Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 16:19, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956

Na tej długiej rabacie posadzony będzie klon japonski, a pozostałe dziury latać będę gaurami i innym kwieciem.
.
Dziury są, bo slimaki zasmakowały w szałwi i jezowkach.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 16:21, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 16:23, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
I na koniec imieninowa róża na roboczej rabacie.
Zimę przetrwała, rdzy na razie nie załapała, plamistości i mszyc nie dostrzegam.
Może się zadomowi.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
AnnaCh 17:15, 13 cze 2021


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No, no, fajnie, fajnie, podoba mi się
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Martka 17:45, 13 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiklasia, pięknie u Ciebie! Czy to irys spod hosty tak się wynurzył czy to hosta tak kwitnie? Zdjęcie piękne. Imieninowa róża na tle szałwii gigantów to caradonny? Rabata na klon japoński obłędna, na takim tle to dopiero będzie się prezentował... Jaki kolor klonu planujesz?
wiklasia 19:22, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Martko spod hosty rzeczywiście wystaje irys. Mam nadzieję że się roztyje i z sezonu na sezon będzie go więcej.
A klonik z tych zielonych, jasnozielonych. Tak mniej więcej w 1/3 długości rabaty. Rabata ma byc utrzymana w biało jasnożółtej tonacji. Więc bordowe klony odpadają.
Wiem, że zastanawiasz się nad białą szałwią. Mam ją na tej rabacie. Nie jest jakaś zachwycająca, a do tego podjadają ja ślimaki.
A ta fioletowa to chyba caradonna.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Johanka77 19:28, 13 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
wiklasia napisał(a)



Podoba mi się ta zielenina!
A na tym czarnym tle to po prostu bajka!
Nie mogę się doczekać swojego czarnego leśnego domku

wiklasia napisał(a)

Na tej długiej rabacie posadzony będzie klon japonski, a pozostałe dziury latać będę gaurami i innym kwieciem.
..
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Martka 21:21, 13 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiklasia, plan z klonem i kolorystyką rabaty - odlot. U Danusi widziałam rabatę limonkową, zachwycające zestawienia. Co do białej szałwii widzę, że panuje jednomyślność poddam się Waszej opinii.
wiklasia 21:25, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Johanko, w końcu wk.rw na palisander, którym maz kilka lat temu potraktował te ścianę osiągnął masę krytyczną i wzięłam sprawy, a właściwie pędzel w swoje rece uzbrojona w odpowiedni kolor farby dokonałam ostatecznej korekty.
Wprawdzie palisander jeszcze gdzieniegdzie przebija ale już tak nie drażni, a i rośliny zyskały na urodzie na takim ciemniejszym tle.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 21:33, 13 cze 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Oko masz!

I to nawet nie jedno, a dwa.
Fakt że wymagaja wspomagania w postaci szkieł korygujących, ale najważniejsze, że można za ich pomocą zerkać na cudowności świata
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies