nie było

ps. piękne piwonie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies