Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Roocika 18:59, 11 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Też miałam pisać, że sporo jeszcze kwitnie.

Świerki masz już z spore i ładnie wyglądają.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Magleska 19:01, 11 lis 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Fajnie wyszła ta rabata pod świerkami sporo kwiatów masz jeszcze
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Mirka 19:06, 11 lis 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324



Czy to są Serby? Tniesz je ? Jeśli tak to napisz proszę o tym cięciu
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Dorii 19:21, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
Też miałam pisać, że sporo jeszcze kwitnie.

Świerki masz już z spore i ładnie wyglądają.

Szczególnie przytarasowa jeszcze mocno kolorowa. W przyszłym roku też dosadzę tam trochę jednorocznych ale wolałabym coś niższego. Cynie zaburzają mi lekkość tej rabaty ale dają mega zastrzyk kalorii.

Świerki mają osiem lat, sadzone jesienią 2014 jako maleństwa. Nie wszystkie przeżyły.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 19:26, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magleska napisał(a)
Fajnie wyszła ta rabata pod świerkami sporo kwiatów masz jeszcze

Dziękuję :⁠-⁠D
Mi też się już podoba oby w przyszłym roku też tak było.
Najwięcej koloru dają jednoroczne, warto było je posadzić a mało brakowało a zapomniane niepopikowane mikro sadzoneczki wylondowaly by na kompostowniku. Myslałam że już nic z nich nie będzie. Odwdzięczają się od połowy lata i jeszcze długo by kwitły ale zapowiadane na przyszły tydzień przymrozki zapewne je zmrożą.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 19:40, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mirka napisał(a)

Czy to są Serby? Tniesz je ? Jeśli tak to napisz proszę o tym cięciu

Tak, to serby.
Tym które osiągnęły docelową wysokość skracam mocno przewodnik i górne gałęzie. Od strony płotu i od rabaty staram się przyciąc w trapez. Jeszcze puki co staram się by zachowywały stożkowy kształt i niektórym przycinam zbyt wybujałe galęzie aby doświetlić całe rośliny. Niektóre egzemplarze mają tendencję do rozbudowywania w górnej części a dól pozostaje ażurowy i te bardziej przycinam.
Liczę że za kilka lat się połączą choć chyba zbyt daleko od siebie zostały posadzone.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 19:43, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Te zdjęcia można by potraktować jako przed i po

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 19:53, 11 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
A co ile sadziłaś? My chyba co 1,8 i tak sobie myślę, że jednak za daleko od siebie hmm
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mirka 19:58, 11 lis 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dorii napisał(a)

Tak, to serby.
Tym które osiągnęły docelową wysokość skracam mocno przewodnik i górne gałęzie. Od strony płotu i od rabaty staram się przyciąc w trapez. Jeszcze puki co staram się by zachowywały stożkowy kształt i niektórym przycinam zbyt wybujałe galęzie aby doświetlić całe rośliny. Niektóre egzemplarze mają tendencję do rozbudowywania w górnej części a dól pozostaje ażurowy i te bardziej przycinam.
Liczę że za kilka lat się połączą choć chyba zbyt daleko od siebie zostały posadzone.

Dzięki fajnie opisałaś Takie cięcie kiedy wykonujesz?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Dorii 20:27, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Roocika napisał(a)
A co ile sadziłaś? My chyba co 1,8 i tak sobie myślę, że jednak za daleko od siebie hmm

Moje są gęściej bo co 1,5m teraz myślę że co 1,25 a nawet 1m było by lepiej. Posadziłabym też bliżej płotu szczególnie od strony drogi. Za świerkami mam bardzo dużo zmarnowanego miejsca. Ale przesadzać takich wielkich nie będę, zbyt duże ryzyko.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies