Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:15, 11 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Mirka napisał(a)
A u mnie właśnie popadało i to całkiem nieźle . Rano też padało ale mniej.



Chmura właśnie przeszła obok w stronę Grójca. U mnie parę kropel.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gosika67 17:00, 12 cze 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witaj Elu u nas cały dzień pada tak z przerwami, udało mi się w przerwach wypielić rabaty z przodu. Ślimaki jak grzyby po deszczu, zbierałam i przenosiłam w inne miejsce. Na szczęście mam te w skorupkach. W tej chwili znowu pada. Tuje miałam pryskać na grzyba. Irysy mam takie same już przekwitają.
Podoba mi się czerwone kolumnowe drzewo, roboty w ogrodzie pełno, ostatnio cały czas grzebię. Pozdrawiam serdecznie. Wieczorem wstawię czerwcowe fotki.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Monia81 21:48, 12 cze 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
U Ciebie kilka kropel a u nas polało, burzyście u nas od środy dzień w dzień także codziennie podlewało...pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ElzbietaFranka 00:02, 13 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Monia81 napisał(a)
U Ciebie kilka kropel a u nas polało, burzyście u nas od środy dzień w dzień także codziennie podlewało...pozdrawiam



Monia kilka kropel to było wczoraj. Dzisiaj co pół godziny lało dosłownie ściana wody. A jeszcze rano podlewałam jak się zaczęło w południe to dobrej pory pada z maleńkimi przerwami.
Kocimiętka leży inne też takie namoczone

Poranne fotki słoneczko świeciło



Już przekwita Polibin, ale jeszcze pachnie





Swierzbnice chyba knautia zaczyna

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:06, 13 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 13:10, 13 cze 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
CD





Śliczna kompozycja, taka delikatna.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 13:31, 13 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dorotka - baptysja, orlik, naparstnica, jarzmianka i kocimiętka.

Teraz przyszłam z dworu i rozsypywakam granulki na ślimaki. Zestaw mi hosty i w niektóre miejsca. Jeszcze jak w zeszłym roku pisaliście o ślimakach głowy sobie nimi nie zawracałem. W tym roku się pojawiłam z czymś przywloklam pewnie z hostami. Jak przeczytałam, że jedna ślimakowa może wydać ok 600 jajek chyba które mogą przezimować to trwogą mnie ogarnęła.

Nie wolno zostawiać na zimę resztek w ogrodzie. Dobre też są deski położyć na glebę one się tam chowają. Zauważyłam, że pod donicami zostawionymi też ich dużo się chowa.

Muszę jeszcze trociny rozrzucić przy hostach.

Chmury ciężkie płyną po niebie ale deszcz nie pada. Wiatr wieje.
Mam co najmniej tydzień czasu odpoczynku od podlewania.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 14:41, 13 cze 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Elu ślimaki to zmora, a jak już dotarły do ciebie, to niestety będą cały czas.
Ja granulek nie sypię, szkoda zachodu, wszystkiego nie zjedzą, ale szczególnie języczki pomarańczowe są dziurawe, funkie też lubią.
Ostatnio zaskoczona byłam, że siewki ogórecznika zostawiły w spokoju, ale jak je przesadzałam, to są takie ostre w dotyku i może to je zniechęca.
Najgorzej warzywa, bo potrafią młode sadzonki wyjeść do szczętu, nawet rzodkiewkę żarły jak wystawała z ziemi.
U mnie też podlało, ale akurat już wieczorem, jak zdążyłam posadzić to co przywiozłam. Mam nadzieję, że się przyjmie wszystko.
Jak myślisz jakbym teraz posiała naparstnice, to nie będzie za późno? Jakoś nie mogę się ich dochować w większej ilości, choć wszędzie piszą, że się sieją na maksa.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 15:26, 13 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
ElzbietaFranka napisał(a)



Monia kilka kropel to było wczoraj. Dzisiaj co pół godziny lało dosłownie ściana wody. A jeszcze rano podlewałam jak się zaczęło w południe to dobrej pory pada z maleńkimi przerwami.
Kocimiętka leży inne też takie namoczone

Poranne fotki słoneczko świeciło



Już przekwita Polibin, ale jeszcze pachnie



Piękne łany kocimiętki.
Ja też nie sypię granulek na ślimaki, ale ostatnio wnerwiłam się strasznie, podgryzają mi ogonki host, liść cały, bez dziurek i nagle się przewraca.
Niektórych roślin nie lubią, np. paproci, tawułki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
ElzbietaFranka 16:49, 13 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Gosialuk napisał(a)
Elu ślimaki to zmora, a jak już dotarły do ciebie, to niestety będą cały czas.
Ja granulek nie sypię, szkoda zachodu, wszystkiego nie zjedzą, ale szczególnie języczki pomarańczowe są dziurawe, funkie też lubią.
Ostatnio zaskoczona byłam, że siewki ogórecznika zostawiły w spokoju, ale jak je przesadzałam, to są takie ostre w dotyku i może to je zniechęca.
Najgorzej warzywa, bo potrafią młode sadzonki wyjeść do szczętu, nawet rzodkiewkę żarły jak wystawała z ziemi.
U mnie też podlało, ale akurat już wieczorem, jak zdążyłam posadzić to co przywiozłam. Mam nadzieję, że się przyjmie wszystko.
Jak myślisz jakbym teraz posiała naparstnice, to nie będzie za późno? Jakoś nie mogę się ich dochować w większej ilości, choć wszędzie piszą, że się sieją na maksa.




Gosiu w zeszłym roku posialam pod koniec czerwca do dobrej ziemi tak wyrosly,że po miesiącu flancowalam do doniczek. We wrześniu do gruntu. Na szczęście ślimaki ich nie jedzą dopóki nie zmienia swoich smaków.
Potem to się same wysiewają.

Gosiu ale nie można zostawić ślimaków aby wszystko zzarly trzeba przynajmniej ich ograniczyć. One nie wszędzie są mają swoje ulubione liście. W każdym razie gladioli już nie będę sadzils. Wyżerają środki dopiero co wychodzące z ziemi.

Posialam cynie i też zgryzione.
Hosty podgryzają pędy liść się łamie opada na ziemię i wtedy maja uczte.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies