To tu- to tam- łopatkę mam !
16:22, 25 maj 2021
Mam wrażenie, że w tym roku mój region należy do najchłodniejszych. Temperatury są takie, że spokojnie można by jeszcze ogrzewać dom. Do tej pory mieliśmy trzy ciepłe dni. Pod koniec maja kwitły mi już rugosy, groszek miał zawiązki strączków, kwitł bób. Wegetacja jest miesiąc do tyłu.
Dopiero teraz kwitną te rododendrony, które zwykle zakwitały na początku maja.
Bergenie powinny już przekwitnąć.
Smagliczka też.
A na Syberii 30 stopni.



