Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 16:58, 13 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry









Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 16:48, 13 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Haniu moje kwitną wszystkie tylko nie tak obficie jak w ub. roku idę zrobić kilka fotek







Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 16:47, 13 cze 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Wstawiam fotki dla naszej nowej ogrodowiskowej koleżanki Eli Szermanowicz informację o koncentracie którego jeszcze
nie wypróbowałam w stawiku, bo chyba jeszcze mam go za mało, a klarowność w wodzie mi się zdecydowanie poprawiła i glony przepadły wcześniej wypróbowałam inny środek polecany przez sprzedawcę karpi Koi, którzy też trzymają swoje karpie w stawiku:
Preparat na glony Evolution Aqua „Stop Blanketweed”

Koncentrat polecany przez elęfrankę dostępny tu:

http://www.jakoib.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=5&virtuemart_product_id=2003&Itemid=517
i
Foto

Ja to rozumiem tak, że stosujemy 5 razy .
W pierwszym drugim, trzecim i czwartym tygodniu i 5 raz za miesiąc w podanych na opakowaniu dawkach.
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 16:40, 13 cze 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja w tym roku o konwaliach zapomniałam, że mam. A tyle ich rośnie.
Jak się ma dobrego sąsiada to można na jego dom patrzeć.

Mam też tawuły, ale takich pięknych nie mam. Kupiłam na początku nie miałam pojęcia, że tyle odmian kupiłam taka byle jaka. A w tym roku jedna mi fzmarzła będę musiała jutro przyciąć i wywalić.


Elu jak do tej pory z sasiadami zyjemy w zgodzie. Na poczatku bylo trudniej jak tuje byly jeszcze male i nie bylo tego komfortu prywatnosci. Tawuly mam dosc ladne. Co roku wiosna przycinam jak na razie nie mialam sytuacji aby ktoras przymarzla. Gorzej w tym roku z budleja. Odbila lecz nie zanosi sie by osiagnela gigantyczny rozmiar.
Moja nowa rabata wzrasta. Za kazdym razem po koszeniu wyrownuje brzegi.









Ogród Basi i Romka 16:37, 13 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13742
Do góry
Spacer z Azą, ona uwielbia takie duże trawy







Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:29, 13 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
kasiek napisał(a)


Teraz cieszy mnie wyjazd dla towarzystwa, ten ogród mam juz skończony,dorobiłam drugą pergolę i mam taki tunel do ogrodu

Po kratce puściłam hortensję Miranada która przesadziłam z tyłu ogrodu

Podoba mi się pergola…
Skończony ogrod… hmmm… ja chyba nigdy tak nie powiem
Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 16:28, 13 cze 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13742
Do góry
Judith napisał(a)
owocki






Owoce mam w podobnym stadium, nie dokońca wiem co to jest na tym ostatnim zdjęciu a ładne te chaszcze, ja takie lubię
Jak feniks z popiołów 16:23, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do góry
I na koniec imieninowa róża na roboczej rabacie.
Zimę przetrwała, rdzy na razie nie załapała, plamistości i mszyc nie dostrzegam.
Może się zadomowi.
Osiedlowy ogródek 16:21, 13 cze 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Dziś wieje masakrycznie aż głowę chce urwać
Wczoraj lało
Miałam plany żeby porobić na leśnej ale się nie dało
Dosiałam trochę kwiatków do warzywnika, w końcu ma być ozdobny
Pokręciłam się trochę i znalazłam pod klonem sporą kupę liści.
Myślę sobie... ale nawiało...
Zdziwiło mnie, że była taka wysoka, kopiec normalnie...
Coś mi zaświtało...
EM poleciał po rękawice...na wszelki wypadek...i...

dalej pismo obrazkowe









Jak feniks z popiołów 16:21, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do góry
Jak feniks z popiołów 16:19, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do góry

Na tej długiej rabacie posadzony będzie klon japonski, a pozostałe dziury latać będę gaurami i innym kwieciem.
.
Dziury są, bo slimaki zasmakowały w szałwi i jezowkach.
Jak feniks z popiołów 16:13, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do góry
Podkrakowska wieś, foliak, kury i my :) 16:02, 13 cze 2021

Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 164
Do góry
Pozdrawiam w nowym wątku Zbiory masz niesamowite.

daredevil napisał(a)


Zebrałam kwiatostany ciemierników, ale tych pełnych, wysieję nasiona, ciekawe czy coś wyrośnie. Jeszcze nigdy nie miałam siewek pełnych ciemierników...





Możesz mi napisać krótką instrukcję, jak z takich kwiatostanów wyhodować nowe roślinki? Mam 2 odmiany, które bardzo mi się podobają, i chciałabym mieć ich w przyszłości więcej.
Choroby i szkodniki katalp, katalpa - Catalpa 15:52, 13 cze 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Do góry

Dodam jeszcze takie zdjęcia. Może coś pomoże
Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja 15:42, 13 cze 2021

Dołączył: 12 lut 2020
Posty: 14
Do góry
Proszę o pomoc w ratowaniu mojego rododendrona. W zeszłym roku na jednej rabacie sadziłem 11 rododendronów a od jakiegoś miesiąca z połową jednego dzieje się coś złego. Wszystkie inne rosną bardzo dobrze. Sprawdziłem pH, jest mocno kwaśne. Stanowisko jest lekko zacienione od północy domu. Wiosną nawoziłem wszystkie rododendrony doglebowo i co jakiś czas robię oprysk nawozem dolistnym. Gleba jest wilgotna, regularnie podlewam. Szkodników żadnych nie zauważyłem. Jeszcze do początku maja cały rododendron rósł bardzo ładnie, ale od jakiegoś miesiąca połowa rośliny (jeden duży pęd) zaczęła marnieć i obecnie wygląda jak na zdjęciu. Co mogę jeszcze zrobić?
W ogródku Martki 15:41, 13 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Do góry
Martka napisał(a)



o wow....

Chciałam coś mądrego napisać, ale chyba skończy się na: pięknie
W ogródku Martki 15:36, 13 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry
Przy wejściu na wystawę taka cudna rabatka.


A tu "Królowa Warszawy" w świetle dziennym. Jestem ciekawa Waszych opinii.
...uDany ogród 15:34, 13 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
dana1s napisał(a)
Dzień dobry
Niestety weekend deszczowy, a dwa pracujący. Znów nic nie zrobiliśmy, a trawa w części gospodarczej jest do pasa
Poza tym mamy cudowny czas w ogrodzie. Bujna zieleń, ptaszki i ten spokój. Kocham <3

Wczorajszy, słoneczny poranek przed pracą



Słoneczny poranek nad stawem magiczny.
Przy pochmurnej pogodzie też pięknie.
W ogródku Martki 15:30, 13 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Do góry


Ptasi gaj 15:26, 13 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)



Monia kilka kropel to było wczoraj. Dzisiaj co pół godziny lało dosłownie ściana wody. A jeszcze rano podlewałam jak się zaczęło w południe to dobrej pory pada z maleńkimi przerwami.
Kocimiętka leży inne też takie namoczone

Poranne fotki słoneczko świeciło



Już przekwita Polibin, ale jeszcze pachnie



Piękne łany kocimiętki.
Ja też nie sypię granulek na ślimaki, ale ostatnio wnerwiłam się strasznie, podgryzają mi ogonki host, liść cały, bez dziurek i nagle się przewraca.
Niektórych roślin nie lubią, np. paproci, tawułki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies