Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 17:39, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341




____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:42, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341




____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Nowa12 17:43, 11 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Hop siup i nowa rabatka się urodziła. Brakowało jej przed iglakami. Też tak mam że chcę przesadzić jedną roślinę w miejsce drugiej, którą też chcę przesadzić i za chwilę mam efekt śnieżnej kuli i musiałabym pół ogrodu przeorać .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Dorii 17:43, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341


____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:46, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 18:01, 11 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8414
Długaśna ta rabata!! A kwiecia jeszcze sporo U mnie szałwie, bodziszki i róże kwitną, a nawet jedna ostróżka zaszalała ale poza tym już jesień zagarnęła większość.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Basieksp 18:06, 11 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
No kwiecia masz jeszcze bardzo dużo nasturcje jaką masz ładną moja zawsze ma mało kwiatków bo lubimy je skubac i podjadać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorii 18:14, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nowa12 napisał(a)
Hop siup i nowa rabatka się urodziła. Brakowało jej przed iglakami. Też tak mam że chcę przesadzić jedną roślinę w miejsce drugiej, którą też chcę przesadzić i za chwilę mam efekt śnieżnej kuli i musiałabym pół ogrodu przeorać .

No nie tak całkiem chop siup ale jak na mnie to szybko poszło.
Bardzo tam brakowało rabaty, koszenie przy nich było coraz bardziej kłopotliwe choć trawa słabo rosła. Posadziłam tam glównie rośliny mało wymagające, które dobrze sobie radzą u mnie. Mam nadzieję że będzie to udana improwizacja.
Mam więcej takich miejsc gdzie chciałabym coś wsadzić ale najpierw trzeba by wysadzić to co już tam rośnie. Taki to już żywot ogrodnika.
Wiosną pod szpadel idzie rabata śmietnikowa. Rosnące tam miskanty pochlonęły już wszystko. Tylko rabata przy podjeździe gdzie planuję przesadzić część miskantów ciągle nie gotowa. Wsiały mi się tam osty których pozbyć się nie mogę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:22, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Rojodziejowa napisał(a)
Długaśna ta rabata!! A kwiecia jeszcze sporo U mnie szałwie, bodziszki i róże kwitną, a nawet jedna ostróżka zaszalała ale poza tym już jesień zagarnęła większość.

Jakieś 10m dlugości a szerokość koło metra.
Rzeczywiście sporo jeszcze kwitnie choć poza tarasową to pojedyncze kwiaty porozrzucane po ogrodzie. Dopiero po zrobieniu zdjęć i zebraniu ich razem widać ile tego jeszcze jest.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:27, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Basieksp napisał(a)
No kwiecia masz jeszcze bardzo dużo nasturcje jaką masz ładną moja zawsze ma mało kwiatków bo lubimy je skubac i podjadać

To prawda sporo jeszcze kwitnie, sama nie zdawałam sobie sprawy z tego. W wielu miejscach brakuje mi traw które jesienią dają fajne towarzystwo ostatnim kwiatom. Bez nich to tylko kolorowe punkty.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies