Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Anda 20:05, 14 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33455
Elu, pięknie sie u Ciebie zrobiło po powiększeniu, jeszcze piękniej niż przed

Symetria czy nie to zależy od tego co kto lubi. Ja na ten przykład nie lubię. Wg mnie symetria jest przeważnie nudna. Oczywiście są wyjątki potwierdzające regułę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gierczusia 20:40, 14 cze 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ewciu o symetrii myślę podobnie zresztą zdanie o rytmie w ogrodzie też mam sprecyzowanea tak gooopio posadziłam myślisz że po lewej zrobić same trawy, albo same rozchodniki albo mieszać niesymetrycznie??Bo już chyba kolejnych gatunków nie...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:39, 14 cze 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Osobistemu małżonkowi udało się dziś odpalić oświetlenie ścieżki



____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Sebek 23:12, 14 cze 2020


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z oświetleniem wow

Koniecznie niesymetrycznie Zachowaj te dwa gatunki, ale sadź w proporcji Przykładowo 3/5 i koniecznie obejdź z każdej strony
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
sylwia_slomc... 23:33, 14 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Cudnie ze światłem jak na obrazie Ja bym już innych gatunków nie mieszała na tej ścieżce z drugiej strony
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AsiaK_Z 05:49, 15 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
gierczusia napisał(a)
Osobistemu małżonkowi udało się dziś odpalić oświetlenie ścieżki




Łoooooooooooooo ale czaaaaaaad ♡
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Kasya 06:55, 15 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41919
gierczusia napisał(a)
I prośba o podpowiedźmam ścieżkę prowadzącą do huśtawki ( której jeszcze nie ma ,jakby co )chciałam tam mieć rozchodniki matrona i trzcinnika Karl..costam po prawej stronie ścieżki posadzilam na przemian..czy po lewej powinno być identycznie ?? Czy może.. tylko trawy..albo np...niesymetrycznie ??? co myślicie??



To ja tu poczekam na ta huśtawkę bo tu pieknie
Z takim oświetleniem to nawet zygzakiem trafi się tam gdzie trzeba

A co to za lampki wiszące ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magda70 08:30, 15 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ale masz fajowo! Cudnie ta powiekszona część ogrodu wygląd
Też bym niesymetrycznie sadzila ale właśnie to samo. Żadnych nowych roślin.

Karmnik ościsty....cudo moje kochane...ale już wywalone a i tak się gdzieś ciągle pojawia. Brzydnie niestety po 2-3 latach.


Pięknie psze pani
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Mixtoorka 10:25, 15 cze 2020


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Jest pięknie Bardzo!!!
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
gierczusia 14:24, 15 cze 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Sebek napisał
Z oświetleniem wow

Koniecznie niesymetrycznie Zachowaj te dwa gatunki, ale sadź w proporcji Przykładowo 3/5 i koniecznie obejdź z każdej strony

Dobrze ,że mnie odwiedliscie od nadziabania..3/5 Proszem Pana na tak malutkim obszarze nie dam rady..jedynie 2/3...Ale zapamiętamI oblazłam,według zaleceń co poskutkowało bieganiem z doniczkami, ale warto było Dziękuję



sylwia_slomczewska napisał(a)
Cudnie ze światłem jak na obrazie Ja bym już innych gatunków nie mieszała na tej ścieżce z drugiej strony

Według licznych zaleceń nie pomieszałamza komplement oświetlenia dziękuję..mielusmy tam zwarcie i już myślałam, że te lampy to będą tylko atrapy w końcu po długotrwałych poszukiwaniach okazało się, że w jednej łamie mrówki zrobiły sobie mrowisko

Magda 70 napisała
Ale masz fajowo! Cudnie ta powiekszona część ogrodu wygląd
Też bym niesymetrycznie sadzila ale właśnie to samo. Żadnych nowych roślin.
Karmnik ościsty....cudo moje kochane...ale już wywalone a i tak się gdzieś ciągle pojawia. Brzydnie niestety po 2-3 latach.
Pięknie psze pani


Niesymetrycznie i bez zmian gatunkowych jest ale ten karmnik mnie ciekawiwyrasta w nich oczach jako główny postrach i zmora Ogrodowiska szkoda, że już po fakcie...narazie mnie fascynuje..rośnie jak gooopi i wnet między stopniami będzie cudowny dywanik..jakos te 3 lata ,o których piszesz wytrzymiem, a potem wyciepam

Mixtoorka napisała
Jest pięknie Bardzo!!!

Dzięki Karolcia za dobre słowa..az mi się chce dwa razy bardziej kopać I serducho mi rośnie buziak
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies