Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 13:46, 17 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U mnie też glina a poprzednia zima była bardzo mokra. Oczywiście glina glinie nie równa i w tym miejscu gdzie rosną moje seslerie ma akurat ciut lepszą konsystencję. Do tego dodałam sporo piachu, kory i obornika co chyba akurat im nie służy :⁠-⁠P
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 13:05, 21 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Melduję że poczyniłam pierwsze zakupy ogrodowe. Glównie rośliny do donic ale nie tylko.
Wiosną przyjadą do mnie
Supertunia vista Paradise 6 sztuk
Supertunia vista Snowdrift 6 sztuk
Werbena patagońska tarasowa 6 sztuk ma być niska i na taką liczę bo zwykłą mam.
Bodziszek Rozanne 6 sztuk
Naparstnica Illumination Apricot 6 sztuk jeszcze nie wiem gdzie posadzę ale intensywnie myślę.
Gaura Gambit White 6 sztuk oczywiście
I Heliotrop trzy sztuki tym razem bo na spółkę z mamą

A że do złego namówiłam jeszcze siostrę i mamę to zamówiliśmy w sumie 12 sześciopaków
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 14:48, 21 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Bardzo fajne zakupy. Ja też już pierwsze poczynilam
Ta naparstnica jest piękna. Muszę się za taką rozejrzeć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dorii 15:05, 21 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Oj piękna :⁠-⁠D Nie mogłam się powstrzymać.
Chciałam jeszcze różową ale niestety spóźniłam się i illustration Cherry była już wykupiona.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 16:03, 21 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
Po asortymencie widzę, że zamawiałyśmy prawdopodobnie w tym samym miejscu. Bodziszka i supertunie będę mieć i jak

Napastnicę zamówiłam, ale w formie nasionek
Ale inną odmianę.

Mam wrażenie, że tymi zamówieniami podświadomie chcę przyspieszyć wiosnę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dorii 16:24, 21 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zapewne źródło te same :⁠-⁠D

Naparstnice w nasionach też mam ale te są wyjątkowe i kusiły bardzo. Choć z ich zimowaniem może być problem.

Nie zamierzam jeszcze nic kupować ale zależało mi na supertuniach, ostatnimi laty nie udało mi się ich dostać. Wiosną są trudno dostępne do tego droższe. W ramach oszczędności zakupy zrobiłam już teraz :⁠-⁠P
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
April 16:47, 21 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Dorii napisał(a)
Melduję że poczyniłam pierwsze zakupy ogrodowe. Glównie rośliny do donic ale nie tylko.
Wiosną przyjadą do mnie
Supertunia vista Paradise 6 sztuk
Supertunia vista Snowdrift 6 sztuk
Werbena patagońska tarasowa 6 sztuk ma być niska i na taką liczę bo zwykłą mam.
Bodziszek Rozanne 6 sztuk
Naparstnica Illumination Apricot 6 sztuk jeszcze nie wiem gdzie posadzę ale intensywnie myślę.
Gaura Gambit White 6 sztuk oczywiście
I Heliotrop trzy sztuki tym razem bo na spółkę z mamą

A że do złego namówiłam jeszcze siostrę i mamę to zamówiliśmy w sumie 12 sześciopaków


Widzę że nie tylko ja tęsknię za wiosną. Też zamawiałam w tym miejscu i też gaurę i naparstnice ale Illumination Flame. Ta naparstnica jest piękna, niestety nie zimuje. Ale warto. Też myślałam o supertuniach ale potrzebują dużo słońca, którego u mnie brak. Dlatego zamówiłam Cality bo one znoszą półcień. No i kosmos czekoladowy
Myślę jeszcze o drugim zamówieniu z warzywami Szkoda że trzeba robić oddzielnie bo dostawa jest dość droga jednak.
A heliotrop próbuję przezimować w chłodniejszym pomieszczeniu. Ciekawe czy mi się uda. Na razie jest nieźle
____________________
April April podbija las Mazowsze
anuska2507 17:32, 21 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
To ja byłam twarda i skusiłam się tylko na 2 sześciopaki supertuni
A czy one nadają się na parapety od wschodu (słońce do 12-13)?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Dorii 17:38, 21 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Styczeń to chyba kulminacyjny moment w którym tęsknimy za wiosną najbardziej.
Za oknem mam śnieżycę.

Supertunia rzeczywiście lubią słońce ale u mnie dawały radę i te które miałam przy wejściu.
A to północny zachód i słońca nie za dużo. Na parapetach od tej strony i to pod okapem daszku pięknie mi kwitła bakopa i diaskia


Za zdjęciu widać jak werbena szuka słońca a supertunia świetnie sobie radziła.

Zdjęcia chyba wszystkie są z września
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 17:49, 21 sty 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
anuska2507 napisał(a)
To ja byłam twarda i skusiłam się tylko na 2 sześciopaki supertuni
A czy one nadają się na parapety od wschodu (słońce do 12-13)?

Pozazdrościć silnej woli :⁠-⁠D
U mnie to wszystko przez oszczędność tudzież skąpstwo. Przecież nie będę tyle płacić za przesyłkę kilku roślinek. Suma summarum za przesyłkę nie płaciłyśmy ale też zamówienie zbiorowe.

Moim zdaniem dadzą radę. Jak pisałam wyżej u mnie jeszcze krócej słońca miały i to już takiego zachodzącego.
Jeden z parapetów u mnie niby od południowego wschodu ale przez większość dnia słońce zasłania dach tarasu. Nie wiem od której bo nie sprawdzałam tego. W każdym bądź razie tam moje doniczkowe zawsze mają się najlepiej. Może dlatego że jednak nie są na patelni cały dzień.
Tu właśnie supertunia

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies