Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Do raju daleko - u Ewy 07:03, 15 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
No koniecznie trzeba odwiedzić

Ewa777 napisał(a)
Tarcia, kilka dni temu była w Arboretrum Wirty, Zdjęcia, które zamieściła na swoim wątku tak mi się spodobały, że dziś wybrałam się tam z rodziną, żeby podziwiać na żywo piękno przyrody. Nie wiedziałam wcześniej, że tak blisko mam takie cudowne miejsce. Na pewno tam wrócę nie raz.
Arboretum Wirty jest najstarszym Leśnym Ogrodem Botanicznym w Polsce.

Sami zobaczcie jak tam pięknie

Arboretum Wirty jest najstarszym Leśnym Ogrodem Botanicznym w Polsce. Leży na obszarze 70ha, skłąda się z dwóch cześci: parkowej i leśnej.



O tej porze roku uwagę swoją zwraca kolekcja azalii i rododendronów.





Ogród w skali mikro -pączkowanie :) 06:55, 15 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
gierczusia napisał(a)
I prośba o podpowiedźmam ścieżkę prowadzącą do huśtawki ( której jeszcze nie ma ,jakby co )chciałam tam mieć rozchodniki matrona i trzcinnika Karl..costam po prawej stronie ścieżki posadzilam na przemian..czy po lewej powinno być identycznie ?? Czy może.. tylko trawy..albo np...niesymetrycznie ??? co myślicie??



To ja tu poczekam na ta huśtawkę bo tu pieknie
Z takim oświetleniem to nawet zygzakiem trafi się tam gdzie trzeba

A co to za lampki wiszące ?
Pamiętajcie o ogrodach 06:47, 15 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
greg66 napisał(a)
A dziś popadało, wieczór zrobił się piękny









Żeby nie było, że mnie tu nie było
Bardzo mi się podoba ten kwietny fragment Twojego ogrodu. Bajka

A co to za kwiecie na ostatnim zdjęciu na.pierwszym planie?
To tu- to tam- łopatkę mam ! 06:11, 15 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)










Hania rondo urzeka mnie coraz bardziej.
Nigdy nie wiem, co mnie tam zastanie, ale jest piękniej i piękniej.
Ogród w skali mikro -pączkowanie :) 05:49, 15 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
gierczusia napisał(a)
Osobistemu małżonkowi udało się dziś odpalić oświetlenie ścieżki




Łoooooooooooooo ale czaaaaaaad ♡
Drzewa-parasole 01:24, 15 cze 2020

Dołączył: 15 cze 2020
Posty: 4
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 00:20, 15 cze 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Róża w towarzystwie goździków i żurawki:
Z ogródka na wsi 00:19, 15 cze 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Radziu2013 napisał(a)


A z ciekawości jakie języki zna koleżanka?



Piękna róża
Koleżanka zna: angielski, niemiecki, włoski, grecki, rosyjski, czeski, szwedzki, norweski i francuski

Za drzwiami do ogrodu... 00:13, 15 cze 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Ogólne widoczki...
Za drzwiami do ogrodu... 00:08, 15 cze 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Pięknie i w szerszych kardach i rózyczki pięknie już kwitna.
I piwonie bardzo ładne

Kwitnie też żylistek:

Czarny bez:

Czyściec:

I ruszają naparstnice, a w tle kuklik i krzewuszka:
Za drzwiami do ogrodu... 23:59, 14 cze 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
anabuko1 napisał(a)

U ciebie aniu, już tak maki kwitną ?
Pięknie.Moje jeszcze ani myślą.
I masz inne niż moje.
Chyba uśmiechnę się do ciebie po nasionka , jak można ??

Wiele z tych polnych maków już wyrwałam w sobotę przed końcem pełnego wykwitu i dojrzewaniem makówek. Strasznie się pokładały na inne rośliny po ostatnim wietrze i deszczu.Przez te deszcze i dobrze nawiezioną ziemię porosły z nich olbrzymie krzaki. Przez nie, nie mają szansy na światło różne niższe byliny, a przez tą wilgoć zaczyna wszystko gnić w ich nóżkach Za dużo zostawiłam też siewek ostróżeczek i opanowały razem z makami rabatę kwiatowo -ziołową. W przyszłym roku chyba wszystkie wyplewię( jak się coś wysieje) i zostawię tą rabatę jako bylinowo -ziołową.
Jeżeli uchowają się i dojrzeją jakieś makówki to zbiorę Ci nasionka


Te są bylinowe, to mogę Ci ukopać.

Ptasi gaj 23:36, 14 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Dzisiaj trochę lżej od upalow. Trzeba było trochę podlać ziemia szybko wysycha. Szczególnie te rośliny które mają płytki system korzeniowy.
W tym roku bardzo niedobrze wschodzą wysiane nasiona. Cynie obgryzly chyba slimaki. Dalie się trzymaja. Dalie wykopywane korzenie jeszcze nie wypuszczają jednym słowem niedobrze.

Na trawniku jaskier i kurdybanek się panoszy. Magnolia żółta zeschła się.








Za drzwiami do ogrodu... 23:32, 14 cze 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Nastał cudowny czas róż Maki i piwonie masz piękne. U mnie piwonie jeszcze w pąkach, róże dopiero zaczynają.
Główki cebulek mnie zauroczyły

Piwonie dopiero zaczynają kwitnąć, też jeszcze dużo pąków.
Ale wąchając i patrząc na piwonie i róże ciężko wyjść z ogrodu...

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 23:30, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Wróciłyśmy przed chwilą z ogrodu, bo Krysia nie chciała wyjść z hamaka


Także relacji z ogrodu znowu nie będzie

Dobranoc
To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:29, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Comte de Chambord -nad wyraz subtelna.



Tawułki już mają kwiecie.



Na skarpie wystartowały różowe róże. Będzie ładna parka.





Dobranoc.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:20, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
wiklasia napisał(a)
oj, bardzo sprzyjające ...



Latem trudno mi się stamtąd ruszyć.

Teraz jeszcze chce mi się pobrykać po ścieżkach.





Tak wkoło Macieju. Wokół ronda.









Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 23:17, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Ogród w Brzoskwini pod Krakowem 23:17, 14 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry

chyba mamutowiec, ale pewności nie mam



i wiązy comper downi tej wielkości!!!

Koniec
Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 23:15, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Dzisiaj też jest szczególny wieczór.. w Casa Gaudi na Gran Canarii rozkwitł "nocny" kaktus. Kiaty są OLBRZYMIE i PRZEPIĘKNE. Całusy dla Gabiego, który zapozował, żeby pokazać ogrom tych kwiatów...



Motylogród 23:12, 14 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Do góry
Mam prośbę o podpowiedź, jakie rośliny są w tej kompozycji?



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies