Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koroną w tle

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koroną w tle

Annna12 16:16, 25 maj 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
no i znowu cisy wjechały na taki mały płotek zimozielony jak podrośnie... gleba poprawiona a z tyłu czai się jedna hortensja Lime Light dla efektu. Tłem są miskanty Kratery no i buczki...

Przy okazji sadzenia cisów, postanwoiłam zrobić sobie niezły bajzel.. i kamień zamienić na korę co by roślinkom było lepiej a moję oko nie widziało bałakanu w kamyczkach...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 16:25, 25 maj 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Tymczasem niepostrzeżenie w kwietniu 2021 jednak pojawiły się oznaki wiosny i moje mikrosadzonki (berberysy, sadzonka całe 5pln) zaczęły dawać oznaki życia...


Na piach wjechał też wrzosiec darlejski Kramer's Rote...

____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 16:31, 25 maj 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Początkiem wiosny postanowiliśy uporządkować otoczenie stałe - bruk wokół budy, wędzarnię i palenisko... w tle wiosna zaczełą już szaleć a chaos nabierał kształtu...

____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 16:33, 25 maj 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
pomalutku przesadziłam z donic wrzosy - idealne na piach pod brzozami...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Agi2006 21:45, 25 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Szacunek za tyle wlozonej pracy .Ale efekty napewno cieszą. Cudny domek gospodarczy. A otoczenie z każdym zdjęciem ciekawsze. Pozdrawiam wieczornie i czekam na kolejne relacje
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Martka 22:00, 25 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, zmiany kolosalne i bardzo gratuluję.
Niesamowity jest dla mnie Wasz domek ogrodniczy, bo taki z blachy na rąbek też miałam w marzeniach, właśnie w połączeniu z drewnem. Aż tu pewnego dnia wchodzę do Ciebie i widzę moje marzenie w realizacji Cieszę się na relację szczegółową z powstawania  Czy to buki posadzone przed domkiem?

Berberysy Erecta są świetne, piękna zieleń i super efekty jesienne. Ach, czekam na ciąg dalszy Twego ogrodu
Annna12 22:17, 25 maj 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Marta, Agi, nie ukrywam, że się narobiłam i w sumie to robie dalej... Ale mnie to relaksuje... uwielbiam to dłubanie w ogrodzie
Co do budy... Sami sobie zrobiliśmy projekt na szybko w dwa dni. Zupełnie z przypadku znalazła się ekipa więc trzeba było coś na prędce wykombinować.
Efekt nawet i mnie zaskoczył... MOgłabym sobie tam mieszkać bo wizualnie to jest mój gust
W sumie to tył jest fajniejszy nawet niż przód co zobaczycie na kolejnym zdjęciu

Co do Erecty.. jest taki jeden ogród z ogrodowiska gdzie Erecta gra w sumie piersze skrzypce na tle murka... taka moja inspiracja... teraz sa soczyscie zielone a jesienia będę tu widoczne w tej zieleni
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 22:26, 25 maj 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Zanim zacznę wrzucać zdjęcia z dziś, chce tylko napisać, że w tej części ogrodu ziemia jest bardzo piaszczysta... taka była nawieziona.. trawa była tu okropnie brzydka. Może to wina pędraków ale myślę, że i jakości gleby. Dlatego świadomie teraz sadzę to, co da radę tu rosnąć... ale przy okazji też staram się wzbogacać glębę...

Gdzie się da, obsypują skoszoną trawę, dopiero na to kora.....
Ta metoda jest super... Tuje zwłaszcza lubią tą trawę no i chwasty na tym rosną słabo..

zamiast agroszmaty - kartony i tektura falista a dopiero na to kora...

no i gnojóweczka..


Mam też swój kompost...
Myślę że się opłaci kiedyś...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Annna12 22:39, 25 maj 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Co do budy i otoczenia... dziś jest tak...
Przed budą rośnie sesleria jesienna i buczki przesadzane z żywopłotu który wcześniej tu sobie rósł... niestety przyjeły się tylko 3 - dwa zewnętrzne i środkowy.. zatem drugi i czwarty muszę usunąć.. Mam mieszane uczucia co do nich... bo warunki będę mieć kiepskie - sucho i gorąco od blachy... no ale miałam sadzonki wiec tu je wsadziłam...


Tył budy - podoba mi się najbardziej... tak ten tego - od D*** strony

bajzlownik (kompostownik i takie tam drewniane zasoby zasłoni żywopłot buczkowy, póki co niski

no i widoczek z daleka...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Martka 22:43, 25 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Radosc z dłubania rozumiem dobrze Ogród z Erecta - to Jagodaa, ten murek zjawiskowy.
Edit: Buda hit!!! tyłek ekskluzywny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies