Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Agatorek 19:58, 08 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Dorii napisał(a)

Dziękuję :⁠-⁠D
Ta rabata cieszyła cały sezon, no może wczesną wiosną jeszcze by się coś przydało ale to dopiero jak skończę tam mieszać. Może w przyszłym roku wsadzę cebulowe.
Cynie i lwie paszcze czyli zagęszczacze z przytarasowej :⁠-⁠P


Te cynie to jednoroczne?
Fajne są, podobne do dalii

Ładne kępiszcza astrów masz, u mnie w tym roku jakoś słabo kwitły.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 12:59, 09 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Tak, cynie jednoroczne są. Późno je wysadziłam do gruntu i już myślałam że nic z nich nie będzie ale się ładnie rozrosły i kwitną jak szalone. Jeszcze dużo pąków mają. To samo lwie paszcze. Jeszcze długo mogły by kwitnąć ale pewnie zaraz jakiś przymrozek załatwi.

Astry cieszą oko :⁠-⁠D szczególnie te niskie ładne kępki już zbudowały.
Jedna kępa chyba nie zakwitnie już. A takie ładne były pełne ciemnofioletowe heh, szkoda. W zeszłym roku też nie kwitły.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
nicol21 22:10, 10 lis 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Ohhh jakie piękne cynie i kosmosy jeszcze masz! Odkrywałam w tym roku, ale już dawno mi padły. Cynie głównie na mączniaka.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Dorii 12:26, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kosmosy, cynie i lwie paszcze kwitną na całego. Chciałam dziś trochę zdjęć zrobić ale puki co zero słonca i strasznie ponuro. Może jeszcze się rozchmurzy.
Ostatni tydzień pewnie tych kwiatów bo w czwartek ma być w nocy poniżej zera.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:04, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mimo szaroburej pogody wyszłam na chwilę z aparatem.
Na początek kilka brzydkich ujęć ale takie też są w ogrodzie który się tworzy a te i tak to nie te najbrzydsze.
Druga strona tarasu obsiana zielonym nawozem. Na wiosnę chciałabym obsadzać. Zobaczymy czy uda się przygotować glebę.

I kolejny kawałek obsiany zielonym nawozem. Tym razem chyba już zbyt późno siany i niewiele masy zielonej będzie ale zawsze coś.

Pryzma kompostowa zarośnięta głównie nasturcją
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:19, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nowa rabata pod świerkami. Trochę wąska ale bardzo zależało mi na szybkim przygotowaniu miejsca pod nadwyżki ogrodowe. Szersza rabata to więcej roboty i więcej potrzebnych dobroci które mi się skończyły. Ziemia tam nienajgorsza a i kopać zbyt glęboko się nie da bo korzenie świerków płytko. I tak co nieco przyciełam bo miejscami zupełnie płytko były.
Oczywiście za dużo napchałam tam ale może efekt będzie jakiś już w przyszłym roku. A zaczęlo się od tego że kupiłam dwie molinie i postanowiłam nimi zastąpić pięć śmialków na przytarasowej. Przy okazji z przytarasowej zabrałam krwawniki które były zbyt masywne na tą kompozycję.
Poza śmiałkami i rózowym krwawnikiem będzie też tam sporo niebieskich irysów i złocieni takich bezodmianowych. Upchnęlam też kilka sadzonek rozpleniły od Tarci bo na poprzednim miejscu za mało światła miały. Obowiązkowo siewki werbeny. Małe szanse że przezimują ale próba nie wiele kosztuje. Na koniec powtykałam to tu to tam galązek szałwi caradonna, ciekawe czy się ukorzenią.


____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:26, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Czas na ostatnie kwiatuchy :⁠-⁠D
Doniczki jeszcze w formie, szczególnie te na froncie





____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:28, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Marcinki



____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:31, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341




____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:35, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zdjęcia trochę rozmazane ale znów wieje a do tego brak dobrego światła powoduje że zdjęcia z telefonu są jeszcze słabsze niż zwykle.





____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies