Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 10:10, 17 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
LIDKA napisał(a)
Ja sie nie znam. Od razu mówię.

Ale czy to jesienna sesleria?
Faktycznie te kłosy ma wysoko.
Łatwo ściąć jak przeszkadzają wizualnie.

Moja kłosy miała w źdźbłach.
Nie ścinałam ich.
Zobacze jak będzie rosła w tym roku.

Takie myśli też mi przez głowę przeszły gdy w lipcu zaczęła kłosy wypuszczać. Kupowana z paszportem w sklepie mającym dobre opinie. Zawsze jednak istnieje możliwość pomyłki.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:25, 17 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
LIDKA napisał(a)
Co to za zielone ładne półkule -kępki koło seslerii?

To skalnica Arendsa, fajna roślinka, zaczyna kwitnienie w kwietniu i do końca maja kwitnie najbujniej ale kwiatki wypuszcza przez całe lato. A zimą jest soczyście zielona. Pierwsze zdjęcie robione w maju drugie przed chwilą. Też ładnie przyrosła, sadziłam takie mikruski jak widać na pierwszym zdjęciu a po roku są piękne kępki.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:36, 17 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Margerytka40 napisał(a)
Kochana to młodziaki i mimo, że przyrosły ładnie, to jeszcze trzeba poczekać. Moje są bardzo gęsto napakowane. Teraz przy cięciu nawet nożycom było trudno. Niektóre mają z 60 albo i 70cm w obwodzie w sezonie. Też mam wśród nich Caradonnę, ostrogowce. Bardzo dobrze wyglądają. Jeszcze będziesz rozsadzać bo widać, że gęsto masz

Szansę dostaną i tak nie mam pomysłu czym mogłabym je zastąpić. Mam nadzieję że z czasem nabiorą urody.
Posadzone zdecydowanie za gęsto. Chciałam żeby busz był ale trochę mnie poniosło. Jak nabiorą masy to poprzesadzam.
W tym roku mam zamiar obsadzić drugą stronę tarasu więc mam gdzie przesadzić nadmiar, nawet mi zabraknie bo druga rabata jest dużo większa.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:38, 17 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wiolka5_7 napisał(a)
Też bym dała im czas. Młodziaki nie są tak urodziwe jak starsze większe kępy

Dobrze wiedzieć że jest nadzieja :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
anpi 11:24, 17 sty 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8350
Według mnie z takich malutkich sadzonek sesleria ładnie przybrała, a w tym sezonie zobaczysz jak przyszaleje, w większej kępce kwiatostany bardziej się wyrównają z źdźbłami, ale ogólnie u mnie są powyżej(mogę potem skasować fot.) A skalnicę zapisuję, śliczne kępki


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
olciamanolcia 11:31, 17 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
anpi napisał(a)
Według mnie z takich malutkich sadzonek sesleria ładnie przybrała, a w tym sezonie zobaczysz jak przyszaleje, w większej kępce kwiatostany bardziej się wyrównają z źdźbłami, ale ogólnie u mnie są powyżej(mogę potem skasować fot.) A skalnicę zapisuję, śliczne kępki




Pieknie wygląda
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
sylwia_slomc... 11:34, 17 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Obserwuję te wasze seslerie i tylko moja gliniasta zalewowa ziemia mnie powstrzymuje ...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 11:50, 17 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie kasuj, piękna twoja sesleria :⁠-⁠D
Jeśli będzie przyrastać tak dobrze jak w zeszłym sezonie to powinno być dobrze.
Oby jednak moje oczekiwania znów nie były za wysokie. Na oglądałam się waszych pięknych kęp i teraz moje mają wysoko zawieszoną poprzeczkę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:52, 17 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
sylwia_slomczewska napisał(a)
Obserwuję te wasze seslerie i tylko moja gliniasta zalewowa ziemia mnie powstrzymuje ...

Można się zarazić nieprawdaż?
Spróbować zawsze warto :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 13:16, 17 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 9021
sylwia_slomczewska napisał(a)
Obserwuję te wasze seslerie i tylko moja gliniasta zalewowa ziemia mnie powstrzymuje ...


Sylwia, ja próbuję. U mnie jest podobnie. Tylko nie zalewowo, Na razie co prawda na dowiezionym kawałku ziemi, ale wygląda na razie ok zobaczyny jak będzie dalej.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies