Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:46, 24 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Gosiek33 napisał(a)



Aż mi się buziazia roześmiała po całości na Twoje szaleństwo zakupowe

Rdest pożre z kopytami wiesołka, to stosunkowo delikatna, a na pewno krucha roślinka.


Może jeszcze nie w tym sezonie. Trudno już mi znaleźć miejsce na byliny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:51, 24 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
galgAsia napisał(a)
Haniu, jezdem
Się wkluczyłam na powrót

Oszołomiłaś mnie tym szaleństwem zakupowym. Brawo Ty!!! Ja zamówiłam jeszcze kilka kuklików, przyjdą w tym tygodniu. Już się cieszę!
Moje wysiewy w warzywniku powoli, powoli, ale idą. Najbardziej cieszę się z ...koperku Tak ładnie wschodzi, że szok. Może dlatego, że dużo opadów było... Wczoraj posadziłam ogórki i cukinie. Jednak patent z wysiewaniem w domu do jednorazowych doniczek u mnie się sprawdza.
Zimno jeszcze, ale świeci słońce. Do ogródka lecę


Eksperymenty z wysiewaniem dyniowatych w domu zrobię może za rok. To wymaga skupienia.
Kiedyś siałam koperek i rósł. W tym ogrodzie coś koperkowi nie pasuje. Najlepszy jest ten siany u schyłku sezonu na jesienny zbiór.
Dzisiaj rano ledwie 5 stopni. Znowu pada. Trudny sezon.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 21:54, 24 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7548
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Może jeszcze nie w tym sezonie. Trudno już mi znaleźć miejsce na byliny.


ja mam, ja mam jeszcze miejsce dzis posadzilam 5 roznych rdestow, 3 wezowe i 2 inne przesadzone spod graba, mialy za dobre warunki i nie chcialy rosnac. i posadzilam 3 rozchodniki o pomaranczowych kwiatach,kilka pysznoglowekj i rozwarow. rabata prawie gotowa. zostaly tylko obrzeza i zwirek i bedzie 100%. i w sumie mogabym robic tez koncowke wejsciowej i to by bylo na tyle. sadzenie na jalowej zajelo mi 2 dni plus 1 dzien zdjecie szmaty. na wejsciowej podobnie bym sie wyrobila
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 21:55, 24 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Basia_KRK napisał(a)

Uwielbiam epimedia, jaką masz odmianę?
Z doświadczenia wiem, że wolą wilgotny cień, a nie suchy, i fajnie jak jednak wpada trochę światła, wtedy rosną zdecydowanie lepiej


Basiu, z trudem udaje mi się zapamiętać nazwy odmianowe drzew i krzewów. W przypadku bylin już sobie darowałam. Jedno epimedium będzie kwitło na żółto, a drugie na biało. Znawczynie tematu pewnie podpowiedzą, co to za odmiana.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:54, 24 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
Mój koperek najlepszy jest znany jesienią, rozrzutem, gdzie spadnie, sypię nasionami wszędzie, grządki, rabaty. Ten jest najładniejszy. Siany wiosną w rządku na grządce nie wyrasta, nadaje się tylko na zbiór pęczkowy, potem robi kaput.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 05:49, 25 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pojedyncze koperki mi wschodzą w różnych miejscach, i pierwszego strączka groszku cukrowego - mimo podłej pogody się doczekałam... na dodatek kilka str,aczków fasolki szparagowej. duma mnie rozpiera
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Basia_KRK 08:16, 25 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Basiu, z trudem udaje mi się zapamiętać nazwy odmianowe drzew i krzewów. W przypadku bylin już sobie darowałam. Jedno epimedium będzie kwitło na żółto, a drugie na biało. Znawczynie tematu pewnie podpowiedzą, co to za odmiana.

Hehehe, białe to 'Niveum' niska odmiana, delikatnie rośnie, mam u siebie, dopiero po kilku latach zaczyna sie ładnie rozrastać.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Gruszka_na_w... 16:11, 25 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
TAR napisał(a)


ja mam, ja mam jeszcze miejsce


Szczęściara z Ciebie. U mnie wolne miejsce pojawia się już tylko po eksmisji.



Dzisiaj posadziłabym z pewnością więcej azalii japońskich.



Na rabatach jest tak ciasno, że rośliny rosną trzy w jednym. Obiela, orlik i tojad.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:12, 25 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
tulucy napisał(a)
Mój koperek najlepszy jest znany jesienią, rozrzutem, gdzie spadnie, sypię nasionami wszędzie, grządki, rabaty. Ten jest najładniejszy. Siany wiosną w rządku na grządce nie wyrasta, nadaje się tylko na zbiór pęczkowy, potem robi kaput.


Tego z wysiewu w rządku zjadają mi mszyce.
Najładniejszy to ten na rabatach bylinowych. Czasem się tam wysiewa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:22, 25 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Gosiek33 napisał(a)
pojedyncze koperki mi wschodzą w różnych miejscach, i pierwszego strączka groszku cukrowego - mimo podłej pogody się doczekałam... na dodatek kilka str,aczków fasolki szparagowej. duma mnie rozpiera


Mam wrażenie, że w tym roku mój region należy do najchłodniejszych. Temperatury są takie, że spokojnie można by jeszcze ogrzewać dom. Do tej pory mieliśmy trzy ciepłe dni. Pod koniec maja kwitły mi już rugosy, groszek miał zawiązki strączków, kwitł bób. Wegetacja jest miesiąc do tyłu.
Dopiero teraz kwitną te rododendrony, które zwykle zakwitały na początku maja.



Bergenie powinny już przekwitnąć.



Smagliczka też.


A na Syberii 30 stopni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies